Wydawnictwo Editions Spotkania to polska oficyna wydawnicza emigracyjna, która została założona w 1978 roku w Paryżu. Założycielem wydawnictwa był z Piotr Jegliński. Początki powstania wydawnictwa związane były z inicjatywą wydania emigracyjnej edycji lubelskiego pisma zatytułowanego „Spotkania”, która została podjęta przez Piotra Jeglińskiego. Co ciekawe, pierwsze dwa numery pisma wydano dzięki pomocy Andrzeja Stypułkowskiego w Londynie. Warto wskazać, że pierwszą książką oficyny były „Wspomnienia z Kazachstanu” autorstwa ks. Władysława Bukowińskiego, książka ta wydana została również w Londynie w 1979 roku. Od 1980 roku pozycje literackie drukowane były wyłącznie w Paryżu. Do ogłoszenia stanu wojennego wydawnictwo zajmowało się reedycją pisma „Spotkania”, a także książek ukazujących się w wydawniczej serii Biblioteka „Spotkań”. Warto wskazać, że oficyna prowadziła również własną działalność wydawniczą. Nakład wydawnictwa w latach 80. wynosił średnio 10000 egzemplarzy. Wydawnictwo Editions Spotkania do 1989 roku wydało łącznie sześćdziesiąt dziewięć tytułów książkowych, przedrukowywało także numery „Spotkań”, a w latach 80. wydawało również kwartalnik „Libertas”. Co ciekawe, działalność wydawnicza oficyny została nagrodzona Nagrodą im. Jerzego Łojka. Od 1990 roku działalność wydawnicza oficyny została przyniesiona do Polski. Bez względu na to prezesem wydawnictwa Editions Spotkania nadal pozostawał Piotr Jegliński.

Oferta wydawnicza oficyny Editions Spotkania

Oficyna Wydawnicza Editions Spotkania swoją działalność koncentruje na wydawaniu książek historycznych oraz pozycji z literatury faktu i reportażu. Pod szyldem Wydawnictwa ukazały się między innymi takie pozycje jak „Zapluty karzeł reakcji. Wspomnienia AK-owca z więzień w PRL” autorstwa Piotra Woźniaka, „Wspomnienia z Kazachstanu” autorstwa Władysława Bukowińskiego, „Zapiski 1980–1984” autorstwa Jerzego Popiełuszko, „Zaciskanie pięści. Rzecz o „Solidarności Walczącej” autorstwa Alfera Znamierowskiego, czy „Konfidenci są wśród nas. Archiwa ujawniają prawdę” autorstwa Sławomira Cenckiewicza, Witolda Bagieńskiego i Piotra Woyciechowskiego.
 

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2022!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner