Stan książek
Nasze książki są dokładnie sprawdzone i jasno określamy stan każdej z nich.
Nowa
Książka nowa.
Używany - jak nowa
Niezauważalne lub prawie niezauważalne ślady używania. Książkę ciężko odróżnić od nowej pozycji.
Używany - dobry
Normalne ślady używania wynikające z kartkowania podczas czytania, brak większych uszkodzeń lub zagięć.
Używany - widoczne ślady użytkowania
zagięte rogi, przyniszczona okładka, książka posiada wszystkie strony.
My, konformiści. Przeżyć w NRD
Masz tę lub inne książki?
Sprzedaj je u nas
Opowieść o Niemieckiej Republice Demokratycznej jest fascynującą okazją do odkrywania przeszłości pełnej tajemnic. Publiczne dzielenie się wspomnieniami może stać się aktem wyzwolenia. Książka "My, konformiści" zachęca do refleksji nad tym, jak toczyło się życie w NRD, prezentując nie tylko wspomnienia autora, ale także historie jego przyjaciół i rodziny. Są to opowieści, które zarówno w czasach istnienia NRD, jak i po jej upadku, krążyły między ludźmi. Wszystkie te wspomnienia łączy wspólny wątek: ilustrują one, jak życie w dyktaturze zmuszało do podejmowania trudnych, często niemożliwych wyborów. Pokazują, że życie pod presją systemu wiązało się często z absurdalnymi wyzwaniami. Głęboko wierzę, że dzielenie się tymi opowieściami ułatwi nam wspólne życie. Ważne jest, abyśmy opowiadali swoje historie równorzędnie, bez ograniczeń, pokazując różnorodne punkty widzenia. Żaden człowiek nie był wyłącznie dobry czy zły, nie tylko opierał się lub się przystosowywał; wielu starało się żyć przyzwoicie w warunkach "realnego socjalizmu", choć nie zawsze się to udawało. Wciąż za mało mówiliśmy o tym, jak wyglądało codzienne życie w NRD, i za mało zgłębialiśmy jego detale. Może nadszedł czas, by otworzyć się na historie, które głęboko w nas tkwią. - Roland Jahn, fragment Wstępu.
Wybierz stan zużycia:
WIĘCEJ O SKALI
Opowieść o Niemieckiej Republice Demokratycznej jest fascynującą okazją do odkrywania przeszłości pełnej tajemnic. Publiczne dzielenie się wspomnieniami może stać się aktem wyzwolenia. Książka "My, konformiści" zachęca do refleksji nad tym, jak toczyło się życie w NRD, prezentując nie tylko wspomnienia autora, ale także historie jego przyjaciół i rodziny. Są to opowieści, które zarówno w czasach istnienia NRD, jak i po jej upadku, krążyły między ludźmi. Wszystkie te wspomnienia łączy wspólny wątek: ilustrują one, jak życie w dyktaturze zmuszało do podejmowania trudnych, często niemożliwych wyborów. Pokazują, że życie pod presją systemu wiązało się często z absurdalnymi wyzwaniami. Głęboko wierzę, że dzielenie się tymi opowieściami ułatwi nam wspólne życie. Ważne jest, abyśmy opowiadali swoje historie równorzędnie, bez ograniczeń, pokazując różnorodne punkty widzenia. Żaden człowiek nie był wyłącznie dobry czy zły, nie tylko opierał się lub się przystosowywał; wielu starało się żyć przyzwoicie w warunkach "realnego socjalizmu", choć nie zawsze się to udawało. Wciąż za mało mówiliśmy o tym, jak wyglądało codzienne życie w NRD, i za mało zgłębialiśmy jego detale. Może nadszedł czas, by otworzyć się na historie, które głęboko w nas tkwią. - Roland Jahn, fragment Wstępu.
