Małgorzata Rejmer - książki

Małgorzata Rejmer urodziła się 6 września 1985 roku w Warszawie. Jest polską pisarką i reportażystką, która mieszka w Tiranie. Małgorzata Rejmer jest absolwentką studiów kulturoznawczych w ramach MISH Uniwersytetu Warszawskiego oraz doktorantką w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Małgorzata Rejmer już od najmłodszych lat pasjonowała się pisaniem. Jako trzynastolatka zadebiutowała wierszami, które były opublikowane w kwartalniku „Okolica Poetów”. W 2009 roku wydała swoją pierwszą, debiutancką powieść „Toksymia”, która już w 2010 roku otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Kolejne jej publikacje ukazały się w 2013 roku, kiedy to opublikowano reportaż „Bukareszt. Kurz i krew”. Za owy reportaż autorka otrzymała Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii literatura faktu, a także Nagrodę Literacką dla Autorki „Gryfia” oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike.

Małgorzata Rejmer była nominowana do wielu innych nagród m.in Paszportów Polityki w dziedzinie literatury. Co więcej, jest laureatką Gwarancji Kultury za dzieło „Bukareszt. Kurz i krew”, która przyznawana jest przez TVP Kultura najważniejszym i najciekawszym artystom.

Październikiem 2018 roku ukazała się kolejna reportażowa książka Małgorzaty Rejmer pod tytułem „Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii”. Tego samego roku za książkę autorka otrzymała Paszport Polityki w kategorii Literatura, a także Nagrodę Bursztynowego Motyla.

Publikacje Małgorzaty Rejmer ukazywały się na łamach znanych polskich gazet, m.in. w „Polityce”, „Dużym Formacie”, „Gazecie Wyborczej”, „Herito” oraz kilkunastu innych, uznanych tytułach prasowych. Małgorzata Rejmer jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury.

Małgorzata Rejmer należy do grona najzdolniejszych polskich reportażystek młodego pokolenia. Jej książki są kunsztem literatury faktu, reportażu. Dlatego po twórczość reportażystki powinni sięgać wielbiciele zaangażowanej społecznie literatury faktu.

Małgorzata Rejmer - dostępne książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner