Remigiusz Grzela - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
20 Marca 1977 w Starogard Gdański
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Ważne dzieła:
Mała nocna muzyka.. Gwiezdne skrzypce Wandy.. , Złodzieje koni , Bądź moim Bogiem , Z kim tak ci będzie źle jak ze mną?
Nagrody:
Nagroda Specjalna i medal Starosty Starogardzkiego

Remigiusz Grzela jest polskim poetą, prozaikiem i dramaturgiem, który urodził się w 1977 roku w Starogardzie Gdańskim. Wykształcenie odebrał na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiował na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. W latach 2007 i 2013 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W swojej karierze współpracował z Teatrem Polonia Krystyny Jandy, w latach 2007-2011 był kierownikiem literackim Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, a od stycznia 2019 roku jest kierownikiem literackim Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.

W TVP Kultura wyreżyserował dwa spektakle, które wyemitowane zostały na żywo. Pierwszym spektaklem była jego własna sztuka „Naznaczeni" oraz monodram Anny Mentlewicz „Kochany synu" w wykonaniu Elżbiety Czerwińskiej. Spektakle zostały wyemitowane 4 lutego 2008 r.

Remigiusz Grzela jest również reżyserem innych dzieł. W 2008 wyreżyserował monolog Joan z większego projektu "Cancer Tales. Opowieści o raku” będącej projektem edukacyjnym dla lekarzy i studentów medycyny. Ponadto, Remigiusz Grzela jest współtwórcą scenariusza filmowego „Taki Raj” opowiadającego o domu Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku z czasów powstania warszawskiego. Co więcej, napisał scenariusze monodramatów Ewy Kasprzyk „Patty Diphusa” oraz „Marilyn i Papież”.

Remigiusz Grzela jest inicjatorem Nagrody poetyckiej Dżonka im. Stachy Zawiszanki, która przyznawana jest corocznie podczas krakowskich targów książki. Swoje doświadczenie związane z wywiadem przekazuje studentom podczas wykładów z Kultury wywiadu, które prowadzi na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Remigiusz Grzela jest autorem i współautorem wielu poczytnych książek. Do dzieł autora należą m.in. „Rozum spokorniał – Rozmowy z twórcami kultury” (2000), „Chełmska 21” (2001), „Psychotest, czyli antologia dramatów na temat HIV/AIDS” (2005), „Oczy Brigitte Bardot” (2008), „Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbruck, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy” (2013, 2016) – dzieło zostało nominowane do nagrody Newsweeka. Co więcej, Remigiusz Grzela jest autorem tomików wierszy i licznych dramatów. Chcąc bliżej zapoznać się z literaturą piękną polską, książki Remigiusza Grzeli są ciekawymi pozycjami wartymi uwagi czytelnika.

Remigiusz Grzela - Bestsellery
Brak danyc... W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Nowa Używana
Twarda W magazynie
Używana

Remigiusz Grzela - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner