Adam Przechrzta - książki

Adam Przechrzta to polski naukowiec, pisarz i doktor nauk humanistycznych, który urodził się w 1965 roku w Zabrzu. Jest autorem wielu artykułów na temat służb specjalnych, okinawańskiego karate i walki nożem. Jego zainteresowania koncentrują się przede wszystkim wokół służb specjalnych i cybernetyki.

Swoją przygodę z twórczością fantastyczną rozpoczął w 2006 roku, kiedy zadebiutował w magazynie „Nowa Fantastyka” z opowiadaniem „Pierwszy krok”. Opowiadanie to autor następnie rozwinął w powieść i wydał pod tym samym tytułem w 2008 roku. Kolejną książką, jaka ukazała się pod nazwiskiem pisarza była wydana w 2009 roku powieść „Chorągiew Michała Archanioła”. Co ciekawe, dwa lata wcześniej, czyli w 2007 roku, magazyn „Science Fiction” opublikował opowiadanie „Alchemik”. Kolejnym etapem w twórczości Przechrzty było wydanie zbioru opowiadań „Wilczy Legion”, które przedstawiały alternatywną rzeczywistość okresu międzywojennego, widzianą oczyma pracowników polskiego wywiadu i kontrwywiadu.

Do tej pory Adam Przechrzta wydał także trzy cykle: „Depozytariusz Chorągwi Archanioła”, cykl o Rozumowskim oraz „Materia Prima”. Najliczniejszym, ponieważ składającym się aż z czterech tomów, jest cykl o Rozumowskim. Bohaterem opowiadań Przechrzta uczynił tytułowego Rozumowskiego, oficera rosyjskiego Głównego Zarządu Wywiadowczego. Akcja powieści toczy się w czasach wojennych, czyli świat i rzeczywistość pod panowaniem NKWD oraz walki polityczne czasów stalinowskich. Istotne znaczenie w twórczości Adama Przechrzty odgrywa historia będąca tłem rozgrywających się wydarzeń. Zdarzenia opisywane w książkach rozgrywają się w różnych czasach, a historyczne wykształcenie autora z pewnością umożliwia pisarzowi łatwe manewrowanie datami i wydarzeniami. 

Książki Adama Przechrzty to pozycje, które dedykowane są przede wszystkim czytelnikom fantastyki i powieści sensacyjnych. Niebanalny styl pisania i niezwykle wciągająca fabuła z pewnością wciągnie każdego, komu do tej pory nieznane były tytuły takie jak „Adept” czy „Namiestnik”.

Adam Przechrzta - dostępne książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner