Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy - wszystkie książki

Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy zostało założone w 1946 roku. W czasach PRL-u było jednym z trzech największych wydawnictw w Polsce. Obecnie jest to jedna, jeśli nie pierwsza, z najbardziej zasłużonych instytucji w historii polskiej książki. Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy to literatura najwyższej klasy, zróżnicowana oferta, a w niej książki naukowe, popularnonaukowe oraz publikacje encyklopedyczne. 

PIW Państwowy Instytut Wydawniczy w swojej ofercie posiada zarówno literaturę piękną, jak i dzieła z zakresu historii, czy filozofii społecznej. Wśród najbardziej znanych serii wydawniczych Państwowego Instytutu Wydawniczego znajdują się między innymi: „Rodowody Cywilizacji”, „Biblioteka Myśli Współczesnej” (zwana także „plus, minus, nieskończoność”), „Biografie Sławnych Ludzi” czy „Współczesna Proza Światowa”. Na półkach wydawnictwa znajdziemy również szeroki przekrój polskich klasyków oraz utwory współczesne. Do publikowanych przez wydawnictwo autorów należą na przykład:  Jan Kochanowski, Ignacy Krasicki, Zygmunt Krasiński, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid, Aleksander Fredro, Bolesław Prus, Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Stanisław Ignacy Witkiewicz, Julian Przyboś i wielu więcej. Natomiast wśród istotnych światowych tytułów możemy wymienić dzieła od  Sofoklesa, Corneille’a, Racine’a, Bułhakowa, czy Melville’a.  

Oficyna Instytut Wydawniczy zajmuje się szeroko rozumianą humanistyką. Z tego względu oprócz literatury pięknej, w ofercie znajdziemy pozycje historyczne oraz eseje. W lutym 2017 roku wydawnictwo zostało przekształcone ze spółki skarbu państwa w państwową instytucję kultury podległą Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Wydawnictwo Państwowy Instytut Wydawniczy w ofercie SkupSzop

SkupSzop stawiamy na różnorodność. Z tego względu na naszych wirtualnych półkach znajdziesz ponad 8000 pozycji od kilkudziesięciu wydawnictw. Tematyka dostępnych książek jest bardzo zróżnicowana. Każdy może więc znaleźć coś dla siebie. W naszej ofercie znajduje się wiele pozycji między innymi od Wydawnictwa Państwowy Instytut Wydawniczy. To klasyka sama w sobie i każdy, kto szuka największych dzieł, zarówno historycznych, jak i z literatury pięknej, powinien rozejrzeć się w ofercie właśnie tego wydawnictwa. U nas książki dostępne są w niższych i atrakcyjnych cenach. Wynika to z tego, iż są z drugiego obiegu. Nie oznacza to jednak, że w gorszym stanie. Znaczna część pozyskiwanych przez nas książek do nadwyżki produkcyjne, które sprowadzamy bezpośrednio od wydawnictw.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner