Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Najpiękniejsze książki o miłości

Jeśli chcesz wybrać najlepsze książki o miłości, mamy dobrą wiadomość – wybór jest ogromny! Chyba żadne inne uczucie nie było tak często utrwalane na kartach słynnych powieści. Top romanse to książki, po które z całą pewnością warto sięgnąć, jeśli jesteś fanką/fanem nastrojowych opowieści, nasyconych emocjami. Jak wybierać fajne książki o miłości? Przede wszystkim: zastanów się, czego oczekujesz. Chcesz szczęśliwych zakończeń, czy może jednak nie masz nic przeciwko, żeby czytane przez Ciebie ciekawe książki o miłości były zapisem skomplikowanych, często tragicznych relacji pomiędzy dwiema osobami? Reasumując, fajne książki romantyczne można zdefiniować na wiele różnych sposobów i decydujące znaczenie mają Twoje preferencje. 
Mimo wszystko, zdecydowaliśmy się przygotować krótkie zestawienie pięknych książek o miłości, które zdecydowanie warto przeczytać! Nie wszystkie są typowymi romansami, w części z nich miłość jest jedynie elementem całej historii, ale z pewnością powinny się znaleźć na Twojej liście „do przeczytania”.
„Anna Karenina” Lew Tołstoj. Tej pozycji nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, prawda? Określana przez wielu, jako najpiękniejsza książka o miłości, nie jest jednak klasycznym romansem. Jeśli uwielbiasz ciekawe książki romantyczne, które są zapisem niełatwych relacji emocjonalnych, koniecznie sprawdź, jak potoczyły się losy Anny Kareniny i hrabiego Wrońskiego.
„Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell. Kolejna dobra książka o miłości, która przez lata rozpalała kolejne pokolenia czytelników. Scarlett O’Hara to postać nietuzinkowa, podobnie jak jej relacja z Rhettem Butlerem. W tle natomiast rozgrywa się dramat wojny secesyjnej. Tworząc ranking romansów, tej książki absolutnie nie może w nim zabraknąć! 
„Wichrowe wzgórza” Emily Brontë. Ta powieść zdecydowanie zalicza się do grona polecanych książek romantycznych, które warto przeczytać. Cathy i Heatcliffa łączą bardzo silne więzi. Jak silne? Przekonaj się sam(a)! „Wichrowe wzgórza” to dobra książka romantyczna, która jednak nie jest pogodną opowieścią. Wręcz przeciwnie – wyobraź sobie klimat tajemniczych wrzosowisk, a doskonale zrozumiesz atmosferę, jaką autorka zaklęła w swojej książce.
„Ogniem i mieczem” Henryk Sienkiewicz. Czy to rzeczywiście najlepsza książka o miłości? Książki Sienkiewicza miały służyć „pokrzepieniu narodu”, dlatego opisywał w nich czasy, w których Polska była silnym krajem, z którym liczono się na arenie międzynarodowej. Nie inaczej jest w przypadku „Ogniem i mieczem”, jednej z najbardziej znanej powieści Sienkiewicza, której motywem przewodnim jest powstanie Bohdana Chmielnickiego na Ukrainie, ale jednocześnie ważny elementem całej historii stanowi miłość Heleny Kurcewiczówny i Jana Skrzetuskiego. Historia ich uczucia nie jest jednak prosta, a wszystko za sprawą Jurko Bohuna, nieprzytomnie zakochanego w Helenie Kozaka, w którym podkochiwały się całe pokolenia czytelniczek.
„Ty jesteś imię moje” Katarzyna Zyskowska – Ignaciak. Czy znasz postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jednego z najbardziej utalentowanych polskich poetów? Krzysztof zginął w czasie Powstania Warszawskiego, ale wcześniej zdołał odnaleźć swoją miłość – Barbarę Drapczyńską. To właśnie po historię ich miłości sięgnęła Katarzyna Zyskowska – Ignaciak w swojej książce. Jeżeli zastanawiasz się, jakie książki o miłości warto przeczytać, ta książka zdecydowanie należy do grona tych opowieści.
„Historia złych uczynków” Katarzyna Zyskowska. Szukasz dobrych książek o miłości, ale nie przepadasz za romansami? To propozycja dla Ciebie! W tej książce splatają się losy kilku pokoleń, które łączy przeszłość. Książka Katarzyny Zyskowskiej trzyma w napięciu i z całą pewnością przypadnie do gustu miłośnikom mrocznych opowieści.
„Mistrz i Małgorzata” Michał Bułhakow. Ta powieść zdecydowanie należy do grona najciekawszych książek o miłości, ale jeśli szukasz zwyczajnego romansu, możesz się rozczarować. Bułhakow owszem, pisze o miłości Mistrza i Małgorzaty – oddanej, wiernej, ale jednocześnie niełatwej – jednak w swojej książce snuje wiele innych wątków, tkając opowieść o naturze dobra i zła. Gorąco polecamy jednak sięgnięcie po „Mistrza i Małgorzatę”! Naszym zdaniem to jedna z najpiękniejszych książek o miłości. Przekonaj się, jak wiele Małgorzata była w stanie poświęcić dla swojego Mistrza!
„Pamiętnik” Nicolas Sparks. To fajna książka o miłości dla osób, które szukają ciepła i pokrzepiającej historii. Ona i on – dzieli ich wiele, a łączy? Gorące uczucie! Czy będzie ono w stanie pokonać kolejne przeszkody? „Pamiętnik” to powieść, którą zdecydowanie można wrzucić do worka z napisem „książki romantyczne warte przeczytania”. To jedna z najlepszych książek romantycznych, która opowiada piękną, ale skomplikowaną historię.
„Samotność w sieci” Janusz Leon Wiśniewski. To książka o miłości na miarę współczesności! Internet pozwala nam szybko poznawać nowe osoby, a pozory anonimowości sprawiają, że czasami jesteśmy bardziej szczerzy i otwarci, niż w prawdziwym życiu. „Samotność w sieci” opowieść przedstawiająca losy dwójki osób, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.
„Lektor” Bernhard Schlink. Jeśli szukasz najlepszych książek miłosnych, ale nie pociąga Cię łatwa lektura, koniecznie poznaj historię dwójki skomplikowanych postaci. Ich uczucie jest nieszablonowe, podobnie jak to, co stanie się z nimi w przyszłości. To świetna książka o miłości dla osób, które uwielbiają mistrzowsko zarysowanych bohaterów i chcą poznawać głębie ich uczuć.
REASUMUJĄC: wybierając fajne romanse i książki, których tematyką jest miłość, do dyspozycji masz ogrom ciekawych propozycji. Zaproponowane przez nas książki są historiami i romansami godnymi polecenia, które na długi czas zapadają w pamięci. To nie tylko książki dla kobiet, które warto przeczytać, ale także powieści mogące skraść serce panów. Miłość rzadko jest uczuciem prostym, nawet w codziennym życiu. Właśnie dlatego, książki o miłości warte przeczytania mogą zachęcić Cię do głębszej refleksji nad własnymi związkami. 

Równiez warte przeczytania

11 października 2019
co-to-jest-biografia
Co to jest biografia?

Biografie cieszą się dzisiaj bardzo dużą popularnością. Dlaczego? Tego rodzaju książki pozwalają czytelnikom lepiej poznać ulubionych pisarzy, muzyków, aktorów, sportowców czy polityków. Dowiedz się, co jest biografia i jakie są jej podstawowe cechy!

Przeczytaj wpis
7 października 2019
jak-napisac-biofrafie
Jak napisać biografię?

Biografia to książka, w której autor opowiada o życiu danej osoby, przemycając w niej ciekawostki i informacje na temat przeszłości bohatera. Biografię zwykle pisze się na temat znanych aktorów, muzyków, naukowców, polityków i innych osób, których życiem mogą być zainteresowani odbiorcy. Jak napisać dobrą biografię? O czym warto pamiętać, jeśli ma się w planach pisanie biografii? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Przeczytaj wpis
4 października 2019
jak-konserwowac-stare-ksiazki
Jak konserwować stare książki?

Uwielbiasz książki i starasz się dbać o ich stan? Bardzo dobrze! Nieumiejętne przechowywanie może bowiem skutkować tym, że Twoje cenne zbiory ulegną zniszczeniu. Zastanawiasz się, jak powinnaś/powinieneś troszczyć się o swoje książki, żeby służyły Ci jak najdłużej? Nie wiesz, jakie sposoby konserwacji książek wybrać? W takim razie – czytaj dalej!

Przeczytaj wpis
2 października 2019
komiksy-ktore-trzeba-przeczytac-najlepsze-komiksy-wybor-nalezy-do-ciebie
Komiksy, które trzeba przeczytać. Najlepsze komiksy – wybór należy do Ciebie!

Świat komiksów fascynuje od lat. Zastanawiasz się, po jakie najpopularniejsze komiksy na świecie zdecydowanie warto sięgnąć? Chcesz wiedzieć, jak wybierać fajne komiksy, które będą dla Ciebie ciekawą rozrywką? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu! Sprawdź, jakie komiksy polecamy!

Przeczytaj wpis
23 września 2019
jak-zrobic-regal-i-polke-na-ksiazki
Jak zrobić regał i półkę na książki?

W Twoim mieszkaniu zaczyna brakować miejsca do przechowywania książkowych zbiorów? Zastanawiasz się, w jaki sposób zorganizować domową biblioteczkę, żeby jednocześnie stała się ozdobą wnętrza? Dowiedz się, jak zrobić półkę na książki i jakie drzewo wybrać! Podpowiemy Ci również na co koniecznie musisz zwrócić uwagę przygotowując projekt regały na książki.

Przeczytaj wpis
16 września 2019
ksiazki-popularnonaukowe-ktore-warto-przeczytac
Książki popularnonaukowe, które warto przeczytać!

Jeżeli chcesz poszerzyć wiedzę o otaczającym Cię świecie, koniecznie sięgnij po odpowiednią lekturę. Bestsellery z kategorii – książki popularnonaukowe – mogą okazać się doskonałym wyborem i źródłem interesujących informacji. Podpowiemy Ci, jak wybierać ciekawe książki popularnonaukowe oraz zaprezentujemy kilka tytułów, które mogą przypaść Ci do gustu.

Przeczytaj wpis
9 września 2019
ksiazki-biograficzne-ktore-warto-przeczytac-5-tytulow-po-jakie-musisz-siegnac
Książki biograficzne, które warto przeczytać. 5 tytułów, po jakie musisz sięgnąć!

Można powiedzieć, że biografie pozwalają nam zajrzeć przez dziurkę od klucza do życia innego człowieka. Najciekawsze biografie to książki, dzięki którym czytelnik ma szansę lepiej poznać uwielbianego artystę, naukowca lub sportowca. Jeśli nie masz pojęcia, po jaką książkę sięgnąć, dobrze trafiłaś(eś). Podpowiemy Ci, które biografie warto przeczytać i dlaczego!

Przeczytaj wpis
2 września 2019
ksiazki-kryminalne-ktore-warto-przeczytac-7-pozycji-jakie-moga-przypasc-ci-do-gustu
Książki kryminalne, które warto przeczytać! 7 pozycji, jakie mogą przypaść Ci do gustu

Jesteś fanką/fanem książek, które trzymają w napięciu? Nic dziwnego, wiele osób lubi poczuć ten szczególny dreszczyk emocji w kontrolowanych warunkach własnego domu. Ciągle szukasz nowych dobrych kryminałów? Książek nigdy dość? W takim razie, czytaj dalej! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy nasz prywatny ranking książek kryminalnych. Może któraś z proponowanych pozycji przypadnie Ci do gustu!

Przeczytaj wpis
26 sierpnia 2019
ksiazki-historyczne-ktore-zdecydowanie-warto-przeczytac
Książki historyczne, które zdecydowanie warto przeczytać!

Jeżeli interesujesz się historią, prawdopodobnie chętnie sięgasz po książki o tej tematyce. Nie wiesz, o jakie najlepsze książki historyczne powinnaś/powinieneś uzupełnić swoją domową biblioteczkę? Zastanawiasz się, które ciekawe książki historyczne muszą znaleźć się na Twojej liście „do przeczytania”? Mamy dla Ciebie kilka propozycji!

Przeczytaj wpis
12 sierpnia 2019
co-robi-zecer
Co robi zecer?

Jeżeli interesujesz się literaturą, to powinnaś/powinieneś znać zawody, które są z nią bezpośrednio związane. To normalne, że zastanawiasz się, co to jest ghostwriting czy redakcja książek. Dzisiaj omówimy sobie profesję, bez jakiej jeszcze do niedawna wydawanie książek w ogóle nie byłoby możliwe. Jeżeli chcesz wiedzieć, kto to jest zecer, zapraszamy do lektury.

Przeczytaj wpis
5 sierpnia 2019
kto-to-jest-ghostwiter
Kto to jest ghostwriter?

Praca ze słowem zmieniała się na przestrzeni kolejnych lat. Dzisiaj już coraz mniej osób wie, co robił zecer – specjalista mający ogromny wpływ na druk, ale pojawiły się nowe profesje, takie jak ghostwriter. Na czym polega praca ghostwritera? Co w praktyce ghostwriting może oznaczać dla osoby, która zdecyduje się na podjęcie podobnego zadania? 

Przeczytaj wpis
22 lipca 2019
jak-zostac-bibliotekarzem-bibliotekarka-i-ile-zarabia-sie-w-tym-zawodzie
Jak zostać bibliotekarzem/bibliotekarką i ile zarabia się w tym zawodzie?

Planując swoją przyszłość, często zastanawiamy się nad kwestią potrzebnych kwalifikacji do wykonywania określonych zawodów. Miłośnicy czytania mogą zadawać sobie pytanie: jak zostać redaktorem książek lub bibliotekarzem? Te dwie profesje zapewniają przecież stały kontakt z literaturą. W takim razie, dzisiaj zastanowimy się, na czym w praktyce polega praca w bibliotece szkolnej i publicznej, sprawdzimy kto może spełnić się w tej roli zawodowej i poszukamy odpowiedzi na pytanie: jak dostać pracę w bibliotece?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: [email protected]

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA