Wydawnictwo Muchomor to polska oficyna wydawnicza, która istnieje na rodzimym rynku od 18 lat. Celem założenia wydawnictwa jest publikacja książek, które przedstawiać będą wysoki poziom artystyczny, literacki oraz edytorski. Cel ten oficyna wydawnicza realizuje poprzez współpracę z najlepszymi autorami, ilustratorami oraz grafikami. Dzięki temu książki publikowane pod szyldem oficyny Muchomor otrzymują najwyższe wyróżnienia, wśród których wyróżnić można między innymi: Bologna Ragazzi Award, Złote Jabłko, Ksiązka Roku IBBY. Oficyna wydawnicza w myśl zasady „uczyć bawiąc” stawia na edukację od najmłodszych lat, przemycając wartościowe treści w atrakcyjnej formie.

Oferta wydawnicza oficyny Muchomor

Wydawnictwo Muchomor jest oficyną wydawniczą, która specjalizuje się w publikacji ciekawych książek dla dzieci. Oficyna zdąży do publikacji takich książek, które niosą wartości edukacyjne i w ciekawy sposób przemycają wiedzę o historii, społeczeństwie oraz relacjach międzyludzkich. Co ciekawe, wydawnictwo jako pierwsze w Polsce wprowadziło na rynek wydawniczy książki dla dzieci traktujące o filozofii. Co więcej, „Bajki Filozoficzne” Michela Piquemala z ilustracjami Agnieszki Malmon zostały wpisane przez Fundacje Cała Polska Czyta Dzieciom do kanonu literatury dziecięcej.

Warto wskazać, że oficynie udało się wydać niepublikowane dotychczas tekst prof. Leszka Kołakowskiego „Debata królika z Dudkiem o Sprawiedliwości” oraz ocenzurowaną bajkę, którą profesor napisał dla swojej córki „Kto z Was chciałby rozweselić Wesołego Nosorożca”. Co więcej, oficyna proponuje serię biograficzną „Trylogia Gdańska” pióra znanej gdańskiej autorki Anny Czerwińskiej-Rydel z ilustracjami Agaty Dudek przywołuje postacie znanych Gdańszczan: Jana Heweliusza, Daniela Fahrenheita i Artura Schopehauera, która dedykowana jest dla uczniów szkół podstawowych.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner