Andrzej Zwoliński - sylwetka autora

Andrzej Zwoliński – autorytet w dziedzinie teologii i socjologii
Andrzej Zwoliński to wybitny polski duchowny rzymskokatolicki, profesor nauk teologicznych i ceniony kapłan diecezji krakowskiej. Urodzony 18 marca 1957 roku w Radwanowicach, stanowi jedną z najważniejszych postaci współczesnej teologii i socjologii w Polsce. Od lat pełni funkcję kierownika Katedry Katolickiej Nauki Społecznej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jako profesor zwyczajny na Wydziale Nauk Społecznych prowadzi intensywną działalność naukową i dydaktyczną, stając się przewodnikiem dla przyszłych pokoleń badaczy i teologów.
Wykształcenie i Kariera Naukowa
Droga edukacyjna Andrzeja Zwolińskiego od początku była związana z nauką i duchowością. W 1976 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, gdzie zdobywał wiedzę i umiejętności potrzebne do pełnienia posługi kapłańskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1982 roku z rąk kardynała Franciszka Macharskiego. Równolegle z posługą duchowną rozwijał swoją karierę naukową, uzyskując doktorat z socjologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kolejnym krokiem było uzyskanie habilitacji na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II) w zakresie nauk teologicznych.
Dorobek Publikacyjny i Najważniejsze Dzieła
Profesor Andrzej Zwoliński jest autorem ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych, które dotyczą szerokiego spektrum zagadnień z zakresu teologii, socjologii, sektologii, historii idei, katolickiej nauki społecznej, etyki życia gospodarczego oraz religioznawstwa. Jego publikacje są cenione zarówno przez środowisko naukowe, jak i osoby zainteresowane duchowością oraz problematyką współczesnego świata. Do najbardziej znanych dzieł profesora należą:
- „Wojna o pracę. Wyzwania współczesnego rynku pracy” (Wydawnictwo PETRUS, Kraków 2017) – Publikacja ta wnikliwie analizuje zjawiska związane z rynkiem pracy, etyczne dylematy pracy we współczesnym świecie oraz społeczne konsekwencje zmian gospodarczych.
- „Bajka jak Miłość” (Wydawnictwo PETRUS, Kraków 2016) – Książka skupiająca się na relacjach międzyludzkich i ich interpretacji w kontekście chrześcijańskiej miłości. To wyjątkowe studium nad tym, jak miłość potrafi kształtować życie i postawy człowieka.
- „Kobieta silna płeć” (Wydawnictwo PETRUS, Kraków 2016) – Publikacja ukazująca rolę kobiety w społeczeństwie, jej duchową siłę oraz nieoceniony wkład w rozwój współczesnego świata.
Zakres Badań i Zainteresowań
Andrzej Zwoliński koncentruje swoje badania na współczesnych zjawiskach społecznych, szczególnie interesują go teorie dotyczące reinkarnacji, wędrówki dusz oraz życia po śmierci. Analizuje również wielkie religie świata oraz ich wpływ na funkcjonowanie społeczeństw. Jego publikacje stanowią cenne źródło wiedzy na temat współczesnej duchowości, poszukiwań sensu życia i roli religii w kształtowaniu etyki społecznej.
Działalność Pastoralna i Społeczna
Nie sposób pominąć zaangażowania profesora Zwolińskiego w działalność duszpasterską i społeczną. W trudnych czasach PRL organizował rekolekcje historyczne dla młodzieży oraz Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej w Rabce-Zdroju. Jego działalność miała na celu szerzenie wartości chrześcijańskich i wspieranie młodych ludzi w ich duchowym rozwoju.
Dlaczego Warto Poznać Twórczość Andrzeja Zwolińskiego?
Publikacje Andrzeja Zwolińskiego stanowią znakomity materiał zarówno dla specjalistów, jak i osób poszukujących odpowiedzi na współczesne problemy duchowe i społeczne. Jego badania, analizy i refleksje przyciągają uwagę czytelników pragnących zgłębiać tematy związane z religią, etyką oraz społecznymi wyzwaniami XXI wieku.
Sprawdź ofertę sklepu internetowego Skupszop i poznaj twórczość Andrzeja Zwolińskiego – autora, którego prace inspirują do głębszego zrozumienia świata i religii.
Andrzej Zwoliński - wszystkie książki
Opinie naszych klientów

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

joanna_st