Wydawnictwo: Fabryka Słów - wszystkie książki

Wydawnictwo Fabryka Słów istnieje na rynku od 2001 roku. Założeniem jego twórców od początku było przede wszystkim publikowanie fantastyki polskich autorów. Dlatego też pierwszą książką wydaną przez przedsiębiorstwo był zbiór opowiadań ,,Kroniki Jakuba Wędrowycza”, napisanych przez Andrzeja Pilipiuka. Wydawnictwo rozpoczynało działalność w czasach, kiedy na półkach księgarń można było znaleźć niemal wyłącznie obcą fantastykę. Dlatego miało ono znaczący wkład w popularyzację polskiej literatury. Szybko zyskało uznanie czytelników i krytyków.

Uwagę przykuwa już sama konwencja strony internetowej wydawnictwa, której goście mogą samodzielnie wyszukać odnośniki do poszczególnych kategorii w rozsypance literowej. Kolejną atrakcją jest możliwość wykonania czytelniczego quizu.

Wydawnictwo Fabryka Słów, jak na wydawcę fantastyki przystało, charakteryzuje się wieloma kreatywnymi pomysłami. Warto śledzić jego profile w social mediach. Było ono m.in. organizatorem akcji ,,Czytam do ostatniej kropli krwi”. Udało się dzięki niej połączyć promocję książki o wampirach Andrzeja Pilipiuka z zachęcaniem czytelników do oddania krwi w kwietniu 2018 roku. Krwiodawcy otrzymywali od wydawnictwa dowolną książkę w prezencie.

Oferta Wydawnictwa Fabryka Słów

Wydawnictwo Fabryka Słów książki ze swojej oferty kieruje do wielbicieli fantastyki, horrorów i alternatywnych opowiadań. W jego asortymencie znajduje się obecnie literatura zarówno polska, jak i zagraniczna. Szczególny nacisk kładziony jest jednak na współpracę z rodzimymi twórcami. Czytelnik znajdzie na stronie Wydawnictwa Fabryka Słów książki autorów takich jak wspomniany Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Jarosław Grzędowicz, Marcin Mortka, Jacek Piekara, Andrzej Ziemiański czy Rafał Ziemkiewicz. Te nazwiska z pewnością nie są obce wielbicielom fantastyki – autorów co roku można spotkać na wydarzeniach takich jak Warszawskie Targi Fantastyki. Wydawnictwo Fabryka Słów książki wydaje również w formie serii czytelniczych. Najbardziej znane spośród nich to ,,Asy Polskiej Fantastyki” oraz ,,Bestsellery Polskiej Fantastyki”.

W ofercie Fabryki Słów znajdują się również eseje poświęcone fantastyce jako gatunkowi literackiemu. W ostatnich latach trafiają do niej także przewodniki i albumy poświęcone sztuce fotografii.

Dla fanów fantastyki idealnym pomysłem na prezent będzie popularna seria ,,Pan Lodowego Ogrodu” autorstwa Jarosława Grzędowicza lub ,,Oko Jelenia” Andrzeja Pilipiuka. Sprawdź, którą z nich Skupszop ma aktualnie w swojej ofercie.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner