Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Jak oprawić książkę?

Kochasz książki? Dbasz o stan swojej biblioteczki i martwisz się, że Twoje ulubione lektury z czasem zaczną niszczeć? Rozwiązaniem może być profesjonalne oprawianie książek przez wyspecjalizowaną firmę lub okładanie książek w domu, przy pomocy łatwo dostępnych materiałów. Jak obłożyć książkę? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak oprawić wydrukowaną książkę w materiał, by efekt wyglądał estetycznie? Jakie rodzaje opraw książek masz do dyspozycji? Z czego zrobić okładkę na książkę? Przygotowaliśmy dla Was kilka pomocnych wskazówek!

Jak obłożyć książkę papierem?

Jak ładnie oprawić książkę? Czy w praktyce oprawianie książek w domu musi być trudne? Oczywiście, że nie! Bardzo popularne jest okładanie książek papierem. Dlaczego? Papier to tani i relatywnie łatwy sposób na zabezpieczenie okładki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Możliwe, że pamiętasz, jak kiedyś w bibliotece książki okładane były szarym papierem. W ten sam sposób możesz obłożyć własne lektury. Jak zrobić okładkę na książkę z papieru? Zwróć uwagę na to, by papier, który wykorzystasz nie był zbyt sztywny, w przeciwnym wypadku trudno będzie go dopasować do kształtu okładki.

Jak samemu oprawić książkę w domu? Jaki papier wykorzystać? Twoje szuflady wypchane są starymi plakatami? Wykorzystaj trik popularny jeszcze kilkanaście lat temu i obłóż nimi książki lub zeszyty. Czym jeszcze można obłożyć książkę? Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie szarego papieru i chcesz nadać okładce oryginalny charakter, wykonaj na niej własnoręczną ilustrację lub naklej kolorowe wycinki. Jak zrobić fajną zakładkę do książki? Wykorzystaj sztywny papier w ulubionym kolorze i udekoruj ją swoimi rysunkami!

Jak obłożyć książkę folią samoprzylepną?

Zastanawiasz się, jak oprawić książkę folią? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się samoprzylepna folia do okładania książek. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju folia na okładki do książek będzie od nas wymagała precyzji i skupienia się na wykonywanej czynności. Jak obłożyć książkę okładką samoprzylepną z folii? Przede wszystkim, wybierz odpowiedni produkt. Na rynku dostępne są różne rodzaje folii samoprzylepnej do okładania książek, dlatego dopasuj folię do książki, którą zamierzasz za jej pośrednictwem obłożyć. Po drugie, starannie przygotuj stanowisko pracy, zadbaj o to, by w zasięgu Twojej ręki były dostępne wszystkie potrzebne narzędzia. Szukanie ich w czasie okładania książki może być nie tylko problematyczne, ale również stresujące.

Jak oprawić książkę w skórę?

Interesują Cię skórzane oprawy? Chcesz wiedzieć, jak oprawić książkę w skórę? Jeżeli zamierzasz zafundować swojej książce podobną oprawę, możesz zgłosić się do profesjonalnej firmy introligatorskiej. Pojawia się więc zasadnicze pytanie: ile kosztuje oprawianie książek w skórę? Co ma wpływ na cenę skórzanej oprawki na książki? Cena jest uzależniona od tego, czy wybierzemy tak zwane „półskórki” czy zdecydujemy się wyłącznie na skórę. W tym drugim przypadku, oprawa książki w formacie A-4 może kosztować ok. 200 – 400 złotych. Książki oprawione w skórę to rozwiązanie, które lepiej zlecić profesjonalistom.

Jak oprawić zniszczoną książkę?

To, jak oprawia się książki to kwestia indywidualna, w dużej mierze uzależniona od tego, jaki jest stan książki i nasze preferencje estetyczne. Jak oprawić własną książkę, jeśli jest ona bardzo zniszczona, ale chcemy poprawić jej stan? Jak oprawić stare książki, by nadać im nowe życie? W tym celu warto poprosić o pomoc profesjonalistów, specjalizujących się w introligatorstwie, którzy zajmują się odnawianiem zniszczonych książek. Cena podobnej usługi jest uzależniona od tego, jakich nakładów pracy wymagała przeprowadzona restauracja.

Jak oprawić książkę w płótno?

Jeżeli marzy nam się płócienna oprawa książki, podobnie jak w przypadku opraw skórzanych, warto skorzystać z usług firm introligatorskich. W tym przypadku bardzo istotny jest wybór rodzaju płótna. Cena płóciennej oprawy jest uzależniona od dwóch czynników: wielkości książki i wybranego przez klienta materiału. W przypadku formatu A-4 trzeba być jednak przygotowanym na wydatek rzędu 45 – 80 złotych, w zależności od płótna.


ZAPAMIĘTAJ!

  • Jak samodzielnie oprawić książkę? Jeżeli zastanawiasz się, czym obłożyć książkę do szkoły lub jak najlepiej własnoręcznie oprawić książkę przy niewielkim nakładzie kosztów i pracy, możesz postawić na klasyczne rozwiązanie, jakim jest obłożenie książki papierem. Papier do okładania książek jest tani i łatwo dostępny, a przy tym pozwala poruszyć wodze swojej kreatywności i ozdobić okładkę na wiele różnych sposobów.

  • Jeżeli chcesz oprawić książkę w skórę lub płótno, zgłoś się do firmy introligatorskiej. Ogromny wpływ na cenę usługi będzie miała wielkość książki oraz rodzaj wykorzystanego materiału.

Równiez warte przeczytania

24 maja 2019
od-kiedy-czytac-dziecku-i-dlaczego-warto-to-robic
Od kiedy czytać dziecku i dlaczego warto to robić?

Masz dziecko? Może dopiero jesteś w ciąży? Słyszeliście, że czytanie dzieciom ma wiele zalet, dlatego zastanawiacie się, kiedy najlepiej zacząć czytać dziecku? Jak wprowadzić ten rytuał? Od kiedy czytać dziecku w ciąży, czy to w ogóle ma sens i kiedy czytać dziecku w brzuchu? Spróbujmy dzisiaj sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-zapakowac-ksiazke-na-prezent-i-nie-zbankrutowac
Jak zapakować książkę na prezent i nie zbankrutować?

Zamierzasz podarować komuś książkę, ale doskonale wiesz, że adresat prezentu zwraca uwagę na jego formę? Zastanawiasz się jak ładnie zapakować książkę w papier? Nie masz pojęcia od czego zacząć pakowanie książek na prezent? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-zaczac-czytac-i-polubic-czytanie-ksiazek
Jak zacząć czytać i polubić czytanie książek?

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele zalet niesie za sobą regularne czytanie? Właśnie dlatego zastanawiasz się, jak zachęcić dzieci do czytania, swoich przyjaciół lub, może, siebie? Chcesz wiedzieć, jak zacząć czytać książki, by się nie zniechęcić? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-zachecic-dziecko-i-doroslych-do-czytania-sprawdz-kilka-prostych-sposobow
Jak zachęcić dziecko i dorosłych do czytania? Sprawdź kilka prostych sposobów!

Zdajesz sobie sprawę z tego, jakie korzyści niesie za sobą czytanie książek, prawda? Chcesz więcej czytać, ale niestety – w praktyce okazuje się, że kolejne książki kurzą się na domowych półkach i czekają aż po nie sięgniesz? Zastanawiasz się, jak zachęcić siebie do czytania książek? Co zrobić, żeby Twoja pociecha częściej sięgała po ciekawe lektury? Mamy dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-wymyslic-tytul-ksiazki-i-dlaczego-jest-on-tak-istotny
Jak wymyślić tytuł książki i dlaczego jest on tak istotny?

Chcesz napisać książkę? Może od jakiegoś czasu piszesz do szuflady? Zastanawiasz się, jak napisać własną książkę i co może potencjalnie skłonić czytelników do tego, by sięgnęli właśnie po tą pozycję? Oczywiście, w tym kontekście pojawia się jedno zasadnicze pytanie: jaki tytuł dla książki będzie wystarczająco „chwytliwy”? Skąd wziąć pomysł na tytuł książki dla dzieci, romansu, kryminału czy tytuł do książki fantastycznej? Spróbujmy rozwinąć ten temat!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-przechowywac-ksiazki-pomysly-i-sposoby-dzieki-ktorym-twoje-mieszkanie-nabierze-blasku
Jak przechowywać książki: pomysły i sposoby, dzięki którym Twoje mieszkanie nabierze blasku!

Jesteś właścicielką/właścicielem całkiem pokaźnej biblioteczki? Sen z powiek spędza Ci przechowywanie książek w salonie – upychasz je, jak tylko możesz i nie masz pojęcia co zrobić, by uporządkować swoje zbiory? Zastanawiasz się, jak przechowywać książki w małym mieszkaniu? To artykuł dla Ciebie! Czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
dlaczego-warto-czytac-komiksy-5-zalet-komiksow-o-ktorych-warto-pamietac
Dlaczego warto czytać komiksy? 5 zalet komiksów, o których warto pamiętać!

Wiesz, że warto czytać książki, prawda? Znamy korzyści z czytania dzieciom, ale co z komiksami? Czy czytanie komiksów ma swoje zalety? Jakie korzyści płyną z czytania komiksów? Dzisiaj zajmiemy się właśnie tym tematem!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
dlaczego-warto-czytac-dzieciom-5-powodow-dla-ktorych-powinniscie-to-robic
Dlaczego warto czytać dzieciom? 5 powodów, dla których powinniście to robić!

Masz dziecko? Zastanawiasz się, dlaczego czytanie dzieciom jest tak ważne? Chcesz wiedzieć, jak wybierać książeczki i na jakie korzyści z czytania dzieciom warto przede wszystkim zwrócić uwagę? Czy czytanie dziecku w ciąży ma w ogóle sens? Dlaczego powinniśmy czytać książki? Dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie temu zagadnieniu! Zapraszamy!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
czy-czytanie-rozwija-mozg
Czy czytanie rozwija mózg?

Pewnie wielokrotnie obiło Ci się o uszy, że warto czytać książki, prawda? Zastanawiasz się, o co właściwie tyle szumu? Dlaczego książki powinny mieć dla nas tak duże znaczenie i jaki jest wpływ czytania na mózg? Właśnie dlatego dzisiaj spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie: jak czytanie książek wpływa na mózg i co sprawia, że dobrze jest sięgnąć po kolejną lekturę?

Kiedy ostatnio byłaś(eś) na siłowni? Może biegasz lub chodzisz na jogę? Dbasz o swoje ciało, ale czy pamiętasz o tym, by zatroszczyć się o kondycję własnego umysłu. Czytanie książek a mózg: o czym warto pamiętać? Przede wszystkim, czytając musisz się skupić. Na pewno znasz to uczucie, kiedy podczas czytania Twoje myśli odpłynęły na chwilę w inną stronę i ocknęłaś/ocknąłeś się w momencie, w którym chciałaś(eś) przerzucić kartkę, ale zorientowałaś(eś) się, że w zasadzie nie masz pojęcia co właśnie przeczytałaś(eś)? No właśnie! Wtedy musiałaś(eś) wrócić do czytanego tekstu i przerobić go jeszcze raz. Koncentracja w czasie czytania ma więc priorytetowe znaczenie, by książka została przez nas rzeczywiście zrozumiana. 

Czytając nie masz innego wyjścia – musisz myśleć. W końcu każda czytana lektura jest dla Ciebie „workiem” z nowymi informacjami, nawet jeśli służy wyłącznie ku rozrywce. Często książki stają się dla nas również przyczynkiem do głębszej refleksji nad określonym zagadnieniem, w wielu przypadkach są inspiracją do pogłębienia swojej wiedzy w konkretnym zakresie. Czasami przeczytana książka może stać się zarzewiem, które rozpali w nas nową pasję. Chyba większość osób ma „na swoim koncie” przynajmniej jedną książkę, która zrobiła na nim ogromne wrażenie i stała się powodem, dla którego głębiej „pokopaliśmy” w dostępnych źródłach.

Ludzki mózg i czytanie to doskonale dobrana para. Wpływ czytania książek na mózg to kwestia, o której warto pamiętać. Czytając często uczymy się nowych rzeczy – na przykład zdobywamy informacje, o których dotychczas nie mieliśmy pojęcia (nawet książki stricte rozrywkowe w wielu przypadkach wykazują dużą dbałość o zgodność szczegółów). W towarzystwie książek niekiedy uczymy się nowych słów, poszerzając w ten sposób zasób swojego słownictwa itp.

Czytanie może mieć ogromny wpływ na naszą wyobraźnię. Dlaczego? Kiedy czytasz o jakiś wydarzeniach, postaciach itp., to przed Twoimi oczami pojawiają się obrazy, prawda? Twoja wyobraźnia nie pracuje samodzielnie podsuwając Ci konkretne rozwiązania? Czy oglądając film po przeczytaniu książki, na podstawie której został on nakręcony nie czujesz się zdziwiona(y), bo poszczególni bohaterowie wyglądają nieco inaczej, niż to sobie wyobrażałaś(eś)? To całkowicie naturalne, w czasie czytania Twoja wyobraźnia przecież zwykle pracuje na pełnych obrotach.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że czytanie niesie za sobą szereg zalet, ale niestety, z książkami ostatnio Ci nie po drodze? Skorzystaj z naszych wskazówek!

1. Spróbuj wyselekcjonować te książki, które rzeczywiście mają szansę skraść Twoje serce – od ciekawej lektury będzie Ci się ciężej oderwać.

2. Miej książkę przy sobie w komunikacji miejskiej, w kolejce do lekarza itp. Wówczas jest większe prawdopodobieństwo, że zdecydujesz się po nią sięgnąć.

3. Ustal, że codziennie poświęcić określoną ilość czasu na czytanie, na przykład tuż przed snem, kiedy zwykle mamy trochę więcej czasu na własne rozrywki.

ZAPAMIĘTAJMY!

Czemu warto czytać książki? Czytanie skłania Cię do skoncentrowania się na książce oraz zachęca do myślenia, zwłaszcza jeśli książka jest naszpikowana ciekawymi informacjami.

Książki mogą poszerzać zasób Twojego słownictwa oraz ćwiczyć Twoją wyobraźnię. 

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
audiobook-czy-ksiazka-co-wygrywa-to-starcie
Audiobook czy książka: co wygrywa to starcie?

Jeszcze do niedawna do dyspozycji mieliśmy wyłącznie książki papierowe, ale dzisiaj możemy skupić się na ich alternatywach: e-bookach lub audiobookach! Pojawiają się więc zasadnicze pytania: co jest lepsze – książka czy ebook? Co wybrać? Książki i audiobooki: co może Ci się bardziej przydać? Audiobook vs książka tradycyjna – spróbujmy porównać te dwa rozwiązania!

Przeczytaj wpis
12 kwietnia 2019
zapach-ksiazek-nowych-i-uzywanych
Zapach książek nowych i używanych: co warto wiedzieć na ten temat?

Jeżeli jesteś molem książkowym, na pewno niejednokrotnie „rzucił Ci się w nos” specyficzny zapach niektórych książek. Czym pachną nowe książki? Skąd się bierze charakterystyczny zapach leciwych książek? Chcesz wiedzieć, jak usunąć zapach starych książek? Dzisiaj spróbujemy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
12 kwietnia 2019
szybkie-czytanie
Szybkie czytanie. Prawda czy fałsz?

Uważasz, że czytasz zdecydowanie za wolno? Zamierzasz czytać więcej, szybciej i efektywniej? Zalewa Cię tona maili, a lista książek „do przeczytania” cały czas się wydłuża, dlatego tempo, z jakim czytasz ma dla Ciebie kolosalne znaczenie? Chcesz posiąść umiejętność, jaką jest szybkie czytanie? Zastanawiasz się, czy w ogóle i jakie korzyści może dać Ci szybkie czytanie? Zadajesz sobie pytanie: czy szybkie czytanie działa? Czytaj dalej!

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA