Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Jak wysłać książkę pocztą?

Chcesz zrobić komuś drobny prezent i wysłać mu książkę, o której marzy już od dawna? Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz to zrobić pocztą i w praktyce: jak najtaniej wysłać książkę? Postaramy się przyjść Ci z pomocą!

Jak zapakować książkę do wysyłki?

Nie wiesz jak wysłać książki pocztą? Przede wszystkim, musisz umiejętnie je zapakować. Priorytetem jest bowiem stan książki – opakowanie powinno chronić ją przed ewentualnymi zniszczeniami. W tym przypadku jednak nie wystarczy odpowiedź na pytanie: jak zapakować książkę w prezencie! Pakowanie książki do przesyłki pocztowej musi być odporne i funkcjonalne.

No dobrze, przejdźmy do konkretów: w czym wysłać książki? To zależy! Od czego? Czy wysyłasz książkę pojedynczą czy jednak chcesz zapakować więcej egzemplarzy i jaka wobec tego będzie wielkość przesyłki. Pakowanie książki krok po kroku musi uwzględniać te dwa czynniki. Jeżeli chcesz zapakować jedną lub dwie książki, z powodzeniem możesz wykorzystać specjalne opakowania kartonowe dla książek, dopasowane do ich kształtu, dzięki którym bezproblemowo opakujesz książkę. Pamiętaj jednak, że zastanawiając się, jak zapakować książki do wysyłki i co najważniejsze: w co zapakować książkę, dopasuj wielkość pudełka do gabarytów Twojej przesyłki.

Zamierzasz wysłać większą liczbę książek i chcesz je zapakować razem? W czym wysłać książkę w takim przypadku? Wówczas dobrze może się sprawdzić tradycyjny karton (wielkość dobierz do wielkości przesyłki). Jak najlepiej wysłać książkę? Jeżeli zapakujesz je „luzem”, ryzykujesz że w czasie transportu uszkodzeniu ulegnie ich stan, dlatego przed włożeniem książek do kartonu, każdą z nich oddzielnie opakuj w folię bąbelkową. 

Jeżeli dalej zastanawiasz się, jak najlepiej wysłać książkę Pocztą Polską, w przypadku pojedynczych egzemplarzy, z powodzeniem możesz wykorzystać specjalne koperty tekturowe. W takim przypadku, zanim zapakujesz książkę do koperty, owiń ją dodatkowo folią bąbelkową. 

Czy można wysłać książkę, jako list?

Wiemy już, że pakując książki do wysyłki musisz mieć na uwadze: po pierwsze – ilość książek, jakie zamierzasz zapakować i po drugie – wymiary już skompletowanej przesyłki, którą chcesz nadać. Teraz pojawia się pytanie: jak to zrobić, jeżeli chcemy skorzystać z usług Poczty Polskiej? Wysyłanie książek Pocztą Polską można zrealizować za pomocą paczek – w tym przypadku masz kilka opcji do wyboru: kuriera Pocztex, Paczkę MINI, Paczkę + i Paczkę Pocztową. Porównaj je, sprawdź zasady korzystania z konkretnych usług pocztowych i ich cennik, to pozwoli Ci na wybór najlepszego rozwiązania. Niestety, zarówno listem zwykłym, jak i listem poleconym nie można wysłać książek.

ZAPAMIĘTAJ!

Pakując książki, weź pod uwagę ich ilość oraz wielkość przesyłki, jaką zamierzasz zapakować.

Pojedyncze książki możesz zapakować w specjalne kartonowe opakowania lub tekturowe koperty, które są im dedykowane. Dodatkowo, dla większego bezpieczeństwa, każdą książkę warto owinąć folią bąbelkową.

Większą ilość książek warto zapakować do klasycznego kartonu – w tym przypadku unikaj jednak wkładania książek „luzem”, każdą owiń folią bąbelkową, która je zabezpieczy przed niepotrzebnymi zniszczeniami.

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia

Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie

Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki

Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie

Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki

Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac

Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac

Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu

Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac

Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
19 sierpnia 2019
ksiazki-o-milosc-ktore-warto-przeczytac-nasze-propozycje-dla-ciebie

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer

Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter

Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA