Robert Silverberg - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
15 Stycznia 1935 w Nowy Jork
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Gatunek literacki:
Ważne dzieła:
W dół, do Ziemi , Skrzydła nocy , Zamek Lorda Valentine'a t. 1
Nagrody:
Nagroda Hugo , Nagroda Locusa , Nagroda Nebula

Robert Silverberg, urodzony 15 stycznia 1935 roku w Brooklynie w Nowym Jorku. Wywodzi się z żydowskiej rodziny. Amerykański pisarz, redaktor science fiction i fantasy. W wieku 14 lat założył własny fanzin. Już we wczesnych latach młodzieńczych zaczął pisać opowiadania i wysyłać je do magazynów fantastycznych. Studiował na Uniwersytecie Columbia i ukończył literaturę angielską w 1956 roku. Dwukrotnie żonaty. W 1954 roku opublikował swoje pierwsze opowiadanie pod tytułem “Gorgon Planet”, a pierwszą powieść “Revolt on Alpha C” wydał w 1955 roku. Opublikował ponad 50 powieści w tym ksiązki fantasy.

Jego książki i opowiadania zostały przetłumaczone na czterdzieści języków. Mężczyzna pisze również książki non-fiction o archeologii i nauce. Został wpisany do Galerii Sław Science Fiction w 1999, a w 2004 został mianowany Wielkim Mistrzem przez Amerykańskich Pisarzy Science Fiction. W 1956 roku zdobył nagrodę Hugo dla najlepszego pisarza debiutującego. Obecnie mieszka w San Francisco z żoną, autorką Karen Haber.

Robert Silverberg - Bestsellery

Robert Silverberg - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner