Michał Legan OSPPE - sylwetka autora
Od sierpnia 2004 roku osoba ta rozpoczęła nowicjat w Zakonie św. Pawła I Pustelnika. Pierwsze śluby zakonne złożyła 8 września 2005 roku i wkrótce została studentem Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Paulinów na Skałce w Krakowie. 2 lutego 2009 roku na Jasnej Górze złożyła śluby wieczyste. Diakonat przyjęła 8 maja 2009 roku na Skałce z rąk księdza biskupa Jana Zająca, po czym rozpoczęła pracę duszpasterską oraz katechetyczną w paulińskiej parafii we Włodawie. Święcenia kapłańskie otrzymała 29 maja 2010 roku na Jasnej Górze z rąk arcybiskupa Stanisława Nowaka, metropolity częstochowskiego. Przez pewien czas pełniła funkcję duszpasterza w paulińskiej parafii Prima Porta w Rzymie. Obecnie posługuje na Jasnej Górze i wykłada na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Jej wcześniejsze studia obejmują Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie w 2003 roku obroniła pracę magisterską pod kierunkiem prof. dr hab. Grażyny Stachówny. Temat pracy to „Misterium tremendum, misterium fascinosum. Bohaterowie w poszukiwaniu sacrum” analizujący filmy takie jak „Andriej Rublow” Andrieja Tarkowskiego, „Dziennik wiejskiego proboszcza” Roberta Bressona i „Uczta Babette” Gabriela Axela. Następnie ukończyła studia na Wydziale Teologicznym Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, gdzie w 2004 roku uzyskała tytuł magistra za pracę dotyczącą roli obrazu w przekazie treści religijnych, napisaną pod kierunkiem ks. prof. PAT dra hab. Andrzeja Baczyńskiego. Licencjat teologiczny zdobyła w 2008 roku na podstawie tej samej pracy magisterskiej. Doktorat z teologii pastoralnej obroniła, koncentrując się na koncepcji teodramatu w myśli Hansa Ursa von Balthasara i twórczości Andrieja Tarkowskiego.
Michał Legan OSPPE - wszystkie książki
Opinie naszych klientów
Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)
joanna_st