Liu Cixin - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
23 Czerwca 1963 w Pekin
Kraj pochodzenia:
Chiny
Język:
chiński
Gatunek literacki:
Nagrody:
Nagroda Hugo za najlepszą powieść

Cixin Liu urodził się 23 czerwca 1963 roku w Yangquan, który leży w chińskiej prowincji Shanxi. W 1988 roku ukończył studia inżynierskie na Północnochińskim Uniwersytecie Ochrony Wody i Energii Elektrycznej, po ukończeniu których rozpoczął pracę w elektrowni w Yangquan.

Cixin Liu to twórca, który uznawany jest za jednego z najważniejszych żyjących pisarzy science fiction. Jest uznanym i szanowanym autorem nie tylko chińskiej, ale również światowej fantastyki naukowej, który wciąż podbija serca kolejnych czytelników.

Autor będący twórcą bestsellerowych książek, zadebiutował opowiadaniem zatytułowanym „Jing Ge”, które ukazało się w 1999 roku na łamach czasopisma literackiego science fiction „Kehuan Shijie”. Dorobek literacki Cixin Liu to ponad 20 antologii, a także opowieści science fiction. Tematyka książek pisarza opiera się przede wszystkim na współczesnej wiedzy oraz nauce, utwory autora poruszają problematykę zarówno psychologiczną, jak i filozoficzną, a nawet poruszają kwestie polityczne i społeczne.

Twórczość pisarza została wielokrotnie nagradzana i wyróżniana prestiżowymi wyróżnieniami w dziedzinie literatury, które przyznawane są chińskim autorom. „Wspomnienie o przeszłości Ziemi” to trylogia napisana właśnie przez Cixin Liu, która zyskała miano największego wydarzenia na światowej scenie science fiction ostatnich dekad. Co więcej, pierwszy tom wspomnianej trylogii „Problem trzech ciał” w 2015 roku został wyróżniony nagrodą Hugo dla najlepszej powieści. Co ważne, to pierwsza taka nagroda, która przyznana była dla pisarza, który nie tworzy w języku angielskim.

Dorobek pisarski Cixin Liu to książki tj. „Era supernowej”, „Wędrująca Ziemia”, „Inferno” czy „Trzy ciała”, w skład której wchodzą następujące powieści: „Problem trzech ciał”, „Ciemny las” i „Koniec śmierci”. Dzieła Cixin Liu to prawdziwa gratka dla czytelników, których fascynują książki z gatunku fantastyki i science fiction. Każda z pozycji autora jest niezwykle ciekawa i łączy idee naukowe z wiarygodnymi postaciami.

Liu Cixin - bestsellery
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 9.82 zł 39.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż

Liu Cixin - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner