Joanna Kulmowa - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
25 Marca 1928 w Łódź
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Ważne dzieła:

Joanna Kulmowa to urodzona w dwudziestoleciu międzywojennym polska poetka i autorka książek dla dzieci. Zawodowo przez wiele lat związana z teatrem. Poetka była laureatką wielu prestiżowych nagród, takich jak: Order Uśmiechu czy Złoty Medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”. Wiersze dla dzieci Joanny Kulmowej to zabawna, błyskotliwa poezja, która zaznajamia pociechy z bogactwem języka polskiego. Do najsłynniejszych utworów dla dzieci Joanny Kulmowej należą takie wiersze, jak: „Gdyby ciocia miała wąsy”, „Co piszczy w trawie”, „Pan Przekorneliusz” czy „Poczta ptasia”.

Książki dla dzieci Joanny Kulmowej to świetna propozycja dla dzieci, które zaczynają swoją przygodę z literaturą. Na szczególną uwagę w dorobku literackim autorki zasługują takie utwory, jak: opowiadania o przygodach parasola Hilarego, bajka „Niefruwak Piechotny”, w której mały czytelnik poznaje urocze stworzonko, szukające własnej tożsamości czy opowieść „Wio, Leokadio”, o losach szkapy Leokadii.

Twórczość dla dzieci Joanny Kulmowej obejmuje również tomiki wierszy: „Lokomotywiątko”, „Deszczowa muzyka” czy „Rzeczy niepotrzebne”. „Stacja Nigdy w Życiu” to z kolei opowieść o trójce rodzeństwa z Warszawy, które nudząc się w czasie wakacji na wsi starają się zapewnić sobie ciekawą rozrywkę. Zabawna, wciągająca opowieść, która może zachęcić młodego czytelnika do częstszego czytania, podobnie jak bajki autorstwa Kulmowej – „Serce jak złoty gołąb”, „Serce wiolonczeli”, „Strach na opak” czy „Najstraszliwszy smok”.

Warto jednak pamiętać, że twórczość Joanny Kulmowej to nie tylko wiersze i opowiastki dla najmłodszych. To także wiersze (między innymi tomiki „37” oraz „Moje żarty) oraz książki dla dorosłych czytelników. W jej dorobku literackim należy koniecznie zwrócić uwagę na takie pozycje książkowe jak: „Ciułanie siebie” oraz „Topografia myślenia”, w której znajdują się wątki biograficzne. Niesamowity dorobek literacki (poetycki i prozatorski) Joanny Kulmowej zdecydowanie zasługuje na bliższe poznanie. Poetka zmarła w 2018 roku.

Joanna Kulmowa - bestsellery
Twarda , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż
Całokarton... , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 13.88 zł 19.99 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 12.49 zł 19.28 zł

Twarda , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 4.02 zł 25.00 zł

Joanna Kulmowa - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner