Stan książek
Nasze książki są dokładnie sprawdzone i jasno określamy stan każdej z nich.
Nowa
Książka nowa.
Używany - jak nowa
Niezauważalne lub prawie niezauważalne ślady używania. Książkę ciężko odróżnić od nowej pozycji.
Używany - dobry
Normalne ślady używania wynikające z kartkowania podczas czytania, brak większych uszkodzeń lub zagięć.
Używany - widoczne ślady użytkowania
zagięte rogi, przyniszczona okładka, książka posiada wszystkie strony.
Masz tę lub inne książki?
Sprzedaj je u nas
Kolekcja najbardziej cenionych opowieści Agathy Christie, w której autorka wkracza w świat z pogranicza rzeczywistości. Christie bada tajemnice związane ze zjawiskami nadprzyrodzonymi i głosami z zaświatów, przyglądając się także szaleństwu i sile intuicji. W jej historiach duchy i duchowe byty komunikują się poprzez zaskakujące środki, takie jak radio, niebieska waza czy kostium, ujawniając ludzką podatność na łatwowierność i lęk przed nieznanym. Nie brakuje tu zaskakujących momentów oraz scen budujących atmosferę grozy, jednak literackie umiejętności Christie dają czytelnikowi możliwość powrotu do świata, w którym panuje dobrze znana trójwymiarowa rzeczywistość.
Wybierz stan zużycia:
WIĘCEJ O SKALI
Kolekcja najbardziej cenionych opowieści Agathy Christie, w której autorka wkracza w świat z pogranicza rzeczywistości. Christie bada tajemnice związane ze zjawiskami nadprzyrodzonymi i głosami z zaświatów, przyglądając się także szaleństwu i sile intuicji. W jej historiach duchy i duchowe byty komunikują się poprzez zaskakujące środki, takie jak radio, niebieska waza czy kostium, ujawniając ludzką podatność na łatwowierność i lęk przed nieznanym. Nie brakuje tu zaskakujących momentów oraz scen budujących atmosferę grozy, jednak literackie umiejętności Christie dają czytelnikowi możliwość powrotu do świata, w którym panuje dobrze znana trójwymiarowa rzeczywistość.
Szczegóły
Wydania
Opinie
Książki autora
Podobne
Dla Ciebie
Książki z kategorii
Dostawa i płatność
Szczegóły
Powiązane tagi:
Książki o magiiPowiązane serie:
Inne wydania książki: Świadek oskarżenia
20.45 zł
jak nowa
-
20.45 zł
jak nowa
-
23.29 zł
dobry
26.30 zł
nowa
-
26.30 zł
nowa
Inne książki: Agatha Christie
Podobne produkty
Może Ci się spodobać
Inne książki z tej samej kategorii
Napisz opinię o książce i wygraj nagrodę!
W każdym miesiącu wybieramy najlepsze opinie i nagradzamy recenzentów.
Dowiedz się więcejWartość nagród w tym miesiącu
880 zł
Na początku swojej kariery Agatha Christie pisała więcej niż większość ludzi zdaje sobie sprawę, a te opowiadania obejmują niektóre z jej wczesnych dzieł, jak również epokę, w której powstały. Wydany w 1933 roku zbiór nie zalicza się do jej dojrzałej twórczości, ale jest w nim fascynacja i urok opowiadań oraz ich pisania. Wszystkie obracają się wokół śmierci, prawdziwej lub potencjalnej. Wszystkie mają zwroty akcji, często nieoczekiwane, czasem przewidywalne, ale zręcznie wymyślone, zaplanowane i złożone w całość.
Prawie każde (jeśli nie wszystkie) opowiadanie ma w sobie przesądną lub mistyczną/duchową podpowiedź. Duchowość była bardzo popularna w tamtych czasach, z medium, przewodnikami duchowymi z romantycznych miejsc i innymi mistycznymi akcesoriami na czele. Ciekawą sprawą w tych historiach jest to, że podczas gdy większość pisarzy zdeklarowało swoje stanowisko na tak lub nie w zakresie mistycyzmu, Christie waha się z jednej strony na drugą. Być może nie miała silnie wyrobionej opinii w tej sprawie? A może po prostu była bardziej zainteresowana tym, co dostarczy dobrej historii.
W każdym razie, jak większość zbiorów opowiadań, znajdujemy wewnątrz niezwykle zróżnicowany zestaw. Podobały mi się te opowiadania, w których źli ludzie sprawiali wrażenie, że dzieje się coś nadprzyrodzonego, podczas gdy moje odczucia co do opowiadań z być może rzeczywistymi elementami nadprzyrodzonymi były bardziej zróżnicowane. Myślę, że wynika to głównie z gatunku. Problem kryminałów, w których można ujrzeć elementy nadprzyrodzone jest to, że wszelkie zgadywanie właściwych rozwiązań zagadek, można uznać za bezsensowne. W końcu zawsze może być ten element nadprzyrodzony, który wychodzi ponad logiczne rozumowanie i na który zdecydowanie ciężej wpaść.
Jeżeli te historie mają datę, a mają, to dlatego, że są teraz praktycznie historyczną fikcją, napisaną prawie 100 lat temu, osadzoną w świecie, który jest wielce niepodobny od świata, który mamy dzisiaj. A jednak w całej przepaści tych dziewięćdziesięciu lat pisanie jest tak samo eleganckie, historie tak samo ładnie pomyślane i entuzjazm autora przebija się, aby stworzyć najbardziej wciągającą kolekcję krótkich opowiadań, nawet dla kogoś takiego jak ja, który normalnie nie jest tak entuzjastycznie nastawiony do krótkich opowiadań.
Na początku swojej kariery Agatha Christie pisała więcej niż większość ludzi zdaje sobie sprawę, a te opowiadania obejmują niektóre z jej wczesnych dzieł, jak również epokę, w której powstały. Wydany w 1933 roku zbiór nie zalicza się do jej dojrzałej twórczości, ale jest w nim fascynacja i urok opowiadań oraz ich pisania. Wszystkie obracają się wokół śmierci, prawdziwej lub potencjalnej. Wszystkie mają zwroty akcji, często nieoczekiwane, czasem przewidywalne, ale zręcznie wymyślone, zaplanowane i złożone w całość.
Prawie każde (jeśli nie wszystkie) opowiadanie ma w sobie przesądną lub mistyczną/duchową podpowiedź. Duchowość była bardzo popularna w tamtych czasach, z medium, przewodnikami duchowymi z romantycznych miejsc i innymi mistycznymi akcesoriami na czele. Ciekawą sprawą w tych historiach jest to, że podczas gdy większość pisarzy zdeklarowało swoje stanowisko na tak lub nie w zakresie mistycyzmu, Christie waha się z jednej strony na drugą. Być może nie miała silnie wyrobionej opinii w tej sprawie? A może po prostu była bardziej zainteresowana tym, co dostarczy dobrej historii.
W każdym razie, jak większość zbiorów opowiadań, znajdujemy wewnątrz niezwykle zróżnicowany zestaw. Podobały mi się te opowiadania, w których źli ludzie sprawiali wrażenie, że dzieje się coś nadprzyrodzonego, podczas gdy moje odczucia co do opowiadań z być może rzeczywistymi elementami nadprzyrodzonymi były bardziej zróżnicowane. Myślę, że wynika to głównie z gatunku. Problem kryminałów, w których można ujrzeć elementy nadprzyrodzone jest to, że wszelkie zgadywanie właściwych rozwiązań zagadek, można uznać za bezsensowne. W końcu zawsze może być ten element nadprzyrodzony, który wychodzi ponad logiczne rozumowanie i na który zdecydowanie ciężej wpaść.
Jeżeli te historie mają datę, a mają, to dlatego, że są teraz praktycznie historyczną fikcją, napisaną prawie 100 lat temu, osadzoną w świecie, który jest wielce niepodobny od świata, który mamy dzisiaj. A jednak w całej przepaści tych dziewięćdziesięciu lat pisanie jest tak samo eleganckie, historie tak samo ładnie pomyślane i entuzjazm autora przebija się, aby stworzyć najbardziej wciągającą kolekcję krótkich opowiadań, nawet dla kogoś takiego jak ja, który normalnie nie jest tak entuzjastycznie nastawiony do krótkich opowiadań.
Poza tym, że jestem fanką kryminałów i powieści detektywistycznych, lubię też dobre horrory. Jednak najczęściej oglądam filmy, a rzadko czytam książki grozy. W filmach najlepsze horrory to nie te krwawe i brutalne, ale te nadprzyrodzone, gdzie umysł każe ci się bać rzeczy, co do których jesteś pewien, że nie istnieją. Po obejrzeniu "The Babadook" Jennifera Kenta przez kilka tygodni nie mogłam patrzeć na sufit. Wiedziałam, że nie ma w nim nic dziwnego, ale sama możliwość, że coś może być, przyprawiała mnie o dreszcze. Albo "Kiedy gasną światłą" - po obejrzeniu tego nie da się chodzić po ciemku. Tak więc "Świadek oskarżenia" był dokładnie tym typem horroru, który lubię. Tutaj chciałabym wspomnieć o kilku historiach, które pozostawiły po sobie najsilniejsze wrażenia.
"Ten czwarty" - bardzo ciekawa historia o rozdwojeniu jaźni.
"Lampa" jest moim ulubionym opowiadaniem. Czytałam jedno opowiadanie dziennie tuż przed snem i po "Lampie" myślałam, że nie będę mógła zasnąć. Tak się złożyło, że był to bardzo wietrzny wieczór i wiatr hulał po wentylacji. Połączcie to z dziecięcymi kroczkami, które tak naprawdę nie istnieją, a strach jest niemal gwarantowany.
"Radio" czuło się, że jest bardzo blisko tradycyjnej historii kryminalne, ale było też całkiem przerażające. Obiecałam sobie, że przez jakiś czas nie będę słuchała radia (łatwa sprawa, bo nie posiadam radia).
"Świadek oskarżenia" ma świetny plot-twist. Jednak jest to jedyne opowiadanie, w którym nie doszukałam się żadnych zjawisk nadprzyrodzonych. Może mi umknęło, może w ogóle go nie było.
"Tajemnica błękitnej wazy" była dość nudna, ale ostatnia strona, czyli rozwiązanie, bardzo satysfakcjonujące.
"Dziwny przypadek sir Arthura Carmichaela" był najbardziej przewidywalny ze wszystkich.
"SOS" było najbardziej zagmatwane. Zawsze mam problem z zapamiętywaniem imion i mimo, że Charlotte i Magdalen nie są do siebie w niczym podobne, nie byłam w stanie rozróżnić tych dwóch córek. I tak na koniec nie miałam pojęcia, co się dzieje.
Poza tym, że jestem fanką kryminałów i powieści detektywistycznych, lubię też dobre horrory. Jednak najczęściej oglądam filmy, a rzadko czytam książki grozy. W filmach najlepsze horrory to nie te krwawe i brutalne, ale te nadprzyrodzone, gdzie umysł każe ci się bać rzeczy, co do których jesteś pewien, że nie istnieją. Po obejrzeniu "The Babadook" Jennifera Kenta przez kilka tygodni nie mogłam patrzeć na sufit. Wiedziałam, że nie ma w nim nic dziwnego, ale sama możliwość, że coś może być, przyprawiała mnie o dreszcze. Albo "Kiedy gasną światłą" - po obejrzeniu tego nie da się chodzić po ciemku. Tak więc "Świadek oskarżenia" był dokładnie tym typem horroru, który lubię. Tutaj chciałabym wspomnieć o kilku historiach, które pozostawiły po sobie najsilniejsze wrażenia.
"Ten czwarty" - bardzo ciekawa historia o rozdwojeniu jaźni.
"Lampa" jest moim ulubionym opowiadaniem. Czytałam jedno opowiadanie dziennie tuż przed snem i po "Lampie" myślałam, że nie będę mógła zasnąć. Tak się złożyło, że był to bardzo wietrzny wieczór i wiatr hulał po wentylacji. Połączcie to z dziecięcymi kroczkami, które tak naprawdę nie istnieją, a strach jest niemal gwarantowany.
"Radio" czuło się, że jest bardzo blisko tradycyjnej historii kryminalne, ale było też całkiem przerażające. Obiecałam sobie, że przez jakiś czas nie będę słuchała radia (łatwa sprawa, bo nie posiadam radia).
"Świadek oskarżenia" ma świetny plot-twist. Jednak jest to jedyne opowiadanie, w którym nie doszukałam się żadnych zjawisk nadprzyrodzonych. Może mi umknęło, może w ogóle go nie było.
"Tajemnica błękitnej wazy" była dość nudna, ale ostatnia strona, czyli rozwiązanie, bardzo satysfakcjonujące.
"Dziwny przypadek sir Arthura Carmichaela" był najbardziej przewidywalny ze wszystkich.
"SOS" było najbardziej zagmatwane. Zawsze mam problem z zapamiętywaniem imion i mimo, że Charlotte i Magdalen nie są do siebie w niczym podobne, nie byłam w stanie rozróżnić tych dwóch córek. I tak na koniec nie miałam pojęcia, co się dzieje.
Dodaj swoją opinię
Zaloguj się na swoje konto, aby mieć możliwość dodawania opinii.
Czy chcesz zostawić tylko ocenę?
Dodanie samej oceny o książce nie jest brane pod uwagę podczas losowania nagród. By mieć szansę na otrzymanie nagrody musisz napisać opinię o książce.
Już oceniłeś/zrecenzowałeś te książkę w przeszłości.
Możliwe jest dodanie tylko jednej recenzji do każdej z książek.
Sposoby dostawy
Odbiór w punkcie (6)
InPost Paczkomaty 24/7
13,99 zł
ORLEN Paczka
12,99 zł
Automaty DHL BOX 24/7 i punkty POP
12,99 zł
DPD Pickup Automaty i Punkty Odbioru
8,99 zł
Automaty Orlen Paczka, sklepy Żabka i inne
12,99 zł
Punkt odbioru (Dębica)
2,99 zł
Dostawa na adres (7)
GLS U Ciebie - Kurier
14,99 zł
Kurier DPD
14,99 zł
Kurier InPost
14,99 zł
Pocztex Kurier
13,99 zł
Kurier DHL
14,99 zł
Kurier GLS - kraje UE
69,00 zł
Kurier GLS pobranie
23,99 zł
Sposoby płatności
Płatność z góry
Przedpłata

Zwykły przelew