Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Książka na półkę czy do czytania – jak stworzyć domową biblioteczkę?

 Jeżeli jesteś molem książkowym najprawdopodobniej w swoich zbiorach posiadasz już całkiem pokaźną kolekcję ulubionych lektur. Zastanawiasz się, jak zorganizować domową biblioteczkę, by ostatecznie Twoje zbieractwo nie wymknęło się spod kontroli? Mamy dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek!

Kolekcjonowanie książek: mniej plan!

Obudził się w Tobie prawdziwy zbieracz książek? Od jakiegoś czasu zaczęło Cię interesować kolekcjonowanie starych książek? Jeżeli zamierzasz sukcesywnie poszerzać swoje książkowe zbiory, przede wszystkim, postaraj się o to, by rozsądnie zaplanować rozrost biblioteczki. Co to znaczy? Kolekcjoner starych książek powinien zwrócić uwagę na to, jakie książki zamierza kolekcjonować, na jakich tytułach mu głównie zależy i jakie wydania w szczególności będzie chciał pozyskać. Gdzie miłośnik i kolekcjoner rzadkich książek może znaleźć podobne pozycje? Możliwości jest dużo: aukcje internetowe, targi staroci, antykwariaty, prywatni właściciele itp.

Jeżeli nie zamierzasz kolekcjonować starych czy rzadkich książek, ale po prostu chcesz zgromadzić biblioteczkę, do której będziesz z chęcią wracał(a), zastanów się, jakie książki powinny się w niej znaleźć? Spróbuj sprecyzować: po jakie pozycje najczęściej sięgasz? Jeżeli jesteś fanką/fanem organizacji, możesz posiłkować się listą książek. Często w księgarni zastanawiasz się, czy przypadkiem książka, którą chcesz kupić nie znajduje się już w Twojej kolekcji? Zrób listę papierową posiadanych książek, którą staraj się mieć zawsze ze sobą lub, jeśli bardziej przemawiają do Ciebie nowoczesne rozwiązania, taką listę stwórz w telefonie. To powinno Ci bardzo ułatwić kolejne zakupy, zwłaszcza jeśli starasz się kupować książki w seriach.

Weź pod uwagę wielkość Twojego mieszkania!

Planując domową biblioteczkę, nie pomijaj tak istotnej kwestii, jaką jest metraż Twojego mieszkania. Zastanów się, ile książek faktycznie będziesz mogła/mógł pomieścić na domowych półkach. Jeżeli część książek, które posiadasz nie trafiły w Twój gust, są nieudanym prezentem lub po prostu – przeczytałaś/przeczytałeś je i doszłaś/doszedłeś do wniosku, że czas puścić je w obieg, możesz postarać się sprzedać niektóre z posiadanych lektur.

Jak to zrobić? Na przykład za pośrednictwem skupszop.pl! W wyszukiwarkę wpisz kod ISBN książki, żeby dowiedzieć się, czy skup jest zainteresowany odkupieniem tej konkretnej pozycji i sprawdzić, za jaką cenę możesz ją sprzedać. Cała procedura jest bardzo prosta – minimalna kwota sprzedaży to 40 złotych, ale nie ma górnych limitów, więc możesz sprzedać tyle książek, ile tylko chcesz!

Poluj na promocję!

Jeżeli chcesz skompletować, na przykład, całą ulubioną serię książek, a jednocześnie musisz ostrożnie dysponować swoimi funduszami, staraj się znajdować promocje organizowane przez księgarnię. Możesz też zastanowić się nad kupieniem używanych książek – często można znaleźć oferty, które proponują książki w naprawdę bardzo dobrym stanie. Z kolei, jeśli zależy Ci tylko na tym, żeby daną książkę przeczytać, ale nie możesz jej znaleźć w bibliotece lub od kogoś pożyczyć, może najlepszą opcją będzie kupienie za grosze zniszczonej książki używanej, pod warunkiem, że będzie ona kompletna?

Co jeszcze możesz zrobić? Odwiedź skupszop.pl! To właśnie tutaj znajdziesz książki w promocyjnych cenach, nowe i używane. Śledź dostępną ofertę na https://skupszop.pl/promocje i ciesz się urokami czytelnictwa nawet przy mocno ograniczonym budżecie!

E-booki czy książki papierowe?

Jeżeli miejsce na książki w Twoim mieszkaniu zaczyna się dramatycznie kurczyć lub często wyjeżdżasz i dźwiganie opasłych papierowych tomów jest co najmniej niepraktyczne, zastanów się nad stworzeniem „wirtualnej” biblioteczki złożonej z e-booków. Rozwiązaniem dla moli książkowych może być również częstsze odwiedzanie bibliotek, zwłaszcza jeśli boimy się kupić daną książkę, ponieważ mamy obawy, czy będzie nam się ona podobała.

PODSUMUJMY!

  • Rozsądnie planuj zakup kolejnych książek, które znajdą się w Twojej domowej biblioteczce. Jeżeli w księgarni często stoisz przed półkami i zastanawiasz się czy dana książka znajduje się już w Twoich zbiorach, stwórz listę posiadanych książek, którą zapiszesz na przykład w telefonie.

  • Organizując domową biblioteczkę, zwróć uwagę na to, jak dużo miejsca masz do dyspozycji, jeżeli chcesz uniknąć sytuacji, w której książki zaanektują Twoją przestrzeń życiową. Dobrym rozwiązaniem jest regularne przeglądanie biblioteczki, sprawdzanie czy wszystkie książki, które się w niej znajdują są nadal przez nas pożądane, jeśli nie, możemy spróbować je sprzedać, na przykład za pośrednictwem skupszop.pl lub oddać, zyskując w ten sposób wolne miejsce na inne lektury.

  • Kochasz zakupy w sieci, lubisz używane książki i szukasz atrakcyjnych cen? Odwiedź sekcję https://skupszop.pl/promocje! W tej zakładce znajdziesz mnóstwo przecenionych pozycji, zarówno nowych, jak i używanych.

Równiez warte przeczytania

24 maja 2019
od-kiedy-czytac-dziecku-i-dlaczego-warto-to-robic
Od kiedy czytać dziecku i dlaczego warto to robić?

Masz dziecko? Może dopiero jesteś w ciąży? Słyszeliście, że czytanie dzieciom ma wiele zalet, dlatego zastanawiacie się, kiedy najlepiej zacząć czytać dziecku? Jak wprowadzić ten rytuał? Od kiedy czytać dziecku w ciąży, czy to w ogóle ma sens i kiedy czytać dziecku w brzuchu? Spróbujmy dzisiaj sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-zapakowac-ksiazke-na-prezent-i-nie-zbankrutowac
Jak zapakować książkę na prezent i nie zbankrutować?

Zamierzasz podarować komuś książkę, ale doskonale wiesz, że adresat prezentu zwraca uwagę na jego formę? Zastanawiasz się jak ładnie zapakować książkę w papier? Nie masz pojęcia od czego zacząć pakowanie książek na prezent? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-zaczac-czytac-i-polubic-czytanie-ksiazek
Jak zacząć czytać i polubić czytanie książek?

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele zalet niesie za sobą regularne czytanie? Właśnie dlatego zastanawiasz się, jak zachęcić dzieci do czytania, swoich przyjaciół lub, może, siebie? Chcesz wiedzieć, jak zacząć czytać książki, by się nie zniechęcić? Przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-zachecic-dziecko-i-doroslych-do-czytania-sprawdz-kilka-prostych-sposobow
Jak zachęcić dziecko i dorosłych do czytania? Sprawdź kilka prostych sposobów!

Zdajesz sobie sprawę z tego, jakie korzyści niesie za sobą czytanie książek, prawda? Chcesz więcej czytać, ale niestety – w praktyce okazuje się, że kolejne książki kurzą się na domowych półkach i czekają aż po nie sięgniesz? Zastanawiasz się, jak zachęcić siebie do czytania książek? Co zrobić, żeby Twoja pociecha częściej sięgała po ciekawe lektury? Mamy dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-wymyslic-tytul-ksiazki-i-dlaczego-jest-on-tak-istotny
Jak wymyślić tytuł książki i dlaczego jest on tak istotny?

Chcesz napisać książkę? Może od jakiegoś czasu piszesz do szuflady? Zastanawiasz się, jak napisać własną książkę i co może potencjalnie skłonić czytelników do tego, by sięgnęli właśnie po tą pozycję? Oczywiście, w tym kontekście pojawia się jedno zasadnicze pytanie: jaki tytuł dla książki będzie wystarczająco „chwytliwy”? Skąd wziąć pomysł na tytuł książki dla dzieci, romansu, kryminału czy tytuł do książki fantastycznej? Spróbujmy rozwinąć ten temat!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
jak-przechowywac-ksiazki-pomysly-i-sposoby-dzieki-ktorym-twoje-mieszkanie-nabierze-blasku
Jak przechowywać książki: pomysły i sposoby, dzięki którym Twoje mieszkanie nabierze blasku!

Jesteś właścicielką/właścicielem całkiem pokaźnej biblioteczki? Sen z powiek spędza Ci przechowywanie książek w salonie – upychasz je, jak tylko możesz i nie masz pojęcia co zrobić, by uporządkować swoje zbiory? Zastanawiasz się, jak przechowywać książki w małym mieszkaniu? To artykuł dla Ciebie! Czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
dlaczego-warto-czytac-komiksy-5-zalet-komiksow-o-ktorych-warto-pamietac
Dlaczego warto czytać komiksy? 5 zalet komiksów, o których warto pamiętać!

Wiesz, że warto czytać książki, prawda? Znamy korzyści z czytania dzieciom, ale co z komiksami? Czy czytanie komiksów ma swoje zalety? Jakie korzyści płyną z czytania komiksów? Dzisiaj zajmiemy się właśnie tym tematem!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
dlaczego-warto-czytac-dzieciom-5-powodow-dla-ktorych-powinniscie-to-robic
Dlaczego warto czytać dzieciom? 5 powodów, dla których powinniście to robić!

Masz dziecko? Zastanawiasz się, dlaczego czytanie dzieciom jest tak ważne? Chcesz wiedzieć, jak wybierać książeczki i na jakie korzyści z czytania dzieciom warto przede wszystkim zwrócić uwagę? Czy czytanie dziecku w ciąży ma w ogóle sens? Dlaczego powinniśmy czytać książki? Dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie temu zagadnieniu! Zapraszamy!

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
czy-czytanie-rozwija-mozg
Czy czytanie rozwija mózg?

Pewnie wielokrotnie obiło Ci się o uszy, że warto czytać książki, prawda? Zastanawiasz się, o co właściwie tyle szumu? Dlaczego książki powinny mieć dla nas tak duże znaczenie i jaki jest wpływ czytania na mózg? Właśnie dlatego dzisiaj spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie: jak czytanie książek wpływa na mózg i co sprawia, że dobrze jest sięgnąć po kolejną lekturę?

Kiedy ostatnio byłaś(eś) na siłowni? Może biegasz lub chodzisz na jogę? Dbasz o swoje ciało, ale czy pamiętasz o tym, by zatroszczyć się o kondycję własnego umysłu. Czytanie książek a mózg: o czym warto pamiętać? Przede wszystkim, czytając musisz się skupić. Na pewno znasz to uczucie, kiedy podczas czytania Twoje myśli odpłynęły na chwilę w inną stronę i ocknęłaś/ocknąłeś się w momencie, w którym chciałaś(eś) przerzucić kartkę, ale zorientowałaś(eś) się, że w zasadzie nie masz pojęcia co właśnie przeczytałaś(eś)? No właśnie! Wtedy musiałaś(eś) wrócić do czytanego tekstu i przerobić go jeszcze raz. Koncentracja w czasie czytania ma więc priorytetowe znaczenie, by książka została przez nas rzeczywiście zrozumiana. 

Czytając nie masz innego wyjścia – musisz myśleć. W końcu każda czytana lektura jest dla Ciebie „workiem” z nowymi informacjami, nawet jeśli służy wyłącznie ku rozrywce. Często książki stają się dla nas również przyczynkiem do głębszej refleksji nad określonym zagadnieniem, w wielu przypadkach są inspiracją do pogłębienia swojej wiedzy w konkretnym zakresie. Czasami przeczytana książka może stać się zarzewiem, które rozpali w nas nową pasję. Chyba większość osób ma „na swoim koncie” przynajmniej jedną książkę, która zrobiła na nim ogromne wrażenie i stała się powodem, dla którego głębiej „pokopaliśmy” w dostępnych źródłach.

Ludzki mózg i czytanie to doskonale dobrana para. Wpływ czytania książek na mózg to kwestia, o której warto pamiętać. Czytając często uczymy się nowych rzeczy – na przykład zdobywamy informacje, o których dotychczas nie mieliśmy pojęcia (nawet książki stricte rozrywkowe w wielu przypadkach wykazują dużą dbałość o zgodność szczegółów). W towarzystwie książek niekiedy uczymy się nowych słów, poszerzając w ten sposób zasób swojego słownictwa itp.

Czytanie może mieć ogromny wpływ na naszą wyobraźnię. Dlaczego? Kiedy czytasz o jakiś wydarzeniach, postaciach itp., to przed Twoimi oczami pojawiają się obrazy, prawda? Twoja wyobraźnia nie pracuje samodzielnie podsuwając Ci konkretne rozwiązania? Czy oglądając film po przeczytaniu książki, na podstawie której został on nakręcony nie czujesz się zdziwiona(y), bo poszczególni bohaterowie wyglądają nieco inaczej, niż to sobie wyobrażałaś(eś)? To całkowicie naturalne, w czasie czytania Twoja wyobraźnia przecież zwykle pracuje na pełnych obrotach.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że czytanie niesie za sobą szereg zalet, ale niestety, z książkami ostatnio Ci nie po drodze? Skorzystaj z naszych wskazówek!

1. Spróbuj wyselekcjonować te książki, które rzeczywiście mają szansę skraść Twoje serce – od ciekawej lektury będzie Ci się ciężej oderwać.

2. Miej książkę przy sobie w komunikacji miejskiej, w kolejce do lekarza itp. Wówczas jest większe prawdopodobieństwo, że zdecydujesz się po nią sięgnąć.

3. Ustal, że codziennie poświęcić określoną ilość czasu na czytanie, na przykład tuż przed snem, kiedy zwykle mamy trochę więcej czasu na własne rozrywki.

ZAPAMIĘTAJMY!

Czemu warto czytać książki? Czytanie skłania Cię do skoncentrowania się na książce oraz zachęca do myślenia, zwłaszcza jeśli książka jest naszpikowana ciekawymi informacjami.

Książki mogą poszerzać zasób Twojego słownictwa oraz ćwiczyć Twoją wyobraźnię. 

Przeczytaj wpis
24 maja 2019
audiobook-czy-ksiazka-co-wygrywa-to-starcie
Audiobook czy książka: co wygrywa to starcie?

Jeszcze do niedawna do dyspozycji mieliśmy wyłącznie książki papierowe, ale dzisiaj możemy skupić się na ich alternatywach: e-bookach lub audiobookach! Pojawiają się więc zasadnicze pytania: co jest lepsze – książka czy ebook? Co wybrać? Książki i audiobooki: co może Ci się bardziej przydać? Audiobook vs książka tradycyjna – spróbujmy porównać te dwa rozwiązania!

Przeczytaj wpis
12 kwietnia 2019
zapach-ksiazek-nowych-i-uzywanych
Zapach książek nowych i używanych: co warto wiedzieć na ten temat?

Jeżeli jesteś molem książkowym, na pewno niejednokrotnie „rzucił Ci się w nos” specyficzny zapach niektórych książek. Czym pachną nowe książki? Skąd się bierze charakterystyczny zapach leciwych książek? Chcesz wiedzieć, jak usunąć zapach starych książek? Dzisiaj spróbujemy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
12 kwietnia 2019
szybkie-czytanie
Szybkie czytanie. Prawda czy fałsz?

Uważasz, że czytasz zdecydowanie za wolno? Zamierzasz czytać więcej, szybciej i efektywniej? Zalewa Cię tona maili, a lista książek „do przeczytania” cały czas się wydłuża, dlatego tempo, z jakim czytasz ma dla Ciebie kolosalne znaczenie? Chcesz posiąść umiejętność, jaką jest szybkie czytanie? Zastanawiasz się, czy w ogóle i jakie korzyści może dać Ci szybkie czytanie? Zadajesz sobie pytanie: czy szybkie czytanie działa? Czytaj dalej!

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA