Mariusz Szczygieł - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
5 Listopada 1966 w Złotoryja
Kraj pochodzenia:
Polska
Język:
polski
Ważne dzieła:
Nagrody:
Nagroda Nike: Wybór jury , Nagroda Nike: Wybór czytelników , Grand Press w kategorii Dziennikarz roku , European Book Prize 2009

Mariusz Szczygieł to znana postać polskiego dziennikarstwa i reportażu. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, w swojej twórczości bardzo dużo miejsca poświęca tematyce związanej z Czechami. Laureat Literackiej Nagrody Nike, które została mu przyznana za „Nie ma” – interesujący zbiór reportaży, w którym autor przeprowadza pasjonujące rozmowy z różnymi ludźmi na temat tytułowego „braku”.

Książki Mariusza Szczygła to literatura zachęcająca do myślenia i własnej analizy. Zwłaszcza reportaże Mariusza Szczygła nie pozostawiają czytelnika obojętnym – autor porusza bowiem ważne, niebanalne tematy. Mariusz Szczygieł ma na swoim koncie wiele prestiżowych naród literackich, między innymi, Nagrodę imienia Beaty Pawlak, Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej czy nagrodę Złota Zakładka.

Chcąc bliżej zapoznać się z twórczością Mariusza Szczygła, zdecydowanie warto sięgnąć po jego książkę „Niedziela, która zdarzyła się w środę”. To doskonałe studium obrazu Polski po przemianach politycznych i gospodarczych. Dla wielu czytelników to sposób na lepsze zrozumienie własnej przeszłości, natomiast dla młodszych odbiorców swoista podróż w czasie, pozwalająca na głębsze poznanie własnego kraju.

Inna książka Mariusza Szczygła, która zasługuje na uwagę to „Gottland” – zbiór reportaży, w którym autor skupia się na przedstawieniu postaci związanych z Czechami, na przykład, sylwetki Lídi Baarovej, czeskiej aktorki, która miała romans z Josephem Goebbelsem. Książka spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i została przetłumaczona na wiele języków obcych.

Pozostając w klimacie tematyki czeskiej, warto sięgnąć również po „Zrób sobie raj” Mariusza Szczygła oraz „Osobisty przewodnik po Pradze” – pozycję, która przyda się podczas planowania podróży do tego europejskiego miasta. „Osobisty przewodnik po Pradze” to nowa książka Mariusza Szczygła, wydana w 2020 roku, dzięki której autor roztacza przed czytelnikiem niesamowity obraz Pragi – stolicy Czech i jednego z najpiękniejszych miast Europy. Książki – literatura faktu, reportaż – Mariusza Szczygła to świetna propozycja dla czytelników szukających interesującej lektury. Wnikliwe oko autora i przystępny język są ich niekwestionowaną zaletą.

Mariusz Szczygieł - Bestsellery
Twarda W magazynie
Używana
Brak danyc... W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Zintegrowa... W magazynie
Nowa Używana
Twarda W magazynie
Używana
Brak danyc... W magazynie
Używana
Brak danyc... 48h wysyłka
Nowa
Twarda W magazynie
Nowa Używana
Twarda W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana

Mariusz Szczygieł - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner