Wydawnictwo Iskry to polska oficyna wydawnicza, która powstała w 1952 roku w Warszawie. Oficyna wydzieliła się z Wydawnictwa „Książka i Wiedza”, kiedy to w 1992 roku stała się prywatną oficyną wydawniczą. Nazwa oficjalna nawiązuje do ukazywanego przed wojną, a w latach 1923 – 1939, tygodnika „Iskry” i znanej serii książek „Biblioteka Iskier”. Co ciekawe, w latach 1952-2014 wydawnictwo swoją siedzibę miało w dawnym domu Tadeusza Boya-Żeleńskiego, w którym przechowywano pamiątki po pisarza oraz organizowano spotkania kulturalne. Od 1992 roku do chwili obecnej prezesem Wydawnictwa jest dr Wiesław Kochański.

Nakładem oficyny wydawniczej Iskry okazało się ponad 6000 tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym 170 000 000 egzemplarzy. Każdego roku pod szyldem oficyny ukazują się nowe książki. Dlatego też czytelnicy zainteresowani ofertą wydawniczą, powinni na bieżąco śledzić nowości oraz zapowiedzi wydawnicze, by nic nie umknęło ich czytelniczej uwadze.

Oferta oficyny Iskry

Oficyna wydawnicza Iskry specjalizuje się przede wszystkim w publikacji książek historycznych oraz biograficznych, które dotyczą historii oraz kultury polskiej. Co więcej, w ofercie znajdują się monografie, a także książki popularnonaukowe.

Oferta Wydawnictwa kierowana jest przede wszystkim do wymagających czytelników, którzy doceniają dobrą literaturę, a także wysoką jakość edytorską oraz nowatorskie pomysły wydawnicze.

Nakładem oficyny wydawniczej iskry ukazują się przede wszystkim książki polskich autorów, w tym także debiutantów. W ten sposób oficyna pragnie wspierać rozwój polskiej literatury.

Nakładem oficyny ukazały się między innymi takie tytuły jak: „Dzienniki 1927–1969” autorstwa Anny Kowalskiej, „Palcie ryż każdego dnia” autorstwa Marka Hłasko, „Dom pod wiecznym piórem” autorstwa Jana Polewki, „To jest zjawisko, i na to nie ma rady” autorstwa Antoniego Kroh, „Wszyscy byli odwróceni. Sowa, córka piekarza” autorstwa Marka Hłasko, czy chociażby „Igrzec. Opowieści mocno osobiste” autorstwa Lechosława Herz.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner