Wydawnictwo Amber jest znane jako pierwsze niezależne wydawnictwo na polskim rynku. Zostało założone w lutym 1989 roku, a jego prowadzenia podjęło się małżeństwo Foniok. Amber przyczynił się tym samym do popularyzacji czytelnictwa i dostępności zagranicznych tytułów z każdej dziedziny literatury w polskich księgarniach. Publikowane książki upodabniane były do wydań zachodnich. Dzięki przedsiębiorstwu polscy czytelnicy już w latach 90. XX wieku mogli zapoznać się z dziełami Stephena Kinga, Philipa Dicka czy Nory Roberts. Z czasem w ofercie Wydawnictwa Amber pojawiało się coraz więcej cenionych tytułów i autorów, w tym zdobywcy Nagrody Nobla i Pulitzera. Od początku działalności charakteryzowały je duże nakłady książek. I nie bez przyczyny; Amber ma na swoim koncie kilkadziesiąt milionów sprzedanych egzemplarzy. Przez wiele lat wydawnictwo było tym samym największym na polskim rynku.

Oferta Wydawnictwa Amber

Wydawnictwo Amber książki kieruje do każdego czytelnika. Pod znakiem ,,Amberek” wydawane są książki dla dzieci, a wśród nich bestsellery autorstwa m.in. Davida Mellinga. Dorosłym czytelnikom Wydawnictwo Amber oferuje kryminały, powieści przygodowe, kobiece i młodzieżowe oraz literaturę obyczajową i psychologiczną. Asortyment obejmuje także albumy i komiksy. Nakładem wydawnictwa ukazały się również liczne poradniki żywieniowe, popularyzujące zdrowy styl życia i różnorodne diety. Wiele spośród pozycji firmy Amber należy także do literatury faktu, a coraz popularniejsze stają się książki historyczne, ukazujące się pod jego egidą. Są to zarówno opisy wydarzeń i wybitnych postaci z przeszłości, jak i historie fabularyzowane.

Wydawnictwo Amber znane jest m.in. dzięki wydawaniu serii książek i komiksów poświęconych ,,Gwiezdnym Wojnom” oraz egzemplarzy ,,Hobbita” J.R.R. Tolkiena. Wśród popularnych autorów i autorek, których tytuły znajdują się w jego ofercie, wymienić można także Veronicę Roth i Simona Becketta. 

Książki Wydawnictwa Amber, dzięki swojej różnorodności, stanowią doskonały pomysł na prezent dla czytelników w każdym wieku. Będą również dobrym podarunkiem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą. Zaciekawione, mogą sięgnąć do oferty wydawnictwa, a tym samym poznać książki z każdego gatunku.

Wiele tytułów dostępnych w ofercie Skupszopu jest oznaczonych logiem Wydawnictwa Amber. Jego asortyment jest bowiem tak różnorodny, że reprezentuje niemal każdą kategorię literatury - przekonaj się o tym już dziś, zaglądając na naszą stronę.

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner