William Wharton - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
7 Listopada 1925 w Filadelfia, Pensylwania
Data i miejsce zgonu:
29 Listopada 2008 w Encinitas, Kalifornia
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Rubio , Wieści - William Wharton - , Werniks , Niezawinione śmierci
Nagrody:
National Book Award: Powieść debiutancka

William Wharton to popularny i ceniony pisarz, z wykształcenia psycholog. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, ale mieszkał również w Europie, zwłaszcza we Francji. W jego działalności literackiej wyraźnie można dostrzec wątki związane z życiem pisarza. Książki Williama Whartona to ciekawe, zmuszające do refleksji historie, które mogą przypaść do gustu wielu czytelnikom, niezależnie od tego, czy na co dzień najczęściej sięgają po literaturę piękna, obyczajową, romanse, fantastykę czy książki – kryminały.

Do najbardziej rozpoznawalnych i najlepszych książek Williama Whartona zalicza się „Ptasiek” – powieściowy debiut pisarza. Powieść koncentruje się na wątkach psychologicznych, opisując życie i postać tytułowego Ptaśka, mężczyzny zafascynowanego ptakami. Ważną postacią książki jest przyjaciel Ptaśka – Al Columbato, którego historię można bliżej poznać w innej powieści Williama Whartona – „Al.”. W dorobku literackim pisarza na szczególne zainteresowanie zasługują również powieść „Tato”, koncentrująca się przede wszystkim na ukazaniu skomplikowanej więzi pomiędzy ojcem i synem. Powieści „Ptasiek” i „Tato” zostały zekranizowane.

„Spóźnieni kochankowie” to natomiast fascynująca, wciągająca i przede wszystkim – bardzo niesztampowa historia miłosna, która zdecydowanie nie pozostawia czytelnika obojętnym. Książki Williama Whartona skupiają się na sferze przeżyć psychologicznych, pokazując odczucia i emocje bohaterów. W dorobku literackim pisarza można znaleźć także takie powieści, jak, między innymi: „W księżycową jasną noc” (również zekranizowana), „Werniks”, „Niezawinione śmierci” czy „Dom na Sekwanie”. Warto dodać, że poza działalnością literacką, William Wharton zajmował się również malarstwem. Pisarz zmarł w 2008 roku.

Książki Williama Whartona to świetna propozycja czytelnicza dla osób szukających refleksyjnych lektur, zmuszających do zastanowienia. Obok warstwy fabularnej, bardzo duże znaczenie w jego powieściach ma bowiem warstwa wewnętrznych przeżyć literackich bohaterów.

William Wharton - Bestsellery
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana

William Wharton - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner