Wydawnictwo IPN, znane jako oddział Instytutu Pamięci Narodowej, specjalizuje się w publikacjach naukowych, edukacyjnych i periodykach historycznych. Sam urząd powołano w styczniu 1999 roku i od tamtej pory jego działalność stale się poszerza. Jego pracownicy zajmują się m.in. prowadzeniem badań naukowych i udostępnianiem ich wyników oraz edukacją publiczną. Wydawnictwo IPN posiada własną księgarnię internetową oraz stacjonarne oddziały w kilku polskich miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Ich adresy oraz informacje kontaktowe są dostępne na oficjalnej witrynie internetowej IPN. Instytut jest współorganizatorem konkursu ,,Książka Historyczna Roku”.

Oferta Wydawnictwa IPN

Wydawnictwo IPN książki kieruje do miłośników historii, nauczycieli, studentów oraz osób, które chcą zagłębić się w losy Polski i jej bohaterów na przestrzeni ostatnich stu lat. Najwięcej tytułów z oferty Księgarni IPN dotyczy bowiem zdarzeń, które miały miejsce w ubiegłym wieku.

Autorzy i twórcy Wydawnictwa IPN nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów. Ich publikacje przedstawiają czytelnikom fakty, o których mogli oni wcześniej nie słyszeć ani na lekcjach historii, ani poza szkołą. Wydawnictwo IPN książki historyczne tytułuje w uderzający, zwracający uwagę sposób. Przykładem spośród najnowszych publikacji są „Dzieci z zielonego autobusu” Artura Ossowskiego. Książka przedstawia zeznania dotyczące niemieckiego obozu koncentracyjnego dla dzieci, który został utworzony w 1942 roku w Łodzi. Inne przyciągające wzrok tytuły to m.in. ,,Nasza broń to karta wyborcza” oraz ,,Zostali na Wschodzie. Słownik inteligencji polskiej w ZSRS 1945-1991”.

Księgarnia IPN to bogata kolekcja biografii. Szczególnie znana jest seria pt.: ,,Bohaterowie Niepodległej”, uwzględniająca postacie z najnowszej historii Polski, w tym z okresu II wojny światowej oraz PRL-u.

Księgarnia IPN oferuje jednak nie tylko książki historyczne. Dużą popularnością cieszą się gry edukacyjne, współtworzone przez Wydawnictwo IPN. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje ,,Kolejka”, czyli gra planszowa odnosząca się do zakupów w czasach PRL-u oraz ,,ZnajZnak”, dzięki której najmłodsi gracze uczą się rozpoznawać symbole i postacie związane z polską historią.

W asortymencie Wydawnictwa IPN znajdziemy także wiele czasopism naukowych, przede wszystkim ,,Biuletyn IPN”, ,,Przegląd Archiwalny IPN” oraz ,,CzasyPismo”.

Publikacje IPN pojawiają się w ofercie Skupszopu z dużą częstotliwością. Sprawdź, czy posiadamy obecnie książkę, której szukasz. Być może natrafisz przy okazji na jeden z unikatowych egzemplarzy historycznego czasopisma?

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner