Lewis Carroll - książki

Lewis Carroll (1832-1898) to pseudonim angielskiego autora, matematyka, logika, satyryka i fotografa o imieniu Charles Lutwidge Dodgson. Był synem wiejskiego pastora i najstarszym z jedenastu rodzeństwa, którego jako dziecko zabawiał autorskimi opowiadaniami. Oprócz tego miał jednak wybitny talent matematyczny i przez wiele lat pracował jako wykładowca matematyki na Uniwersytecie Oksfordzkim.

Zasłynął przede wszystkim powieściami „Alicja w krainie czarów” (1865) i „Po drugiej stronie lustra” (1871). Jest również dobrze znany ze swojego poematu absurdalnego “Wyprawa na żmirłacza” i wiersza “Jabberwocky”. Swojego pseudonimu używał jedynie do podpisywania prac twórczości artystycznej. Uwielbiany autor książek dla dzieci, znany jest ze swojej łatwości w zabawie słowami, logice i fantazji. Był również autorem ok. 250 prac naukowych, intrygowały go gry liczbowe i zagadki matematyczne, których zasady opracowywał. Uważany także za jednego z prekursorów fotografii artystycznej i jednego z najlepszych portrecistów dzieci tamtego czasu.

Lewis Carroll - dostępne książki

Pokaż na stronie

30

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner