Philip Roth - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
19 Marca 1933 w Newark, New Jersey
Data i miejsce zgonu:
22 Maja 2018 w Manhattan, Nowy Jork
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Nagrody:
Nagroda Bookera

Philip Roth to amerykański pisarz, urodzony w rodzinie żydowskiej. Laureat wielu prestiżowych nagród literackich, między innymi, Nagrody Pulitzera, Man Booker International Prize czy Narody Franza Kafki. Jego twórczość jest doceniana zarówno przez czytelników, jak również przez krytyków. Książki Philipa Rotha cieszą się dużą popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w innych krajach i w związku z tym są tłumaczone na wiele języków obcych.

Jedną z najbardziej znanych i najlepszych książek Philipa Rotha jest powieść „Amerykańska sielanka”, na podstawie której nakręcono również film pod tym samym tytułem, w którym główną rolę zagrał Ewan McGregor. W „Amerykańskiej sielance” czytelnik poznaje człowieka, który na pierwszy rzut oka ma wszystko: świetną pracę, piękną żonę i udane życie rodzinne, ale tytułowa sielanka niestety wkrótce się skończy. Sprawczynią rodzinnych problemów jest nastoletnia córka. To właśnie za tę powieść pisarz otrzymał Nagrodę Pulitzera.

Inne powieści Philipa Rotha, które zdecydowanie warto znać to: „Kompleks Portnoya”, „Wyszłam za komunistę”, „Nauczyciel pożądania”, „Cień pisarza”, „Konające zwierze” czy „Teatr Sabata”. Pisarz nie boi się podejmowania ważnych, skomplikowanych tematów, pozwalający czytelnikowi zanurzyć się w wykreowanym przez niego świecie. Doskonała fabuła i świetnie odmalowane postacie sprawiają, że twórczość Philipa Rotha zdecydowanie zasługuje na bliższe poznanie, niezależnie od tego, czy na co dzień jest się fanem książek fantasy, horrorów, trzymających w napięciu thrillerów, kryminałów, literatury pięknej, czy obyczajowej.

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z pisarstwem Philipa Rotha, warto zacząć od książek: „Kiedy była porządną dziewczyną”, „Everyman”, „Wburzenie”, „Ludzka skaza”, „Upokorzenie”, „Lekcja anatomii” czy „Oszustwo”, powieść w której autor podjął trudny temat pozamałżeńskiego romansu. Trudno jednoznacznie sklasyfikować twórczość pisarza, ale jego książki zachęcają do refleksji i myślenia. Philip Roth zmarł w 2018 roku.

Philip Roth - bestsellery
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 9.90 zł 22.90 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.77 zł 28.19 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 32.72 zł 56.50 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 20.01 zł 31.40 zł

Miękka , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 2.72 zł 17.00 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 17.24 zł 49.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 19.39 zł 49.90 zł

575 , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 19.27 zł 34.90 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 22.36 zł 49.90 zł

Philip Roth - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner