Henry Miller - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
26 Grudnia 1891 w Yorkville, Nowy Jork
Data i miejsce zgonu:
7 Czerwca 1980 w Pacific Palisades, Los Angeles, Kalifornia
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Zwrotnik Raka, Zwrotnik Koziorżca, Nexus. Różoukrzyżowanie - Henry Miller, Plexus
Nagrody:
Best NY, NY Narrative Feature

Henry Miller to urodziny w Nowym Jorku pisarz. Jego rodzice pochodzili z Niemiec. Powieści Henry’ego Millera to bardzo ważny element światowej literatury. Pierwsza powieść Millera – „Zwrotnik raka” – wzbudziła w Stanach Zjednoczonych bardzo dużo kontrowersji, przede wszystkim ze względu na śmiałą tematykę. Książka w interesujący sposób opowiada o paryskiej cyganerii, a autor nie stronił w niej od przedstawiania bardzo odważnych scen. „Zwrotnik raka” tworzy trylogię, razem z „Czarną wiosną” oraz „Zwrotnikiem Koziorożca”. Te trzy książki Henry’ego Millera zdecydowanie zasługują na bliższe poznanie i są jednymi z najważniejszych w dorobku literackim pisarza.

Ponadto, Henry Miller ma na swoim koncie również bardzo ciekawy esej „Świat seksu”, w którym autor porusza temat literackiego motywu seksu. Powieść „Kur zapiał!” koncentruje się z kolei na losach małżeństwa, które decyduje się na zamieszkanie z inną kobietą. Inne powieści w dorobku literackim Millera, które zdecydowanie zasługują na bliższe poznanie to, między innymi: „Diabeł w raju” oraz „Ciche dni w Clichy”. Ponadto, osoby, które interesuje biografia Henry’ego Millera powinny sięgnąć po zbiór opowiadań opartych na wątkach autobiograficznych – „Noce miłości i śmiechu”. Ta pozycja zdecydowanie może przypaść do gustu miłośnikom kategorii literackiej, jaką są biografie i autobiografie. Książki Henry’ego Millera bardzo trudno zaszufladkować. Pisarz poruszał w nich bardzo różnorodną tematykę, w dużej mierze koncentrując się na zagadnieniach społecznych. Ciekawym sposobem na „zajrzenie” do świata pisarza będzie również jego korespondencja z Lawrencem Durellem, które zostały wydane w formie książkowej i dają bardzo ciekawą perspektywę na życie obu postaci.

Bibliografia autora to wiele ciekawych, zmuszających do myślenia i refleksji książek, które warto przeczytać. W jego dorobku literackim można znaleźć także takie utwory, jak: „Big Sur i pomarańcze Hieronima Boscha”, „Moloch”, „Książki mojego życia”, „Pamiętać, by pamiętać” czy „Klimatyzowany koszmar”.

Henry Miller - bestsellery
M, Henry Miller
Twarda z o... , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner