Robert Mirosław Łukaszuk - sylwetka autora
Ojciec Robert Mirosław Łukaszuk był polskim duchownym, który pochodził z rolniczej rodziny zamieszkującej małą wieś w regionie Lubelszczyzny. Swoją duchowną drogę rozpoczął w wieku 19 lat, kiedy to zdecydował się wstąpić do Zakonu Paulinów. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Zakonu Paulinów na Skałce w Krakowie, specjalizując się w teologii. Jako katecheta pełnił posługę w licznych parafiach, między innymi w Leśnej Podlaskiej, Oporowie, Wieruszowie oraz Łęczeszycach.
Pełnił również funkcję rzecznika prasowego Sanktuarium na Jasnej Górze, gdzie stał się stałym korespondentem Tygodnika Katolickiego "Niedziela". Był osobą odpowiedzialną za oprowadzanie po Jasnej Górze wielu znakomitości, w tym koronowanych głów państw, ambasadorów oraz sławnych aktorów. Ojciec Łukaszuk często występował również w telewizji, pojawiając się na antenie TV Polonia.
W 2008 roku, po jego śmierci, wydano książkę zatytułowaną "Patrzę w przyszłość (i przeszłość) z uśmiechem i radością". Publikacja ta jest zapisem rozmowy ojca Łukaszuka z uznanym aktorem Janem Kobuszewskim, w której wspominają przeszłość i patrzą w przyszłość z optymizmem.
Robert Mirosław Łukaszuk - wszystkie książki
Opinie naszych klientów
Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)
joanna_st