Wydawnictwo Wiedza Powszechna powstało w styczniu 2012 roku w Warszawie, kontynuując działalność wydawnictwa Wiedza Powszechna spółka z o.o. Należy podkreślić, że Wydawnictwo Wiedza Powszechna ma bardzo długą tradycję i ogromny wkład w popularyzację wiedzy z różnych dziedzin. Początki oficyny wydawniczej sięgają 1946 roku, wówczas oficyna rozpoczęła działalność jako wyodrębniona redakcja spółdzielni wydawniczej „Czytelnik”, wydające wielonakładowe broszury popularnonaukowe z różnych dziedzin, które w założeniu miały stać się podstawą domowych biblioteczek. Działalność tą Wiedzy Powszechnej zainicjował i animował faktyczny założyciel – Stanisław Tazbir (1892–1978). Ówczesny właściciel był szanowanym pedagogiem i działaczem oświatowym, a także uczestnikiem podziemnego życia politycznego w czasie wojny. Co ciekawe w roku 1952 w wyniku uchwały prezydium rządu, a następnie również zarządzeniem ministra skarbu szkół wyższych i nauki do życia zostało powołane Państwowe Wydawnictwo Wiedza Powszechna. Następnie od kwietnia 2007 roku wynikiem komercjalizacji do życia zostało powołane Wydawnictwo Wiedza Powszechna Sp. z o. o. Niemniej jednak już we wrześniu 2011 roku  likwidator spółki podał Wydawnictwo do upadku. Wydawnictwo Wiedza Powszechna w obecnej formie kontynuuje działalność wydawnictwa spółki Wydawnictwo "Wiedza Powszechna" Sp. z o. o. 

Oferta wydawnicza oficyny Wiedza Powszechna

Wydawnictwo Wiedza Powszechna kontynuuje działalność wydawniczą spółki Wydawnictwo "Wiedza Powszechna" Sp. z o. o., dzięki czemu głównym profilem oficyny są książki edukacyjne. Aktualnie oficyna wydawnicza skupia się przede wszystkim na słownikach i książkach do nauki języków obcych. Pod szyldem oficyny wydawniczej ukazało się blisko 250 pozycji książkowych poświęconych nauce języków obcych. Dlatego też oferta wydawnicza skierowana jest przede wszystkim do osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności językowe oraz do tych, którzy zaczynają przygodę z językiem obcym.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner