Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Jak oprawić książkę?

Kochasz książki? Dbasz o stan swojej biblioteczki i martwisz się, że Twoje ulubione lektury z czasem zaczną niszczeć? Rozwiązaniem może być profesjonalne oprawianie książek przez wyspecjalizowaną firmę lub okładanie książek w domu, przy pomocy łatwo dostępnych materiałów. Jak obłożyć książkę? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak oprawić wydrukowaną książkę w materiał, by efekt wyglądał estetycznie? Jakie rodzaje opraw książek masz do dyspozycji? Z czego zrobić okładkę na książkę? Przygotowaliśmy dla Was kilka pomocnych wskazówek!

Jak obłożyć książkę papierem?

Jak ładnie oprawić książkę? Czy w praktyce oprawianie książek w domu musi być trudne? Oczywiście, że nie! Bardzo popularne jest okładanie książek papierem. Dlaczego? Papier to tani i relatywnie łatwy sposób na zabezpieczenie okładki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Możliwe, że pamiętasz, jak kiedyś w bibliotece książki okładane były szarym papierem. W ten sam sposób możesz obłożyć własne lektury. Jak zrobić okładkę na książkę z papieru? Zwróć uwagę na to, by papier, który wykorzystasz nie był zbyt sztywny, w przeciwnym wypadku trudno będzie go dopasować do kształtu okładki.

Jak samemu oprawić książkę w domu? Jaki papier wykorzystać? Twoje szuflady wypchane są starymi plakatami? Wykorzystaj trik popularny jeszcze kilkanaście lat temu i obłóż nimi książki lub zeszyty. Czym jeszcze można obłożyć książkę? Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie szarego papieru i chcesz nadać okładce oryginalny charakter, wykonaj na niej własnoręczną ilustrację lub naklej kolorowe wycinki. Jak zrobić fajną zakładkę do książki? Wykorzystaj sztywny papier w ulubionym kolorze i udekoruj ją swoimi rysunkami!

Jak obłożyć książkę folią samoprzylepną?

Zastanawiasz się, jak oprawić książkę folią? Ciekawym rozwiązaniem może okazać się samoprzylepna folia do okładania książek. Należy jednak pamiętać, że tego rodzaju folia na okładki do książek będzie od nas wymagała precyzji i skupienia się na wykonywanej czynności. Jak obłożyć książkę okładką samoprzylepną z folii? Przede wszystkim, wybierz odpowiedni produkt. Na rynku dostępne są różne rodzaje folii samoprzylepnej do okładania książek, dlatego dopasuj folię do książki, którą zamierzasz za jej pośrednictwem obłożyć. Po drugie, starannie przygotuj stanowisko pracy, zadbaj o to, by w zasięgu Twojej ręki były dostępne wszystkie potrzebne narzędzia. Szukanie ich w czasie okładania książki może być nie tylko problematyczne, ale również stresujące.

Jak oprawić książkę w skórę?

Interesują Cię skórzane oprawy? Chcesz wiedzieć, jak oprawić książkę w skórę? Jeżeli zamierzasz zafundować swojej książce podobną oprawę, możesz zgłosić się do profesjonalnej firmy introligatorskiej. Pojawia się więc zasadnicze pytanie: ile kosztuje oprawianie książek w skórę? Co ma wpływ na cenę skórzanej oprawki na książki? Cena jest uzależniona od tego, czy wybierzemy tak zwane „półskórki” czy zdecydujemy się wyłącznie na skórę. W tym drugim przypadku, oprawa książki w formacie A-4 może kosztować ok. 200 – 400 złotych. Książki oprawione w skórę to rozwiązanie, które lepiej zlecić profesjonalistom.

Jak oprawić zniszczoną książkę?

To, jak oprawia się książki to kwestia indywidualna, w dużej mierze uzależniona od tego, jaki jest stan książki i nasze preferencje estetyczne. Jak oprawić własną książkę, jeśli jest ona bardzo zniszczona, ale chcemy poprawić jej stan? Jak oprawić stare książki, by nadać im nowe życie? W tym celu warto poprosić o pomoc profesjonalistów, specjalizujących się w introligatorstwie, którzy zajmują się odnawianiem zniszczonych książek. Cena podobnej usługi jest uzależniona od tego, jakich nakładów pracy wymagała przeprowadzona restauracja.

Jak oprawić książkę w płótno?

Jeżeli marzy nam się płócienna oprawa książki, podobnie jak w przypadku opraw skórzanych, warto skorzystać z usług firm introligatorskich. W tym przypadku bardzo istotny jest wybór rodzaju płótna. Cena płóciennej oprawy jest uzależniona od dwóch czynników: wielkości książki i wybranego przez klienta materiału. W przypadku formatu A-4 trzeba być jednak przygotowanym na wydatek rzędu 45 – 80 złotych, w zależności od płótna.


ZAPAMIĘTAJ!

  • Jak samodzielnie oprawić książkę? Jeżeli zastanawiasz się, czym obłożyć książkę do szkoły lub jak najlepiej własnoręcznie oprawić książkę przy niewielkim nakładzie kosztów i pracy, możesz postawić na klasyczne rozwiązanie, jakim jest obłożenie książki papierem. Papier do okładania książek jest tani i łatwo dostępny, a przy tym pozwala poruszyć wodze swojej kreatywności i ozdobić okładkę na wiele różnych sposobów.

  • Jeżeli chcesz oprawić książkę w skórę lub płótno, zgłoś się do firmy introligatorskiej. Ogromny wpływ na cenę usługi będzie miała wielkość książki oraz rodzaj wykorzystanego materiału.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia

Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie

Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki

Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki

Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac

Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer

Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter

Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA