Mroczna Wieża T.1 Roland TW

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Mroczna Wieża T.1 Roland TW

Mroczna Wieża T.1 Roland TW

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał za nim" -  ikoniczny wers otwierający przełomową serię Stephena Kinga pt. "Mroczna Wieża" wprowadza jednego z jego najbardziej enigmatycznych i potężnych bohaterów: Rolanda z Gilead, Ostatniego Rewolwerowca, którego przeznaczeniem jest odnalezienie i ocalenie tajemniczej Wieży.

Roland jest przerażającą postacią, samotnikiem, który wyrusza w pełną czarów podróż do tajemniczej Mrocznej Wieży, w opustoszałym świecie, który niepokojąco przypomina nasz własny.
Podczas swojej wyprawy Roland nawiązuje przyjaźń z chłopakiem z Nowego Jorku o imieniu Jake, spotyka uwodzicielską kobietę i staje przed trudnym wyborem między potępieniem a zbawieniem, ścigając Człowieka w Czerni.

Dołącz do poszukiwań Mrocznej Wieży.

Cena katalogowa: 41.90 zł

Wybierz stan zużycia:

WIĘCEJ O SKALI

Na jałowej ziemi przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej cywilizacji.
Roland Deschain, ostatni z dumnego klanu rewolwerowców, przemierza ten złowrogi, zamieszkany przez mutanty, demony i wampiry świat, ścigając człowieka w czerni. Wierzy, że ten posiadł tajemnicę Mrocznej Wieży centrum wszystkich światów, miejsca, w którym być może uda się rozwiązać zagadkę czasu i przestrzeni i odkryć tajemnicę istnienia.
Mroczna Wieża to ośmioczęściowy cykl powieści łączący elementy fantasy, horroru i westernu, stawiany na równi z trylogią Tolkiena.
Przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości.
Zainspirowany poematem Roberta Browninga Sir Roland pod Mroczną Wieżą stanął.

Szczegóły

Dostawa i płatność

Szczegóły

Okładka: twarda

Ilość stron: 320

Rok wydania: 2021

Rozmiar: 210x150 mm

ID: 9788382154962

Autorzy: Stephen King

Wydawnictwo: Albatros

Opinie użytkowników
4.2
3 recenzje
Dodana przez Marimari w dniu 29.09.2021
Początek słynnego opus magnum Stephena Kinga, "Mrocznej Wieży". Mistrz horroru pisze swoje wielkie dzieło fantasy oparte na połączeniu "Władcy Pierścieni" i "Dobrego, Złego i Brzydkiego". "Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał za nim". To proste i piękne zdanie jest linią wstępną, znakiem firmowym, a nawet podsumowaniem Rolanda. W zasadzie ten cytat definiuje książkę. Bo tak właśnie wszystko się zaczyna. Człowiek w czerni ucieka przez pustynię, a rewolwerowiec podąża za nim. Na początku czytelnik nie ma pojęcia, kim jest człowiek w czerni, a nawet kim jest rewolwerowiec. Nie wiesz, gdzie jest ta pustynia, dlaczego rewolwerowiec podąża za człowiekiem w czerni i do jakiego celu zmierzają. Wszystko, co wiesz, kiedy zaczynasz czytać tę książkę, to fakt, że rewolwerowiec idzie za człowiekiem w czerni! Mamy do czynienia z jedną z tych książek, w których nie dowiesz się niczego, gdy zaczynasz czytać. Bohaterowie nazywają się iluzorycznie, jak "człowiek w czerni" i "rewolwerowiec". Sceneria to... pustynia. Nic więcej. Miało to zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na moje doświadczenie z książką. Negatywny, ponieważ na początku nie rozumiałam zupełnie nic z tego, co się dzieje i w zasadzie nie interesował mnie los bohaterów. Dlaczego miałoby mnie to interesować, skoro nie było sposobu, aby dowiedzieć się jakie intencje mają bohaterowie. Pozytywną rzeczą jest to, że książka staje się coraz lepsza wraz z kolejnymi stronami. W końcu dowiadujemy się, kim są bohaterowie, jakie tajemnice skrywa ich przeszłość i dokąd odbywa się pościg. Roland jest jednym z tych zdeterminowanych i cichych bohaterów, którzy pozwalają, by jego broń mówiła za niego (nie jego usta). Pod wieloma względami przypomina on postać Clinta Eastwooda ze słynnej "Trylogii Dolarowej", co z pewnością jest zamierzeniem Stephena Kinga. Styl pisania w pierwszej części tej serii jest dość dziwny... King wydaje się nieustannie przechodzić pomiędzy prostotą a złożonością w konstruowaniu swoich zdań, tworząc jakieś dziwne kombinacje długich i efektownych słów, a potem irytujących dźwięków w rodzaju "Yar". Nie oznacza to jednak, że styl jest zły, a po prostu być może jedynie to, że styl nie do końca odpowiada moim gustom. Mimo wszystko powiem, że lektura tej książki sprawiła mi przyjemność. Fabuła serii "Mroczna Wieża" wydaje się być dość ciekawa, ale "Roland" jako samodzielna książka nie ma sensu. Ostatecznie The Gunslinger niestety nie spełnił moich oczekiwań. Może to mówić coś o książce, a może o moich oczekiwaniach. Obie opcje są możliwe. Polecam jednak spróbować ją przebrnąć, aby rozkoszować się całością serii "Mroczna Wieża". Sequele są po prostu lepsze.
Dodana przez Janexx w dniu 01.10.2021
Typowy King, dziwny, bardzo dziwny. Roland, ostatni rewolwerowiec, ściga "człowieka w czerni" przez pustynię. Dlaczego? Nie jestem do końca pewien. Coś związanego z Wieżą i faktem, że "człowiek w czerni" jest zły. Styl pisania odznacza się typowymi dla Stephena Kinga cechami - przede wszystkim dziwny. W tej książce ma on zwyczaj rozpoczynania rozdziału od zdania typu: "Chłopiec znalazł wyrocznię i to prawie go zniszczyło". Następnie skupia się na retrospekcji lub innych nie związanych z chłopcem wątkach, aż w pewnym momencie wraca do chłopca i wyroczni. Domyślam się, że ma to na celu budowanie napięcia. Czułem jednak, że to spowalnia tempo fabuły. Jak w większości książek Kinga, czasem może być ciężkostrawnie. Nie są one dla każdego. Osadzony w dystopijnym świecie język i styl pisania wymaga trochę przyzwyczajenia, ale nie odwraca uwagi od fabuły. Podobnie jak w przypadku wszystkich swoich książek, King tworzy bardzo realistyczny świat, który praktycznie można poczuć i posmakować do czasu, gdy skończy. To wręcz przerażające, jak bardzo staje się on realny po pewnym czasie. Chyba na tym polega kunszt Stephena Kinga. Zamierzam kontynuować czytanie serii po prostu dlatego, że chcę zobaczyć, o co chodzi w tym całym zamieszaniu wokół "Mrocznej Wieży".
Dodana przez Doris77 w dniu 01.10.2021
Zaskoczenie, naprawdę, to najlepsze słowo na opisanie tego, co czułam po przeczytaniu "Rolanda". Pochłonęłam tę książkę w mniej niż jeden dzień, w jedno popołudnie, serio. Jestem całkowicie zaskoczona tym, jak bardzo mi się podobała i jak dobrze się bawiłam. Nie wiem, czy to z powodu mojego wykształcenia anglistki, mojej młodzieńczej "wyższości", czy mojej próżności, ale miałam Stephena Kinga za pisarza płytkiego, bez treści, bazującego na emocjach. Przerażał masę ludzi, więc jak mogłaby istnieć treść albo jakieś piękno w jego tekstach. Podczas gdy czytałam Eco, Bolano i Bowlesa (bez żalu, pamiętajcie), patrzyłam z wyższością na czytelników Steele czy Kinga. Po wielu namowach ze strony przyjaciela i mojego partnera w pisaniu, którego rekomendacje czasami trafiały w dziesiątkę, rozpocząłem tę serię i odkryłam, że dzieła Stephena Kinga są oszałamiające - sceny żywe, a słowa hipnotyzujące. Czytałam fragmenty wielokrotnie, notując wersy, których nie chciałam stracić. Fabuła była świetna - wręcz zachwycająca - ale tym, co mnie porwało, były jego słowa, zwłaszcza gdy były nieoczekiwane, introspekcyjne i użyte w fascynujący sposób do opisania tego, co przyziemne. Tak, zmarli zostali przywróceni do życia; tak, nasz ukochany rewolwerowiec został wykorzystany seksualnie przez demona; tak, młody chłopak został wyrwany z jednego świata do świata Rolanda tylko po to, by umrzeć - ale inteligentne, a nawet błyskotliwe słowa Kinga sprawiły, że wszystko to było tak wiarygodne, że wzięłam do ręki tom drugi, zanim odłożyłam pierwszy.
Napisz opinię o książce
Twoja ocena to:
wybierz ocenę
Treść musi mieć więcej niż 1500 znaków

Sposoby dostawy

Płatne z góry

InPost Paczkomaty 24/7

info

11,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

ORLEN Paczka

info

8,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

NAJTAŃSZA FORMA DOSTAWY

Kurier GLS

info

12,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier DPD

info

12,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Pocztex Kurier48

info

10,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Płatne przy odbiorze

Kurier GLS pobranie

info

23,99 zł

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty (Dębica)

info

0,00 zł

Sposoby płatności

Płatność z góry

Przedpłata

info

Zwykły przelew info