Wydawnictwo: Księgarnia Św. Wojciecha - wszystkie książki

Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha istnieje już od 1897 roku – wówczas powstała dzięki staraniom arcybiskupa Floriana Stablewskiego. Podczas ponad stu lat działalności oficyna wydała wiele książek o tematyce religijnej oraz literaturę piękną. Księgarnia Św. Wojciecha wydaje Pismo Święte, podręczniki do nauki religii, pomoce duszpasterskie, modlitewniki, książki o tematyce duchowości i wiary oraz książki dla dzieci i młodzieży.

Przełomowym momentem dla oficyny wydawniczej był rok 1902, w którym kierownictwo objął ks. Piotr Wawrzyniak. Pełen rozwój wydawnictwo osiągnęło w latach międzywojennych. W latach 20 ubiegłego wieku książki wydawnictwa Św. Wojciecha cieszyły się ogromną popularnością przede wszystkim w Wielkopolsce, ale także w innych częściach Polski. W roku 2008 Księgarnia św. Wojciecha zyskała nową nazwę – Wydawnictwo Świętego Wojciecha.

Oferta Wydawnictwa Księgarnia Św. Wojciecha

Wydawnictwo Św. Wojciecha specjalizuje się w publikacjach ściśle związanych z religią. W ofercie księgarni Św. Wojciecha znajdziemy teksty biblijne, modlitewniki, podręczniki religijne – szeroko pojętą literaturę teologiczną. Nie jest to jednak cała oferta tej oficyny. W ofercie księgarni można znaleźć również świeckie pozycje. Wydawnictwo Św. Wojciecha wydaje literaturę piękną polskich i zagranicznych autorów, książki naukowe i publicystykę. Wśród autorów wydawnictwa znajdziemy takie nazwiska jak: Jacek Woroniecki, ks. Aleksander Żychliński, ks. Kazimierz Zimmermann, ks. Stanisław Adamski, ks. Aleksy Klawek.

Księgarnia św. Wojciecha jako pierwsza wydała powieści historyczne Zofii Kossak-Szczuckiej. Swój debiut miał też tu m.in. Gustaw Morcinek. Po II wojnie światowej wydawnictwo zaczęło prężnie się rozwijać m.in. w edycji Pisma Świętego i podręczników do nauki religii. W ubiegłym wieku Księgarnia Św. Wojciecha dominowała na tle innych oficyn, jeśli chodzi o wydawanie podręczników religijnych. Obecnie wydawnictwo Św. Wojciecha plasuje się w czołówce wydawnictw oferujących książki religijne. Oficyna dopasowuje się także do stale zmieniających się standardów i potrzeb czytelników. W jej ofercie można już znaleźć e-booki na czytniki i urządzenia mobilne.

Publikacje wydawnictwa Świętego Wojciecha są skierowane do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Książki i podręczniki oficyny wydawniczej można dostrzec w szkołach w całej Polsce. W przystępny sposób przedstawiają one sprawy związane z religią i duchowością. Literatura faktu i literatura piękna to z kolei propozycja na miłe spędzenie wolnego czasu z wartościową lekturą w dłoni.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner