Wydawnictwa Publicat rozpoczęło swoją działalność w 1990 roku, wówczas funkcjonowało pod nazwą Podsiedlik-Raniowski i Spółka. Na początku oficyna wydawnicza specjalizowała się w książkach dla dzieci. Z czasem wydawnictwo poszerzało swoją ofertę o publikacje popularnonaukowe, poradnikowe oraz beletrystykę. Oficyna wydawnicza pod obecną nazwą Publicat funkcjonuje od marca 2004 roku, co związane było z planowanym dynamicznym poszerzaniem oferty. Kolejne lata upłynęły pod znakiem ekspansji, zgodnie z określonym kierunkiem rozwoju w 2004 roku do grupy Publicat weszło wrocławskie Wydawnictwo Dolnośląskie. Już w kolejnym roku do oficyny dołączyło katowickie Wydawnictwo Książnica. W 2006 roku nastąpiło wydzielenie programu książek dla dzieci, które objęto pod nazwą Papilon. W 2007 roku do grupy Publicat weszła warszawska Elipsa. Działania te doprowadziły do sytuacji, w której Pubicat jest obecnie grupą wydawców, oferującą zróżnicowane publikacje. Struktura firmy opiera się na doświadczonych wydawcach, zajmujących się określonymi segmentami programu edytorskiego.

Oferta wydawnictwa Publicat

Oferta oficyny wydawniczej Publicat skierowana jest do czytelników o różnym profilu – w każdym wieku i o różnorodnych zainteresowaniach. W ofercie wydawnictwa znajdują się książki edukacyjne, historyczne, poradniki, albumy, ale również literatura piękna i rozrywkowa. Rozbudowana struktura grupy Publicat S.A. pozwala na dotarcie do szerokiej rzeszy czytelników. W ramach grupy wydawnictwo Publicat oferuje poradniki i książki popularnonaukowe, Elipsa – poradniki tematyczne i albumy np. krajoznawcze, Papilon – książki dla dzieci, Centrum Edukacji Dziecięcej – książki edukacyjne dla dzieci i książki dla rodziców oraz nauczycieli, Wydawnictwo Dolnośląskie dostarcza czytelnikom beletrystykę m.in. literaturę faktu, kryminału oraz biografie, a Książnica beletrystykę w postaci powieści historycznych oraz literatury kobiecej. Katalog oficyny wydawniczej Publicat obejmuje pełną ofertę rynkową i jest jednym z największych wydawców w Polsce, dlatego warto śledzić zapowiedzi wydawnictwa.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner