Zwiadowcy T.15 Zaginiony książę BR

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

Zwiadowcy T.15 Zaginiony książę BR

Zwiadowcy T.15 Zaginiony książę BR

DODAJ DO LISTY ŻYCZEŃ

Masz tę lub inne książki?

Sprzedaj je u nas

John Flanagan, autor międzynarodowych bestsellerów, powraca do świata "Zwiadowców" w kolejnej części serii o Królewskim Strażniku, której bohaterką jest Maddie, nieustraszona młoda uczennica Willa Treaty.

Will Treaty i jego uczennica, Maddie, zostali pilnie wezwani do Zamku Araluen. Po przybyciu na miejsce dowiadują się szokującej prawdy: książę Gallica zaginął, a król Gallica poprosił o pomoc. Wszystkie doniesienia wskazują na to, że młody książę został wzięty do niewoli przez niebezpiecznego i potężnego barona Jouberta de Lassigny. Król Duncan wie, że wysłanie wojsk do Gallica w celu uratowania księcia mogłoby wywołać wojnę, podobnie jak otwarta pomoc Gallica w rozwiązaniu problemu wewnętrznego skazańca. Jest jednak inny sposób na uratowanie księcia: Korpus Strażników.

Wkrótce Will i Maddie wyruszają na ratunek zaginionemu księciu, przebrani za ojca i córkę dżonglerów. Maddie będzie musiała wykorzystać swoje umiejętności rzucania nożem, aby utrzymać przebranie, oraz swoje szkolenie na ucznia rangersów, aby wykonać misję. Ale działanie pod przykrywką jest niebezpieczne - a droga niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Czy ona i Will zdołają wykorzystać wszystkie swoje talenty, by uratować księcia, czy też arogancki baron odkryje ich plany i narazi ich życie oraz królestwo na niebezpieczeństwo?

John Flanagan, autor międzynarodowych bestsellerów "Zwiadowcy" i "Drużyna", powraca w porywającej kolejnej części serii o Królewskim Strażniku "Zaginiony Książę". Idealna dla fanów J.R.R. Tolkiena, Redwall Briana Jacquesa i "Gry o tron" George'a R.R. Martina!

Cena katalogowa: 39.90 zł

Wybierz stan zużycia:

WIĘCEJ O SKALI

Zwiadowca Will i jego uczennica Maddie wyruszają na daleką wyprawę, za morze, do kraju, gdzie nie można ufać nikomu nawet królowi.
Król Gallii, Philippe, zwrócił się do króla Duncana z prośbą o pomoc: jego syn został zakładnikiem żądnego władzy barona, który stawia twarde warunki. Gallijski król ma nadzieję, że Duncan wyśle jednego ze zwiadowców, by uratował chłopca.
Will i Maddie idealnie nadają się do tej misji, ponieważ dla zmylenia wrogów mogą się podawać za ojca i córkę. Udają wędrownych kuglarzy Will ma być żonglerem, zaś Maddie będzie zręcznie rzucać nożami. Ich celem jest Chateau des Falaises. Mają nadzieję, że zbuntowany baron zaprosi ich, by przed nim wystąpili jeśli jednak tego nie zrobi, będą musieli znaleźć inny sposób, by dostać się do zamku.
Podróż przez Gallię okazuje się pełna niebezpieczeństw Will i Maddie będą musieli radzić sobie z bandytami, intrygującymi arystokratami, a także tajemniczym nieznajomym, który depcze im po piętach. Czy uda im się znaleźć księcia? A jeśli nawet, to jak go uratują?

Szczegóły

Dostawa i płatność

Szczegóły

Okładka: broszurowa

Ilość stron: 360

Rok wydania: 2020

Rozmiar: 13.5x20.0cm

ID: 9788376869155

Autorzy: John Flanagan

Wydawnictwo: Jaguar

Opinie użytkowników
4.0
2 recenzje
Dodana przez Kalina w dniu 05.05.2022
Źle się czuję, gdy mówię serii "Zwiadowcy". To jest i będzie jedna z moich ulubionych historii, a ja odbieram to jako zniewagę, gdy inni ludzie mówią o niej coś negatywnego. Możecie więc sobie wyobrazić, jak bardzo czuję się skłócona, przygotowując się do powiedzenia czegoś negatywnego o tej ostatniej książce. Dlaczego nie zacznę od pozytywów? Książka była wciągająca przez cały czas jej trwania. Byłam na przemian rozbawiona i podekscytowana, a czasem jedno i drugie naraz. Podobało mi się ponowne spotkanie Willa i Maddie, zwłaszcza że Willa prawie nie było w "Klanie Czerwonego Lisa" i "Pojedynku na Araluenie". A jednak cała ta akcja była trochę... chaotyczna. To była tylko podróż. Nie było żadnego zagrożenia, które ciągnęło się nad całą książką, żadnego punktu kulminacyjnego, tylko seria spotkań. Każde spotkanie było ekscytujące, nie zrozumcie mnie źle, ale nie czułam spójnej fabuły. A kiedy dotarliśmy do końca książki i wreszcie nastąpił punkt kulminacyjny, do którego, jak przypuszczam, lektura dążyła przez cały czas... zakończyła się ona cliffhangerem. Nie jestem przeciwniczką cliffhangerów, ale w tym przypadku czułam się tak, jakby cała książka prowadziła do konfliktu, który nastąpi dopiero w następnej części i było to trochę irytujące. Może Johnowi Flanaganowi po prostu kończą się świeże, unikalne pomysły. Autor na swoim koncie ma już ponad piętnaście części książek z serii "Zwiadowcy". Nie byłoby w tym nic dziwnego. Ale już wcześniej widzieliśmy Willa działającego pod przykrywką jako jongleur, w książce "Czarnoksiężnik z Północy", już wcześniej widzieliśmy Maddie działającą pod przykrywką jako córka Willa w "Królewskim zwiadowcy". O długich montażach z podróży czytaliśmy w książce "Ziemia skuta lodem", już wcześniej widzieliśmy ludzi przetrzymywanych jako zakładnicy w zamkach w lekturze "Oblężenie Macindaw". W tym momencie nie ma już zbyt wielu nowych pomysłów i może się to wydawać nieco powtarzalne. Ale i tak dobrze się bawiłem, czytając tę książkę. Przynajmniej dwa razy rozśmieszyła mnie na głos. Nadal sprawiała, że serce mi waliło i nie chciałam jej odłożyć. I nadal uważam, że to była dobra książka. Tylko nie tak dobra jak poprzednie książki z tej serii.
Dodana przez Iza w dniu 05.05.2022
Kiedy król Duncan zwraca się do króla Galicji Filipa z prośbą o pomoc w uratowaniu jego syna ze szponów barona Lassigneya, Duncan nie cierpi traktować Strażników jak najemników, ale wie, że lepiej, by Filip pozostał u władzy, a w Galicji zapanował pokój. Organizuje wysłanie Willa i Maddie, by dokonali ekshumacji. Po namyśle oboje przebierają się za jongleurów. Śpiew Willa jest wystarczająco dobry, ale Maddie musi poprawić żonglerkę i uzupełnić swoje imponujące umiejętności rzucania nożem o elementy showmańskie. Po skompletowaniu stroju, kostiumów i wozu wyruszają do Galicji. Oczywiście po pierwszym postoju muszą pozbyć się z okolicy kilku złoczyńców, którzy poczuli potrzebę obrabowania gospody, w której byli, ale ich występ zostaje dobrze przyjęty. Pomijając trudną pogodę, bez większych problemów docierają do zamku Filipa. Zostają przyjęci bez przeszkód, co daje im pewną wiarygodność, gdy Filip wątpi, że są w stanie odzyskać jego syna. Po uzyskaniu dodatkowych informacji wyruszają do Chateau des Falaises, by zdobyć Gilesa. Czy uda im się utrzymać przykrywkę i odzyskać księcia? Niestety, nie dowiemy się tego, ponieważ książka kończy się ogromnym klifem! To była moja absolutna faworytka spośród wszystkich książek Flanagana. Zaczęło się mocno, od załatwienia bandy złodziei, potem spędzili dużo czasu w zamku Duncana podczas szkolenia, wędrowali po okolicy, zabawiając się i pijąc kawę z miodem, załatwili jeszcze kilku bandytów, a potem nastąpiła ostateczna rozgrywka. Will i Maddie są wspaniałymi postaciami i miło było spędzić z nimi czas, gdy nie toczyła się wielka bitwa. Jestem prawie pewien, że złapałem przebłysk Halta, a następna książka z pewnością będzie miała dużo walki, ponieważ ta nie miała. Jest to ten rodzaj książki, którą jak już przeczytam, to muszę trochę poczekać, zanim wyjdę poza świat Araluenu i Gallica. W przeciwieństwie do książki "Oblężenie Macindaw" czy "Bitwa o Skandię", nie było tu zbyt wiele walk ani przemocy, co było rozczarowujące dla mojej spokojnej osobowości. Niemniej jednak interakcje między Willem i Maddie były zabawne i zrekompensowały brak walk.
Napisz opinię o książce
Twoja ocena to:
wybierz ocenę
Treść musi mieć więcej niż 1500 znaków

Sposoby dostawy

Płatne z góry

ORLEN Paczka

info

8,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

NAJTAŃSZA FORMA DOSTAWY

Paczkomaty InPost

info

9,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Pocztex Kurier48

info

10,90 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier

info

12,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Kurier DPD

info

12,99 zł

Darmowa dostawa od 190 zł

Płatne przy odbiorze

Kurier

info

23,99 zł

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty (Dębica)

info

0,00 zł

Sposoby płatności

Płatność z góry

Przedpłata info

Zwykły przelew info