Sylwia Chutnik - książki

Sylwia Chutnik to polska pisarka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, felietonistka i zaangażowana działaczka. Jej książki są doceniane nie tylko przez czytelników, ale również przez środowisko literackie, czego dowodem jest, między innymi, przyznanie autorce prestiżowego wyróżnienia – literackiego Paszportu Polityki.

Książki Sylwii Chutnik charakteryzuje doskonały styl literacki – to wciągające lektury, od których zdecydowanie trudno się oderwać. W swoim literackim dorobku pisarka podejmuje bardzo różnorodną tematykę, co sprawia, że niezależnie od własnych czytelniczych preferencji i tego czy na co dzień wybiera książki fantasy, kryminały czy romanse, odbiorca jest w stanie znaleźć książkę wpisującą się w kanon jego zainteresowań.

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z książkami pisarki, warto sięgnąć po „Muzeum pamięci” oraz powieść „Kieszonkowy atlas kobiet”. W dorobku literackim autorki na uwagę zasługuje również, między innymi, powieść „Cwaniary”, której głównymi bohaterkami są kobiety czy „Smutek cinkciarza”. Sylwia Chutnik przeprowadziła także pasjonujące rozmowy z kobietami, które zajmują się sportami walki, co zaowocowało wydaniem książki „Kobiety, które walczą”. W książce znalazły się rozmowy z takimi postaciami, jak: Joanna Jędrzejczyk oraz Iwona Guzowska. Pisarka nie ogranicza się jednak wyłącznie do profesjonalnych zawodniczek. „Kobiety, które walczą” to opowieść również o kobietach, które sporty walki trenują wyłącznie amatorsko.

Razem z innymi autorkami, Sylwia Chutnik napisała także książkę „Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny”, w której czytelnik pozna historię kobiet, które podczas II wojny światowej podjęły heroiczną decyzję o opiece nad dziećmi. Książka to wycinek niezwykłej historii, dlatego zdecydowanie warto ją przeczytać. Miłośnicy tematyki związane z Warszawą powinni natomiast sięgnąć po pozycję „Ceglane ciało, gorący oddech. Warszawa Leopolda Tyrmanda” – książkę, której Sylwia Chutnik jest współautorką. Sylwia Chutnik to pisarka, która wymyka się standardom, a jej twórczość jest zdecydowanie warta bliższego poznania.
 

Sylwia Chutnik - dostępne książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner