Lee Child - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
29 Października 1954 w Coventry
Kraj pochodzenia:
Anglia
Język:
angielski
Gatunek literacki:
Nagrody:
Barry Award

Lee Child, znany również jako Jim Grant, jest brytyjskim pisarzem książek sensacyjnych i thrillerów. Światową sławę zyskał dzięki serii o Jacku Reacherze, jednym z najbardziej znanych bohaterów współczesnej literatury. Książki Childa sprzedały się już w ponad 100 milionach egzemplarzy oraz przetłumaczono je na 39 języków. W samej Polsce nabyto ponad 2 miliony sztuk egzemplarzy jego dzieł.

Urodził się w 1954 roku w Coventry. Ukończył studia prawnicze, lecz swoją pracę zawodową kontynuował w teatrze i telewizji, będąc między innymi reżyserem i dyrektorem programowym regionalnego kanału brytyjskiej telewizji. Po osiemnastu latach pracy został zwolniony, co skłoniło Childa do zajęcia się pisarstwem.

Zadebiutował w 1997 roku z powieścią pt. "Poziom śmierci", w której po raz pierwszy pojawiła się postać byłego żandarma wojskowego Jacka Reachera. Książka okazała się niebywałym sukcesem i zdobyła nagrodę literacką za najlepszy debiut kryminalny na Światowym Konwencie Kryminalnym Bouchercon. Obecnie seria liczy już ponad 24 części, w tym takie hity jak: "Echo w płomieniach", "61 godzin", "Podejrzany" i " Jednym strzałem".

Child charakteryzuje się oszczędnym stylem pisania, w którym ma tendencję do używania krótkich i bezpośrednich zdań. Tworzone przez niego dialogi polegają na szybkiej wymianie zdań, która współgra z dynamicznie prowadzoną akcją. Opisywane przez niego historie nie stronią od brutalności i przemocy. W takich warunkach idealnie sprawdza się jego główny bohater Jack Reacher, który po zakończeniu służby wojskowej samotnie przemierza rozległe obszary Stanów Zjednoczonych, co rusz napotykając na niebezpieczeństwa. Jack Reacher, pomimo bezlitosnych metod, zawsze staje po stronie słabszych i stara się uczynić świat sprawiedliwszym miejscem.

Powieści z serii o Jacku Reacherze doczekały się dwóch ekranizacji: "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj" oraz "Jack Reacher: Jednym strzałem". W rolę tytułowego bohatera wcielił się amerykański aktor Tom Cruise.

Lee Child - bestsellery
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 24.25 zł 35.30 zł

W magazynie
Używana
W magazynie
Używana
W magazynie
Używana
W magazynie
Używana
W magazynie
Używana
W magazynie
Używana Wyprzedaż
W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana

Lee Child - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner