Wiesław Drabik - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
17 Marca 1956 w Kraków
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Ważne dzieła:
O Królowej Śniegu i kryształowej kuli, Pomaluj Bajkę. Lampa Aladyna. Ali Baba..., Pomaluj Bajkę. Calineczka. Czerwony Kapturek, Pomaluj Bajkę. Siedem koźlątek. Trzy świnki, Pomaluj Bajkę. Śpiąca królewna. Brzydkie kaczątko, Pomaluj bajkę. Pinokio. Kot w butach, Pomaluj bajkę. O rybaku i rybce. Jaś i Małgosia

Wiesław Drabik polski pisarz i ilustrator książek dla dzieci. Swoją karierę artystyczną rozpoczął podczas studiów. Malował wówczas obrazy i pokazywał światu rysunki satyryczne. W trakcie nauki zaczął pisać pierwsze wiersze. Jest autorem ponad dwustu książek dla dzieci. Większość utworów to rymowane, kolorowe czytanki o zwierzętach.

Do najpopularniejszych należą: “Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, “Awantura na podwórku”, “Łakomczucha”, “Tajemnice Przyrowa” czy “Panna Kicia szuka męża”. Napisał także serię bajek “Dawno, dawno temu…” oraz „Bajki dla malucha. Bystrzaki”. Dużą popularność zyskały utwory dla chłopców o tematyce sportowej, z serii “Zostań mistrzem”.

Wiesław Drabik podjął się przerobienia polskich legend i baśni na utwory wierszowane, są to między innymi: „O Twardowskim na kogucie i o diabłach w wielkim skrócie”. Jego książki wystawiono na Międzynarodowych targach Książki w Bolonii. 

Wiesław Drabik - bestsellery
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.25 zł 10.40 zł

Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 3.37 zł 3.90 zł

Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 3.66 zł 9.99 zł

Całokarton... , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 3.61 zł 7.90 zł

Miękka , W magazynie
Używana Wyprzedaż

Wiesław Drabik - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner