Mroczna Wieża T.2 Powołanie Trójki TW

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Mroczna Wieża T.2 Powołanie Trójki TW

Mroczna Wieża T.2 Powołanie Trójki TW

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

W drugiej części bestsellerowego cyklu "Mroczna Wieża", arcydzieła fantasy Stephena Kinga, Roland z Gileadu, Ostatni Rewolwerowiec, napotyka na troje tajemniczych drzwi, które otwierają się - wyłącznie dla Rolanda - przenosząc do odmiennych czasów naszego świata.

W Nowym Jorku lat osiemdziesiątych, znajdującym się za pierwszymi drzwiami, Roland łączy siły z wyzywającym Eddiem Deanem. Drugie wrota prowadzą do lat sześćdziesiątych i skłóconej działaczki na rzecz praw obywatelskich Odetty Holmes. Ostatnie drzwi pozwalają poznać Jacka Morta, śmiertelnie niebezpiecznego seryjnego mordercę w latach siedemdziesiątych. Ta unikalna grupa ludzi stanie się sprzymierzeńcami Ostatniego Rewolwerowca. Łączyć będzie ich to samo przeznaczenie, ale czy wszyscy dotrwają do końca wędrówki?

Dołącz do poszukiwań Mrocznej Wieży.

Cena katalogowa: 44.90 zł

Wybierz stan zużycia:

WIĘCEJ O SKALI

Po konfrontacji z człowiekiem w czerni rewolwerowiec Roland Deschain budzi się na brzegu Morza Zachodniego i odnajduje troje drzwi. Po przejściu przez każde z nich trafia do tego samego miejsca Nowego Jorku ale do innego momentu w czasie. W spotkanych za drzwiami ludziach Eddiem Deanie, Odetcie Holmes i Jacku Morcie widzi sprzymierzeńców w misji rozwikłania Tajemnicy Mrocznej Wieży. Decyduje się zabrać ich do swojego świata. Dziwna z nich drużyna narkoman, schizofreniczka i seryjny zabójca.
Mroczna Wieża to ośmioczęściowy cykl powieści łączący elementy fantasy, horroru i westernu, stawiany na równi z trylogią Tolkiena.
Przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości.
Zainspirowany poematem Roberta Browninga Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął.

Szczegóły

Dostawa i płatność

Szczegóły

Okładka: twarda

Ilość stron: 448

Rok wydania: 2021

Rozmiar: 210x150 mm

ID: 9788382154979

Autorzy: Stephen King

Wydawnictwo: Albatros

Opinie użytkowników
4.5
2 recenzje
Dodana przez Tomek w dniu 29.09.2021
Jestem zaskoczony tym co przeczytałem w "Powołaniu Trójki". Czy to jest napisane przez tego samego autora, który przelał na papier Ostatniego Rewolwerowca w pierwszej części?. Gdyby imię głównego bohatera nie brzmiało Roland, nie zgadłbym, że to jest ta sama seria -tak bardzo te 2 książki różnią się pod względem stylu pisania. Mimo to, obie podobały mi się równie mocno. "Powołanie Trójki" zaczyna się tam, gdzie poprzednia część się skończyła, na plaży. Początek jest nagły i nieoczekiwany z Rolandem mającym spotkanie podwyższonego ryzyka ze stworzeniem podobnym do ogromnego homara. Czytając o tych potworach dało się poczuć głód mięsa tych skorupiaków. Spotkanie skutkuje utratą dwóch palców u jednej z dłoni Rolanda. Przemierzając plażę natrafia na drzwi, które otwierają się w przeszłości i tu zaczyna się przygoda z budowaniem drużyny, która ma za zadanie kroczyć ku Mrocznej Wieży. W sumie będzie troje drzwi, jak można się spodziewać po tytule, ale dalej rzeczy nie będą już tak oczywiste. Fabuła jest o wiele bardziej spójna, liniowa i mniej abstrakcyjna niż w "Rolandzie", z o wiele szybszym tempem, szczególnie w pierwszej części książki, kiedy poznajemy Eddy'iego. Oczywiście nadal pozycja pełna jest dziwności i momentów, w których drapiemy się po głowie. Na minus jedno wielkie oczekiwanie, które było dla mnie rozczarowaniem, oraz nierealistyczna miłość od pierwszego wejrzenia. Nie spodziewałem się tak naiwnego elementu w "Mrocznej Wieży". Podsumowując, godny dalszy ciąg przygód i nie pozostaje nic innego jak czytać tom 3.
Dodana przez Annx w dniu 05.10.2021
Już patrząc na zarys fabuły "Powołania trójki" , tuż po zamknięciu pierwszej części serii, wiadomo było, że czeka nas coś innego. Najbardziej oczywistym znakiem jest rozmiar miejsca akcji - King powiększył świat o ponad połowę. Świat przedstawiony z "Rolanda" wygląda bardzo ubogo w porównaniu do drugiej części sagi "Mroczna Wieża". Pierwsza książka zaczęła się od niejasnej historii o niewyraźnym motywie bohaterów, a ta kontynuuje senny początek. Gdy Roland przybywa na plażę, znajduje drzwi zawieszone w powietrzu, które prowadzą do Nowego Jorku. Sęk w tym, że różnią się one czasami, w jakich odbywa się tam życie. Każde otwarcie drzwi i wejście do innej rzeczywistości ma pozwolić Rolandowi na zgrupowanie jego przyszłych towarzyszy podróży - Eddie (Więzień), Odetta (Pani Cieni) i Jack Mort (Śmierć). Choć wszyscy z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie podróży Rolanda, to do oficjalnego rozpoczęcia wędrówki pozostało jeszcze sporo czasu. Roland wrzucony w lata osiemdziesiąte, w celu zwerbowania Edd'iego, uzależnionego od heroiny bohatera, który ma kłopoty z mafią, to naprawdę zabawna sprawa. Przypominało mi to trochę Krokodyla Dundee przybywającego do Nowego Jorku po raz pierwszy. Następnie muszą udać się w podróż do lat 60-tych po Odettę, kobietę, która straciła nogi w wypadku. Kobietę, której umysł skrywa inną osobowość. Roland nie otaczał się ludźmi, z którymi musiał współpracować od wieków, ale teraz King zmusza go do przemierzania drogi z nowymi towarzyszami, z których każdy ma swój własny, osobisty demoniczny świat wewnętrzny. King również kaleczy Rolanda już na samym początku opowiadanej historii niespodziewanym atakiem. W tej książce wydaje się być bardziej ludzki i jeszcze bardziej ciekawym bohaterem. Moją ulubioną postacią z trzech towarzyszy drogi Rolanda jest Eddie. Odrzucając uzależnienie od narkotyków i podążając nową ścieżką, ukazuje się on jak osoba niezwzykle silna i potrafiąca dostosować się do rzeczywistości. Nie podobała mi się za to Odetta, która moim zdaniem nie dorasta do pięt żadnej z innych postaci. Jak w przypadku większości książek Kinga, myślę, że książka zyskałaby poprzez przycięcie i skrócenie długości. Stephen King ma tendencję do rozciągania większości scen i wydarzeń. Powieść nadal znajduje się w surrealistycznym świecie fantasy, tym razem z humorem i pewną dozą zabawy. Całość sprawia, że jest zainteresowany dalszym ciągiem przygód Rolanda.
Napisz opinię o książce
Twoja ocena to:
wybierz ocenę
Treść musi mieć więcej niż 1500 znaków

Sposoby dostawy

Płatne z góry

ORLEN Paczka

info

8,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

NAJTAŃSZA FORMA DOSTAWY

Paczkomaty InPost

info

9,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Pocztex Kurier48

info

10,90 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier

info

12,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier DPD

info

12,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Płatne przy odbiorze

Kurier

info

23,99 zł

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty (Dębica)

info

0,00 zł

Sposoby płatności

Płatność z góry

Przedpłata info

Zwykły przelew info