Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Dlaczego warto czytać dzieciom? 5 powodów, dla których powinniście to robić!

Masz dziecko? Zastanawiasz się, dlaczego czytanie dzieciom jest tak ważne? Chcesz wiedzieć, jak wybierać książeczki i na jakie korzyści z czytania dzieciom warto przede wszystkim zwrócić uwagę? Czy czytanie dziecku w ciąży ma w ogóle sens? Dlaczego powinniśmy czytać książki? Dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie temu zagadnieniu! Zapraszamy!

Co daje czytanie książek dzieciom?

Po pierwsze: czytanie dziecku pozwoli Wam na stworzenie szczególnej atmosfery. Te kilka chwil spędzonych nad książką to doskonały sposób na to, by zacieśnić więzy z dzieckiem, zwłaszcza jeżeli na co dzień przygniata Cię lawina domowych i zawodowych obowiązków. Dlaczego warto czytać książki dzieciom? Dzięki temu można poprawić relację rodzic – dziecko, jednocześnie pracując na jego dobre wspomnienia z dzieciństwa.
Po drugie: czytanie książek dla dzieci może być sposobem na rozwijanie wyobraźni. Książki mogą w końcu opowiadać tak wiele ciekawych historii, przenosząc brzdące w zupełnie nowy świat. Głośne czytanie dzieciom na dobranoc może stać się doskonałym treningiem dla ich kreatywności!
Po trzecie: do worka z napisem „zalety czytania dzieciom książek” należy wrzucić również rozwój słownictwa! Czytanie dziecku książek pozwoli mu zapoznać się z kolejnymi słowami, zwrotami, wyrażeniami, zapamiętać je i wprowadzić do swojego słownika, co ma szczególne znaczenie na każdym etapie rozwoju dziecka.
Po czwarte: czytanie dzieciom przez rodziców, w zależności od charakteru wybranej książki, może być również dla brzdąca źródłem wiedzy o świecie. Czy warto czytać dzieciom? Oczywiście, że tak! Za pośrednictwem książek można im przekazać informacje o przyrodzie, ludziach, zjawiskach atmosferycznych itp. Książeczki pisane językiem odpowiadającym na potrzeby dzieci to prawdziwa kopalnia wiedzy!
Po piąte: dlaczego warto czytać dzieciom bajki? Bajki często przekazują określone prawdy, wartości czy postawy. Oczywiście, w tym przypadku kolosalne znaczenie ma wybór odpowiedniej historii, zgodnej z tym, co rodzic chce przekazać swojemu dziecku.

Czytanie bajek dzieciom: zróbcie z tego rytuał!

No dobrze…wiemy już, dlaczego należy czytać dzieciom, ale jak stworzyć z tego Wasz rodzinny rytuał?

Ustalcie odpowiedni czas! To bardzo ważne, jeśli rzeczywiście chcecie wprowadzić codzienny rytuał. Codzienne czytanie dzieciom powinno mieć swoją określoną porę – zastanów się, kiedy będziecie mieli czas, by skupić się na lekturze? Jaka część dnia jest dla Was najspokojniejsza, sprzyjająca odpoczynkowi? Wspólne czytanie baśni dzieciom można przenieść na wieczór, na przykład w momencie, w którym pociecha będzie się już kładła spać. Czytanie dziecku do snu może sprawdzić się zwłaszcza w sytuacji, kiedy w ciągu dnia Wasza rodzina jest bardzo zabiegana i trudno Wam znaleźć czas na chwilę relaksu.
Wybierajcie odpowiednie książki! Wiek i zainteresowania dziecka to kwestie priorytetowe. Czytanie rocznemu dziecku powinno bazować na innych, przeznaczonych do jego wieku, książeczkach niż czytanie dzieciom w wieku przedszkolnym, to zrozumiałe. Czytanie dzieciom na głos może być dla nich atrakcyjne, jeżeli dobierzemy stosowną lekturę. Jeśli książka dziecko znudzi, cały nasz misterny plan polegający na stworzeniu tradycji codziennego czytania może napotkać pewne przeszkody. W takim przypadku warto po prostu sprawdzić reakcję dziecka na inną lekturę.
Zacznijcie jak najwcześniej! Kiedy zacząć czytać dziecku? Jaki moment jest najlepszy? Czytanie dziecku od urodzenia to jedno, ale polecane jest również czytanie książek dziecku w brzuchu. 
Bądźcie konsekwentni. Jeżeli nigdy nie czytaliście dziecku, a nagle będziecie chcieli wprowadzić taki zwyczaj do Waszego życia rodzinnego, początkowo czytanie wierszy dzieciom lub czytanie dzieciom książek może, chociaż oczywiście nie musi, napotkać opór ze strony pociechy. W takiej sytuacji warto być konsekwentnym, ale jednocześnie starać się zainteresować dziecko, na przykład zmianą lektury. Wiemy, jak ważne jest czytanie dzieciom, ale co, jeżeli dziecko nie chce spędzać w ten sposób wolnego czasu? Wybierz się z dzieckiem do księgarni i pozwól mu wybrać książeczkę, która go zainteresuje, rzecz jasna, odpowiednią dla jego wieku. Jednocześnie, pamiętaj, że czytanie nie powinno się dziecku kojarzyć z przymusem i obowiązkiem.

REASUMUJĄC: dowiedzieliśmy się, po co czytać dzieciom oraz z jakich powodów, dlaczego czytanie dzieciom jest ważne. Odpowiadając na pytanie: czy warto dzieciom czytać książki? Oczywiście, że TAK! Czytanie dzieciom rozwija i trudno w praktyce przecenić korzyści płynące z codziennego czytania dzieciom. Chcesz, by pozytywy czytania dzieciom stały się udziałem Twoich pociech? Dobierz odpowiednie książki, które będą miały szansę zainteresować brzdące. 

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia

Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie

Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki

Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki

Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac

Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer

Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter

Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA