Neil deGrasse Tyson - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
5 Października 1958 w Manhattan, Nowy Jork
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Gatunek literacki:
Nagrody:
Shorty Award: Nauka, Goodreads Choice Awards Best Science & Technology, Klopsteg Memorial Award

Neil DeGrasse Tyson to urodzony w Stanach Zjednoczonych astrofizyk. Doktorat uzyskał na prestiżowym Uniwersytecie Columbia. Książki Neila DeGrasse Tysona to świetny sposób na to, żeby wejść w świat nauki przedstawionej w przystępny i zrozumiały sposób. Autor jest zresztą bardzo zasłużonym naukowcem na gruncie rozpowszechniania wiedzy naukowej, co z sukcesami robi już od wielu lat.
W dorobku Neila DeGrasse Tysona można znaleźć bardzo ciekawe i doskonale napisane książki o fizyce i astronomii, dzięki którym czytelnikowi łatwiej będzie zgłębiać te dziedziny nauki. „Kosmiczne zachwyty” to książka Neila DeGrasse Tysona, która zdecydowanie zasługuje na uwagę. Dlaczego? To pełna ciekawostek lektura, która odpowiada na niestandardowe pytania na temat kosmosu. Zrozumiałe słownictwo i mnóstwo interesujących informacji – jeśli chcesz się dowiedzieć, co skrywa kosmos, to książka absolutnie dla ciebie.

Autor ma na swoim koncie wiele interesujących publikacji, które zdecydowanie zasługują na bliższe poznanie. „Astrofizyka dla zabieganych” to kolejna książkowa propozycja z dorobku Neila DeGrasse Tysona, która w treściwy sposób przedstawia otaczający nas wszechświat, umożliwiając czytelnikowi zrozumienie z pozoru skomplikowanych zagadnień. Chcąc bliżej zapoznać się z twórczością naukowca i jeszcze lepiej zgłębić zagadnienia związane z astrofizyką, koniecznie sięgnij również po książki „Lisy od astrofizyka” (w książce autor zawarł odpowiedzi na listy, które dostawał od czytelników) oraz „Kosmiczne rozterki”.

Książki Neila DeGrasse Tysona to najlepszy dowód na to, że o rzeczach ważnych można mówić w przystępny i nieskomplikowany sposób, z dużą dozą humoru, skutecznie propagując wiedzę wśród osób, które nie mają kierunkowego przygotowania merytorycznego. W przypadku młodszych osób, czytelniczym strzałem w dziesiątkę będzie „Astrofizyka dla młodych zabieganych” – bestseller pełen niesamowitych ciekawostek, które zdecydowanie mogą rozbudzić ciekawość młodego człowieka i być może – być początkiem jego nowej pasji.

Neil deGrasse Tyson - bestsellery
Twarda , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Używana
Twarda , W magazynie
Nowa Używana Wyprzedaż
Twarda , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 9.81 zł 39.99 zł

Neil deGrasse Tyson - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner