Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Od kiedy czytać dziecku i dlaczego warto to robić?

Masz dziecko? Może dopiero jesteś w ciąży? Słyszeliście, że czytanie dzieciom ma wiele zalet, dlatego zastanawiacie się, kiedy najlepiej zacząć czytać dziecku? Jak wprowadzić ten rytuał? Od kiedy czytać dziecku w ciąży, czy to w ogóle ma sens i kiedy czytać dziecku w brzuchu? Spróbujmy dzisiaj sobie odpowiedzieć na te pytania!

Czytanie dziecku: dlaczego warto?

W jakim wieku zacząć czytać dziecku? Zanim przejdziemy do praktycznych wskazówek, zastanówmy się, jakie są zalety czytania dzieciom książek? Dlaczego warto to robić?

Czytanie rozwija wyobraźnię! Dziecko nie dostaje na tacy gotowych rozwiązań, dlatego musi posiłkować się własną kreatywnością.
Czytanie poszerza zasób słownictwa! Podczas czytania książeczek dziecko poznaje nowe słowa, którymi może wzbogacić swój słownik.
Czytanie to sposób na spędzanie czasu z dzieckiem! Głośne czytanie książek dzieciom może być Waszym rodzinnym rytuałem. Czytając poświęcasz czas swojej pociesze, co jest istotne z punktu widzenia waszych relacji.

Od kiedy czytać dziecku bajki na dobranoc?

Wiemy już, że czytanie dzieciom bajek, wierszyków, książeczek itp. jest bardzo ważne. Teraz więc stajemy przed kolejnym pytaniem: od kiedy czytać dziecku bajki? Jaki jest najlepszy moment, by kształtować w dziecku miłość do słowa pisanego? Kiedy zacząć czytać dziecku książki? Kiedy tylko jest to możliwe, czyli jak najszybciej! Czytanie dzieciom, na przykład, na dobranoc może stać się Waszym rodzinnym rytuałem, chwilą bliskości w ciągu zabieganego dnia, kiedy nie zawsze masz czas, by spokojnie porozmawiać i pobyć ze swoją pociechą. 

Zastanawiając się jednak, od kiedy można czytać dziecku książki, warto mieć na uwadze ich umiejętny dobór. Książeczki powinny być nie tylko interesujące z punktu widzenia Twojego szkraba, ale również przystosowane do jego wieku. Na szczęście, w sklepach znajdziesz wiele ciekawych propozycji, opatrzonych często pięknymi ilustracjami, co jest ich dodatkowym walorem. Czytanie rocznemu dziecku, podobnie jak codzienne czytanie dzieciom w wieku przedszkolnym bądź regularne czytanie starszym dzieciom to świetny sposób na zacieśnienie więzów pomiędzy dziećmi i rodzicami. W czytanie książek małym dzieciom można zaangażować również starsze rodzeństwo brzdąca, rzecz jasna, jeśli jest ono w odpowiednim wieku.

Czy czytać dziecku w ciąży?

Kiedy zacząć czytać dziecku bajki i książeczki? Wiemy, że nie ma tutaj ograniczeń, możesz czytać dziecku tuż po urodzeniu, ale czy rację bytu ma czytanie dziecku w ciąży?  Czy warto to robić? Kiedy zacząć czytać dziecku w ciąży? Tak – jak najbardziej można czytać swojemu dziecku jeszcze będąc w ciąży. Jeżeli chcesz to robić, możesz określić, że np. codziennie poświęcisz określoną ilość czasu na czytanie swojemu nienarodzonemu jeszcze dziecku. Czytanie bajek dziecku w brzuchu sprawia, że maluszek może usłyszeć głos swojej mamy, a będzie umiał go zidentyfikować już od połowy ciąży.

ZAPAMIĘTAJMY!

Czytanie dziecku od urodzenia? Tak, możesz to robić! Kiedy czytać dziecku bajki? Możesz robić to, na przykład, w czasie podróży czy na dobranoc, ustalając w ten sposób Was wspólny rytuał. Czytanie dziecku przed snem może być sposobem na to, by pobyć razem w codziennych zawirowaniach.
Nie zastanawiaj się tylko od kiedy powinno się czytać dziecku, ale przede wszystkim, staraj się dobierać odpowiednie książeczki, dostosowane nie tylko do preferencji brzdąca, ale również jego wieku. Czytanie dzieciom baśni, historyjek, wierszyków itp. może stanowić doskonały sposób na rozwijanie jego wyobraźni.
Możesz czytać swojemu dziecku już będąc w ciąży. Czytanie bajek dzieciom w brzuszku to sposób na to, by dziecko mogło słyszeć Twój głos, a warto zaznaczyć, że maluch w brzuchu potrafi zidentyfikować głos swojej mamy już od połowy ciąży.
Kiedy zacząć czytać dziecku bajki na dobranoc to jedno, ale pamiętaj, że warto byście robiła to zarówno mama, jak i tata. 

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia

Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie

Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki

Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki

Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac

Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer

Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter

Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA