Spółdzielnia Wydawniczo-Handlowa Książka i Wiedza jest polskim wydawnictwem, które zostało założone w Warszawie w 1948 roku. Oficyna została utworzona w wyniku połączenia Spółdzielni Wydawniczej „Książka” (utworzonej przez działaczy PPR) i wydawnictwa „Wiedza” (związanego z PPS). Warto wskazać, że w roku 1973 wydawnictwo weszła w skład Robotniczej Spółdzielni Wydawniczej „Prasa-Książka-Ruch”, której częścią pozostawało do likwidacji konglomeratu w 1990 roku.

Oferta wydawnicza oficyny Książka i Wiedza

Oficyna wydawnicza Książka i Wiedza w czasach PRL-u zajmowała się przede wszystkim wydawaniem marksistowskiej literatury – zarówno autorów współczesnych np. Józefa Stalina, jak i klasyków marksizmu między innymi Karola Marksa. Po 1989 roku wydawnictwo Książka i Wiedza zajmuje się publikowaniem literatury pięknej, literatury współczesnej oraz klasycznej. Co więcej, w ofercie wydawniczej oficyny czytelnicy znaleźć mogą również książki popularnonaukowe oraz naukowe, a także książki dla dzieci i młodzieży. Niezwykle ważną częścią dorobku Wydawnictwa są przykłady ze współczesnej literatury światowej – amerykańskiej, rosyjskiej, angielskiej, hiszpańskiej, a także francuskiej. Wiele z tych przykładów ukazało się w popularnej serii „Koliber”. Należy również wskazać, że Oficyna Wydawnicza Książka i Wiedza specjalizuje się również w popularyzacji wiedzy z zakresu historii Polski i świata, a także religioznawstwa, filozofii, socjologii, psychologii oraz ekonomii. W dorobku Wydawnictwa znajdują się również encyklopedie, słowniki oraz leksykony z wielu dziedzin, a także poradniki o zdrowym żywieniu, zdrowiu psychicznym i fizycznym. Od początku swojej działalności Wydawnictwo opublikowało ponad 13500 tytułów. Szeroka oferta wydawnicze sprawia, że każdy czytelnik – zarówno młody, jak i starszy – znajdzie tu pozycje dla siebie. Pod szyldem oficyny ukazały się między innymi pozycje takie jak „Pochodzenie religii i wiary w Boga”, „O budownictwie socjalizmu w Polsce. Podstawowe wiadomości o ekonomice socjalizmu okresu przejściowego” czy „Nietzscheanizm i marksizm w literaturze i filozofii okresu Młodej Polski”.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner