Krakowskie wydawnictwo Bezdroża działa od 1999 roku, w tym od 2008 roku w ramach Grupy Wydawniczej Helion S.A. Na jego ofertę składają się przede wszystkim przewodniki i książki podróżnicze oraz albumy, wydawane w ramach takich serii, jak “Bezdroża Classic”, “Udany weekend” czy “Ucieczki z miasta”. Wydawnictwo podróżnicze Bezdroża jest ponadto jedynym w Polsce oficjalnym wydawcą słynnych przewodników turystycznych Michelin, znanych z nagradzania najlepszych restauracji prestiżowymi gwiazdkami.

Wydawnictwo Bezdroża – oferta wydawnicza

Pierwszym przewodnikiem wydawnictwa był przewodnik “Mongolia. Nie tylko step”, stworzony przez założycieli księgarni Bezdroża, Dominikę Zarębę i Tomasza Ostrowskiego. Od tego czasu ofertę wydawniczą uzupełniła niezliczona ilość tytułów opracowanych przez doświadczonych autorów oraz podróżników z Polski i nie tylko.

Przewodniki Bezdroży wspierają podróżników i turystów nie tylko w odkrywaniu ciekawych miejsc w Polsce (w tym m.in. w poszczególnych miastach, od Krakowa, przez Warszawę, po Trójmiasto, i pasmach górskich), ale też za granicą - i to niemal na całym świecie. 

Opracowane destynacje obejmują zarówno Europę, jak i liczne państwa afrykańskie (m.in. Egipt, Kenię czy Madagaskar), Amerykę Południową, Środkową i Północną, Azję, Australię, Nową Zelandię i Oceanię (w tym Fidżi, Wyspy Salomona i Tuvalu). 

Cuda natury, fascynujące zabytki, imponujące dzieła architektoniczne, najlepsze i najpiękniejsze szlaki - to tylko część informacji, jakie można w nich znaleźć. Oprócz typowych podróżników Bezdroże wydaje również tak zwane mapbooki, łączące informacje o ważnych punktach w okolicy z klasyczną mapą. Dzięki nim rozładowana bateria w telefonie czy brak Internetu nie przeszkadzają w dotarciu do celu. 

W ofercie wydawnictwa nie zabrakło także poradników dla początkujących podróżników (w tym dla zwolenników tzw. survivalu bądź bushcraftu), relacji z wypraw odbytych przez najsłynniejszych odkrywców czy pozycji o zacięciu historycznym. Pozwalają one uzyskać nowe umiejętności i dowiedzieć się więcej o otaczającym nas świecie – w tym nawet o miastach czy krajach, o których wydawałoby się, że wiedzieliśmy już wszystko.

Wydawnictwo Bezdroża było wielokrotnie nagradzane za wysoką jakość swoich publikacji (zarówno przewodników, jak i książek podróżniczych). Na przestrzeni lat wielu tworzących dla niego autorów uhonorowano między innymi takimi wyróżnieniami, jak Nagroda Magellana, Nagroda Bursztynowy Motyl im. Arkadego Fiedlera czy Złote Laury Konsumenta.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner