Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Muzyka do czytania. Zrelaksuj się!

Kochasz czytać i chcesz dodatkowo zintensyfikować doznania, jakie płyną z książek? Zastanawiasz się, jak spotęgować klimat swoich lektur i jaka muzyka do ich czytania może okazać się strzałem w dziesiątkę? W filmach jednym z priorytetowych elementów budujących atmosferę całego obrazu jest odpowiednio dopasowana ścieżka dźwiękowa, która pasuje do przeżyć bohaterów pojawiających się na ekranie. Fajna muzyka do czytania książek może być więc dla Ciebie dodatkową atrakcją!

Najlepsza muzyka do czytania książek

Zastanawiasz się, jaka muzyka do czytania będzie w Twoim przypadku strzałem w dziesiątkę? To w dużej mierze zależy od Twoich indywidualnych preferencji i upodobań. Zastanów się, jakiej muzyki najchętniej i najczęściej słuchasz, a jakiej absolutnie nie cierpisz. Ponadto, dobra muzyka do czytania powinna być dopasowana do tematyki książki, jaką czytasz. Lekka, optymistyczna muzyka może gryźć się z mrocznym i dusznym kryminałem, jednocześnie „zabierając” nieco jego specyficznej atmosfery.

Muzyka do czytania fantasy

Odpowiednio dopasowana muzyka podczas czytania może być źródłem dodatkowych wrażeń. Jeśli jesteś fanką/fanem książek fantasy, możesz sięgnąć po ścieżkę dźwiękową z filmów o tej samej tematyce lub, jeśli książka została już zekranizowana, spróbować czytania w towarzystwie muzyki, która została stworzona dla filmu opartego na jej kanwie. Przykładowo, czytając trylogię „Władcy Pierścieni” uprzyjemnij sobie muzyką napisaną na potrzeby filmowego obrazu. To może być ciekawe doświadczenie, zwłaszcza jeśli wcześniej już oglądałaś(eś) film i chcesz niejako połączyć te dwa środki przekazu: książkę i film w jedną całość.

Muzyka do czytania kryminałów

Uwielbiasz kryminały? Podobnie jak podczas oglądania filmu, czytanie książek wzbogacone odpowiednią ścieżką dźwiękową może spotęgować atmosferę, którą pisarz/pisarka odmalowali w swojej powieści. W przypadku kryminałów bardzo dobrze sprawdzić się może muzyka instrumentalna do czytania, zwłaszcza ta o ciężkim, nieco mrocznym charakterze lub ścieżki dźwiękowe z filmów o tematyce kryminalnej, wówczas są one bowiem dopasowane do ich tematyki.

Muzyka do czytania poezji

Fani wierszy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że poezja i muzyka to świetnie dobrana para. Nie bez powodu wiele wierszy zostało zaadaptowanych na piosenki, tworząc w ten sposób niesamowity duet. Jaka muzyka do czytania wierszy może pozytywnie wpłynąć na nasze doznania płynące z lektury? Bardzo dobrze ma szansę sprawdzić się między innymi spokojna muzyka klasyczna do czytania, która ma w sobie pewnego rodzaju dostojeństwo. Co więcej, doskonałym wyborem bywa również muzyka instrumentalna.

Muzyka do czytania bajek

Znakomitym rozwiązaniem może okazać się także muzyka do czytania bajek – odpowiednio modulując głos, zmieniając go w zależności od tego, który z bohaterów opowieści przemawia i dopasowując stosowną muzykę można stworzyć dla dziecka niesamowite słuchowisko, jednocześnie pozytywnie wpływające na jego wyobraźnię.

Muzyka relaksacyjna do czytania

Jeżeli masz problemy z koncentracją przy czytaniu, możesz spróbować odpowiedniej muzyki relaksacyjnej, która pozwoli Ci się odprężyć i odsunąć natrętne, rozpraszające Cię myśli. Włącz muzykę i zanim sięgniesz po książkę postaraj się rozluźnić i oczyścić swój umysł z dręczących wątpliwości, pytań itp. W momencie, w którym poczujesz się wystarczająco zrelaksowana(y) i skupiona, rozpocznij czytanie. Oczywiście, wybór odpowiedniej muzyki relaksacyjnej to często kwestia prób i błędów, dlatego poszukać dźwięków, które najbardziej odpowiadają Twoim indywidualnym potrzebom. Jeżeli ze względu na hałasy z zewnątrz masz problem, by skupić się na czytaniu, na przykład w czasie okienka na uczelni czy w kolejce do lekarza, możesz spróbować słuchania muzyki relaksacyjnej przez słuchawki. W ten sposób odseparujesz się od dźwięków płynących z otoczenia, które mogą niepotrzebnie przyciągać Twoją uwagę, odciągając ją od czytanej książki.

PODSUMUJMY!

  • Odpowiednio dopasowana muzyka może uczynić z czytania książek niezapomniane, bardzo ciekawe doświadczenie, które sprawi, że czytanie nabierze zupełnie nowego charakteru.

  • Rodzaj muzyki, jakiej będziesz słuchał(a) podczas czytania dobieraj nie tylko do swoich indywidualnych preferencji, ale również do charakteru lektury.

  • Muzyka relaksacyjna może okazać się bardzo pomocną bronią, jeśli masz problem ze skupieniem swojej uwagi na czytanym tekście.

  • Jeżeli czytasz książkę, na kanwie której powstał film, spróbuj posłuchać podczas czytania ścieżki dźwiękowej z tego filmu.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia

Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie

Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki

Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki

Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac

Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer

Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter

Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA