Skupszop.pl to portal, dzięki któremu możesz sprzedać
online wszystkie swoje przeczytane i używane książki.

Czytaj

Książki o miłości, które warto przeczytać – nasze propozycje dla Ciebie!

Miłość…uczucie, które od wieków jest natchnieniem pisarzy i poetów. Chcesz przeczytać dobry romans? Książka, którą wybierzesz musi prezentować wysoki poziom? Sprawdź, jakie najlepsze książki romantyczne możemy Ci polecić. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ciekawych propozycji.

Najpiękniejsze książki o miłości

Jeśli chcesz wybrać najlepsze książki o miłości, mamy dobrą wiadomość – wybór jest ogromny! Chyba żadne inne uczucie nie było tak często utrwalane na kartach słynnych powieści. Top romanse to książki, po które z całą pewnością warto sięgnąć, jeśli jesteś fanką/fanem nastrojowych opowieści, nasyconych emocjami. Jak wybierać fajne książki o miłości? Przede wszystkim: zastanów się, czego oczekujesz. Chcesz szczęśliwych zakończeń, czy może jednak nie masz nic przeciwko, żeby czytane przez Ciebie ciekawe książki o miłości były zapisem skomplikowanych, często tragicznych relacji pomiędzy dwiema osobami? Reasumując, fajne książki romantyczne można zdefiniować na wiele różnych sposobów i decydujące znaczenie mają Twoje preferencje. 
Mimo wszystko, zdecydowaliśmy się przygotować krótkie zestawienie pięknych książek o miłości, które zdecydowanie warto przeczytać! Nie wszystkie są typowymi romansami, w części z nich miłość jest jedynie elementem całej historii, ale z pewnością powinny się znaleźć na Twojej liście „do przeczytania”.
„Anna Karenina” Lew Tołstoj. Tej pozycji nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, prawda? Określana przez wielu, jako najpiękniejsza książka o miłości, nie jest jednak klasycznym romansem. Jeśli uwielbiasz ciekawe książki romantyczne, które są zapisem niełatwych relacji emocjonalnych, koniecznie sprawdź, jak potoczyły się losy Anny Kareniny i hrabiego Wrońskiego.
„Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell. Kolejna dobra książka o miłości, która przez lata rozpalała kolejne pokolenia czytelników. Scarlett O’Hara to postać nietuzinkowa, podobnie jak jej relacja z Rhettem Butlerem. W tle natomiast rozgrywa się dramat wojny secesyjnej. Tworząc ranking romansów, tej książki absolutnie nie może w nim zabraknąć! 
„Wichrowe wzgórza” Emily Brontë. Ta powieść zdecydowanie zalicza się do grona polecanych książek romantycznych, które warto przeczytać. Cathy i Heatcliffa łączą bardzo silne więzi. Jak silne? Przekonaj się sam(a)! „Wichrowe wzgórza” to dobra książka romantyczna, która jednak nie jest pogodną opowieścią. Wręcz przeciwnie – wyobraź sobie klimat tajemniczych wrzosowisk, a doskonale zrozumiesz atmosferę, jaką autorka zaklęła w swojej książce.
„Ogniem i mieczem” Henryk Sienkiewicz. Czy to rzeczywiście najlepsza książka o miłości? Książki Sienkiewicza miały służyć „pokrzepieniu narodu”, dlatego opisywał w nich czasy, w których Polska była silnym krajem, z którym liczono się na arenie międzynarodowej. Nie inaczej jest w przypadku „Ogniem i mieczem”, jednej z najbardziej znanej powieści Sienkiewicza, której motywem przewodnim jest powstanie Bohdana Chmielnickiego na Ukrainie, ale jednocześnie ważny elementem całej historii stanowi miłość Heleny Kurcewiczówny i Jana Skrzetuskiego. Historia ich uczucia nie jest jednak prosta, a wszystko za sprawą Jurko Bohuna, nieprzytomnie zakochanego w Helenie Kozaka, w którym podkochiwały się całe pokolenia czytelniczek.
„Ty jesteś imię moje” Katarzyna Zyskowska – Ignaciak. Czy znasz postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, jednego z najbardziej utalentowanych polskich poetów? Krzysztof zginął w czasie Powstania Warszawskiego, ale wcześniej zdołał odnaleźć swoją miłość – Barbarę Drapczyńską. To właśnie po historię ich miłości sięgnęła Katarzyna Zyskowska – Ignaciak w swojej książce. Jeżeli zastanawiasz się, jakie książki o miłości warto przeczytać, ta książka zdecydowanie należy do grona tych opowieści.
„Historia złych uczynków” Katarzyna Zyskowska. Szukasz dobrych książek o miłości, ale nie przepadasz za romansami? To propozycja dla Ciebie! W tej książce splatają się losy kilku pokoleń, które łączy przeszłość. Książka Katarzyny Zyskowskiej trzyma w napięciu i z całą pewnością przypadnie do gustu miłośnikom mrocznych opowieści.
„Mistrz i Małgorzata” Michał Bułhakow. Ta powieść zdecydowanie należy do grona najciekawszych książek o miłości, ale jeśli szukasz zwyczajnego romansu, możesz się rozczarować. Bułhakow owszem, pisze o miłości Mistrza i Małgorzaty – oddanej, wiernej, ale jednocześnie niełatwej – jednak w swojej książce snuje wiele innych wątków, tkając opowieść o naturze dobra i zła. Gorąco polecamy jednak sięgnięcie po „Mistrza i Małgorzatę”! Naszym zdaniem to jedna z najpiękniejszych książek o miłości. Przekonaj się, jak wiele Małgorzata była w stanie poświęcić dla swojego Mistrza!
„Pamiętnik” Nicolas Sparks. To fajna książka o miłości dla osób, które szukają ciepła i pokrzepiającej historii. Ona i on – dzieli ich wiele, a łączy? Gorące uczucie! Czy będzie ono w stanie pokonać kolejne przeszkody? „Pamiętnik” to powieść, którą zdecydowanie można wrzucić do worka z napisem „książki romantyczne warte przeczytania”. To jedna z najlepszych książek romantycznych, która opowiada piękną, ale skomplikowaną historię.
„Samotność w sieci” Janusz Leon Wiśniewski. To książka o miłości na miarę współczesności! Internet pozwala nam szybko poznawać nowe osoby, a pozory anonimowości sprawiają, że czasami jesteśmy bardziej szczerzy i otwarci, niż w prawdziwym życiu. „Samotność w sieci” opowieść przedstawiająca losy dwójki osób, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.
„Lektor” Bernhard Schlink. Jeśli szukasz najlepszych książek miłosnych, ale nie pociąga Cię łatwa lektura, koniecznie poznaj historię dwójki skomplikowanych postaci. Ich uczucie jest nieszablonowe, podobnie jak to, co stanie się z nimi w przyszłości. To świetna książka o miłości dla osób, które uwielbiają mistrzowsko zarysowanych bohaterów i chcą poznawać głębie ich uczuć.
REASUMUJĄC: wybierając fajne romanse i książki, których tematyką jest miłość, do dyspozycji masz ogrom ciekawych propozycji. Zaproponowane przez nas książki są historiami i romansami godnymi polecenia, które na długi czas zapadają w pamięci. To nie tylko książki dla kobiet, które warto przeczytać, ale także powieści mogące skraść serce panów. Miłość rzadko jest uczuciem prostym, nawet w codziennym życiu. Właśnie dlatego, książki o miłości warte przeczytania mogą zachęcić Cię do głębszej refleksji nad własnymi związkami. 

Równiez warte przeczytania

5 maja 2020
jakie-ksiazki-warto-wybierac-dla-2-latka

Jakie książki warto wybierać dla 2-latka?

Nie jest tajemnicą, że czytanie dziecku już od najmłodszych lat może mieć bardzo duży wpływ na jego rozwój. W związku z tym, rodzice często stają przed pytaniem: co czytać trzylatkowi oraz jakie książki wybierać dla dwulatków. Odpowiedni wybór książek może przecież rzutować na dziecięca chęć do słuchania czytanych przez rodzica treści. Podpowiemy Ci, jakie książki dla 2-latka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę i czym warto się kierować wybierając odpowiednią lekturę.

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-wybierac-dla-5-latka

Jakie książki wybierać dla 5-latka?

Zamierzasz uzupełnić swoją domową biblioteczkę o ciekawe książki, które przyciągną uwagę Twojej pociechy? Zastanawiasz się, jakie książki dla 6-latka mogą przypaść dziecku do gustu? Chcesz w nim rozwijać miłość do słowa pisanego, ale nie masz pojęcia co czytać 5-latkowi? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi! 

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-wybierac-dla-3-latka

Jakie książki wybierać dla 3-latka? Krótki przewodnik po świecie dziecięcych lektur!

Twój trzylatek uwielbia, kiedy mu czytasz? Może wręcz przeciwnie, nie jest w stanie dłużej skupić się na tekście? Podpowiemy Ci, jak wybierać książki dla 3-latka i czym warto się kierować wybierając lektury, które mają wzbogacić domową biblioteczkę. Zebraliśmy kilka wskazówek, które mogą Ci się przydać w kompletowaniu zbioru książeczek dla Twojej pociechy.

Przeczytaj wpis
4 maja 2020
jakie-ksiazki-dla-8-latka-powinny-zalezc-sie-w-dzieciecej-biblioteczce

Jakie książki dla 8-latka powinny się znaleźć w dziecięcej biblioteczce?

Masz w planach uzupełnienie dziecięcej biblioteczki? Nie wiesz jednak, jakie bestsellery – książki dla 7-latka będą najlepszym nabytkiem w książkowych zbiorach? Zastanawiasz się, jakie książki dla 8-latka mogą wzbudzić ciekawość dziecka i zachęcić je do kontynuowania czytelniczej przygody? Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby podjąć dobrą decyzję!

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jakie-ksiazki-dla-7-latka-powinny-trafic-w-dzieciece-raczki

Jakie książki dla 7-latka powinny trafić w dziecięce rączki?

Czytanie ma bardzo dobry wpływ na rozwój dziecka, dlatego w miarę możliwości warto zachęcać własną pociechę do takiej aktywności. Zastanawiasz się, jakie książki dla 7-latka mogą okazać się strzałem w dziesiątkę? Nie wiesz, po które lektury warto sięgnąć, żeby zmobilizować dziecko do czytania? Zebraliśmy kilka książkowych propozycji, które warto znać. 

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jaka-ksiazka-dla-10-latka-i-10-latki

Jaka książka dla 10-latka i 10-latki powinna trafić do dziecięcych rąk?

Czytanie książek ma wiele zalet. W zależności od wybranej lektury, rozszerza słownictwo dziecka, ćwiczy jego kreatywność i wyobraźnię oraz uzupełnia wiedzę. Jak w takim razie wybierać książki dla dzieci mających 10 lat, żeby podsuwać im interesujące i rozwijające lektury? Podpowiadamy! 

Przeczytaj wpis
30 kwietnia 2020
jaka-ksiazka-bedzie-idealna-na-prezent-slubny

Jaka książka będzie idealna na prezent ślubny?

Wybieracie się na ślub, a Młoda Para, zamiast kwiatów poprosiła o książki? To częste rozwiązanie, dlatego warto zastanowić się, jaka książka na ślub będzie najbardziej odpowiednim upominkiem. Pomożemy Wam w wyborze!

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
jak-zrobic-ksiazke-okolicznosciowa-na-slub-krok-po-kroku

Jak zrobić książkę okolicznościową na ślub krok po kroku?

Ślub zbliża się wielkimi krokami i chcecie część potrzebnych dekoracji wykonać samodzielnie? Niezależnie od tego, czy kierują Wami względu finansowe, czy po prostu chcecie tchnąć duszę nawet w najdrobniejsze przedmioty wykorzystywane w tym szczególnym dniu, ręcznie robione księgi pamiątkowe będą świetną pamiątką. Podpowiemy Wam, jak łatwo zrobić książkę okolicznościową, która ozdobi Wasz ślub!

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
jak-robic-notatki-z-ksiazki-zeby-zapamietac-jak-najwiecej

Jak robić notatki z książki, żeby zapamiętać jak najwięcej?

Musisz przeczytać szkolną lekturę? Przygotowujesz się do egzaminu i czeka na Ciebie cała sterta książek? Piszesz pracę dyplomową, więc potrzebne są Ci umiejętnie przygotowane notatki z książek, które zamierzasz umieścić w bibliografii? Podpowiemy Ci, jak notować z książek, żeby łatwiej wyłuskać najważniejsze informacje.

Przeczytaj wpis
28 kwietnia 2020
co-czytac-6-latkowi

Co czytać 6-latkowi? Krótkie kompendium książkowej wiedzy

Czytanie dzieciom ma wiele zalet: pozwala rozwijać słownictwo, poszerzać wiedzę, którą dysponuje Twoja pociecha oraz, w zależności od wyboru lektury, umożliwia wyjaśnienie nurtujących kwestii w sposób dostosowany do wieku dziecka. Rodzice, rozumiejąc wagę regularnego czytania, często zastanawiają się, co czytać 5-latkowi czy jakie lektury wybierać dla 6-latków. Podpowiemy Ci, jakie książki dla 6-latka mogą okazać się świetnym uzupełnieniem Waszej domowej biblioteczki i na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę kupując odpowiednie książeczki.

Przeczytaj wpis
21 kwietnia 2020
ksiazki-religijne-ktore-warto-przeczytac

Książki religijne, które warto przeczytać. 9 interesujących pozycji!

Literatura niejedno ma imię! Jeżeli szukasz ciekawych książek poświęconych religii chrześcijańskiej, skorzystaj z naszej listy - specjalnie dla Ciebie przedstawimy interesujące pozycje książkowe, po które zdecydowanie warto sięgnąć! Dowiedz się, jakie książki religijne zasługują na szczególną uwagę. 

Przeczytaj wpis
21 kwietnia 2020
ksiazki-psychologiczne-warte-przeczytania

Książki psychologiczne warte przeczytania. 9 pozycji, po które musisz sięgnąć!

Interesujesz się psychologią? W takim razie - czytaj dalej! Właśnie z myślą o Tobie przygotowaliśmy listę dobrych książek psychologicznych, które zdecydowanie warto przeczytać. To co, udasz się razem z nami na wycieczkę po meandrach ludzkiego umysłu?

Przeczytaj wpis

O SKUPSZOP.PL

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 792 670 709
Napisz: info@skupszop.pl

APLIKACJA MOBILNA

Pobierz aplikację i sprawdź cenę swojej książki skanując
kod kreskowy telefonem.

SPOSOBY PŁATNOŚCI

ODBIÓR I WYSYŁKA