Wydawnictwo Axis Mundi to polskie wydawnictwo, które zostało założone przez Barbarę Basiewicz-Borowską, która odpowiada za projekt, drukarnię, produkcję i dystrybucję oraz Martę Szelichowską, odpowiedzialną za redakcję, marketing oraz kontakt z autorami. Wydawnictwo funkcjonuje od 2005 roku i od początku istnienia współpracuje z pracownią Positive Studio, która jest odpowiedzialna za stronę graficzną wydawanych książek. Nazwa wydawnictwa nawiązuje do archetypu obecnego w wierzeniach wielu plemion i ludów. Axis Mundi stanowiło ideę centrum wszechświata, będąc jego stabilnym, pewnym elementem. Owo centrum Wszechświata często przedstawiane było jako drzewo, w koronie którego mieszkali bogowie, na poziomie pnia ludzie, w korzeniach zaś zlokalizowana była kraina umarłych. Drzewo to zatem łączyło świat boski z ludzkim. Z tego powodu w logo wydawnictwa Axis Mundi znajduje się drzewo, a założycielki porównują je do znaczenia w świecie literatury.

Jakie książki wydaje Wydawnictwo Axis Mundi?

Wydawnictwo Axis Mundi zajmuje się przede wszystkim wydawaniem biografii, a także literatury obyczajowej. Wraz z Teatrem Wielkim odpowiada za projekt „Biblioteka TWON”. Co więcej, Axis Mundi to wydawnictwo, które prowadzi kilka serii wydawniczych, do których należą m.in. „O sobie samym”, „Kobieca strona medalu” oraz „Biblioteka Teatru Wielkiego – Opery Narodowej”. Wydawnictwo zajmuje się publikacją książek autorstwa Barbary Rybałtowskiej, na które ma wyłączność. Pod Wydawnictwem Axis Mundi zostały wydane między innymi takie książki autorki, jak chociażby słynna „Saga”. Pod patronem wydawnictwa ukazały się także powieści obyczajowe Ewy Cielesz, które składają się na cykl „Córka cieni” oraz „Pochyłe niebo”. 
Wydawnictwo Axis Mundi wydało również pozycje literatury non-fiction, a wśród nich m.in. „Quentin Tarantino. Rozmowy” czy „David Lynch. Rozmowy”. Wśród innych cenionych pozycji, które wydało Axis Mundi, należą „Dziesięciu tańczących facetów”, „Polacy w rajdach i wyścigach samochodowych”, a także „Gandhi. Autobiografia. Dzieje moich poszukiwań prawdy”. Co ciekawe, publikacje wydawnictwa najczęściej związane są ze światem sztuki, kultury, filmu i show-biznesu.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner