Sidney Sheldon - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
11 Lutego 1917 w Chicago, Illinois
Data i miejsce zgonu:
30 Stycznia 2007 w Eisenhower Health, Rancho Mirage
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Mistrzyni gry, Gniew aniołów, Gdy nadejdzie jutro
Nagrody:
Nagroda Tony za najlepszy musical, Nagroda G. A S. za najlepszy scenariusz musicalu

Sidney Sheldon a właściwie Sidney Schechtel urodził się 11 lutego 917 roku w Chicago, zmarł 30 stycznia 2007 roku w Rancho Mirage w Kalifornii. Jeden z najsłynniejszych amerykańskich pisarzy, autor powieści sensacyjnych, scenariuszy filmowych oraz sztuk teatralnych. Wszystkie jego powieści znajdowały się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Timesa. Za swoją pierwszą powieść “Naga twarz” otrzymał nagrodę im. Edgara Allana Poe oraz uznano ją za najlepsza sensacyjną książkę roku.

Jego innymi działami są: “Po drugiej stronie ciemności”, “Nieznajomy w lustrze”, “Pamiętna noc” czy “Opowiedz mi swoje sny”. Fabuły jego powieści oparte są na wydarzeniach autentycznych. Jest w nich dużo napięcia, różnorodności i tempa. Łączy ze sobą motywy sensacyjne, przygodowe i romantyczne. Jest laureatem nagrody Tony za musical “Redhead”. W 1947 roku został uhonorowany Oscarem za scenariusz do komedii “Kawalerski rycerz”. Był nominowany do nagrody za scenariusz do sitcomu “Marzę Jenny”.

Do tej pory Sidney Sheldon zachwycił ponad 300 milionów czytelników na całym świecie. Zdobywając wiele nagród - w tym Oscara w 1947 roku za scenariusz do filmu "Miłość nie jest taka prosta" - ze wszystkimi swoimi powieściami wielokrotnie szturmował najwyższe pozycje na międzynarodowych listach bestsellerów.

Jest jednym z najczęściej tłumaczonych autorów, został nawet uhonorowany wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa. W 2007 roku, na krótko przed swoimi dziewięćdziesiątymi urodzinami, zmarł Sidney Sheldon Claus Cornelius Fischer urodził się w Berlinie w 1951 roku, a obecnie mieszka w Monachium. Pisał między innymi dla „Die Welt” i „Die Zeit”, a od 1976 roku jest niezależnym pisarzem, tłumaczem i scenarzystą. W 1989 roku był m.in. redaktorem Satanic Verses Salmana Rushdiego w Niemczech wraz z Günterem Grassem i Norbertem Blümem. Od 1989 roku napisał wiele powieści i scenariuszy filmowych („Blueprint” z Franką Potente) i telewizyjnych („Tatort”). Jego powieść „Ręka Goi” została nominowana do nagrody literackiej aspekte. Po „Odkupieniu” (2011) „Nukleus” to jego druga powieść Blessing.

Sidney Sheldon - bestsellery
Broszurowa , W magazynie
Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 17.87 zł 24.36 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 6.93 zł 9.06 zł

Broszurowa , W magazynie
Używana
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 29.12 zł 36.99 zł

Sidney Sheldon - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner