Patti Smith - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
30 Grudnia 1946 w Chicago, Illinois
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Nagrody:
UK Festival Award: Piosenka lata, Nagroda NME: Najlepsza książka, National Book Award: Literatura faktu

Patti Smith urodziła się w latach 40. w Stanach Zjednoczonych. Utalentowana wokalistka oraz autorka wierszy. Członkini popularnego rockowego zespołu Patti Smith Group. Jednym z najbardziej znanych przebojów grupy jest „Because the Night” – piosenka, która została stworzona przez Patti Smith oraz Bruce’a Springsteena. Patti Smith aktywnie działa również w świecie literackim, mając na swoim koncie ciekawe, wciągające oraz niesztampowe książki, które zdecydowanie warto poznać.

Chcąc lepiej poznać poezję Patti Smith należy sięgnąć po książkę „Nie gódź się”, do której utwory wybrał oraz przełożył Filip Łobodziński. Kolejna książka Patti Smith, która zasługuje na uwagę to „Pociąg linii M” – lektura, która pozwala lepiej poznać artystkę. Patti Smith zabiera dzięki niej czytelnika w fascynującą i pełną przygód podróż do wnętrza swojego świata. „Poniedziałkowe dzieci” to z kolei opowieść o początkach kariery Patti Smith oraz jej znajomości z Robertem Mapplethorpe – utalentowanym i cenionym fotografem. Ta historia zdecydowanie może przypaść do gustu wszystkim fanom artystki i miłośnikom kategorii literackiej, jaką są biografie – książki, z których można się wiele dowiedzieć na temat lubianych i podziwianych osób. W dorobku literackim autorki znajdują się również takie książki, jak: „Rok małpy” oraz „Obłokobujanie”.

Patti Smith to zdecydowanie postać niebanalna. Członkini Rock and Roll Hall of Fame. Jedna z najważniejszych kobiecych postaci w świecie muzyki, która odcisnęła swoje piętno na obrazie współczesnej kultury. Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą muzykę rockową bez jej wkładu. Książki Patti Smith są natomiast doskonałym sposobem na to, żeby spojrzeć na artystkę z zupełnie nowej perspektywy, zwłaszcza w przypadku osób, którym jest znana wyłącznie ze swoich muzycznych osiągnięć. Język literacki Patti Smith urzeka, a umiejętność opowiadania historii sprawia, że czytanie książek autorki to prawdziwa przyjemność oraz skuteczne uzupełnienie własnej wiedzy na temat samej pisarki.

Patti Smith - bestsellery
Miękka ze... , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 33.36 zł 56.20 zł

Twarda , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż Okazja

Taniej o 7.41 zł 39.90 zł

Patti Smith - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner