Krzysztof Domaradzki (architekt) - sylwetka autora
Dr hab. inż. Krzysztof Domaradzki był cenionym polskim architektem, który ukończył studia na Politechnice Warszawskiej na kierunku architektura. Specjalizował się w planowaniu i projektowaniu urbanistycznym, a jego prace miały duży wpływ na kształtowanie przestrzeni miejskiej Warszawy. Jest autorem projektów przebudowy kluczowych ulic stolicy, takich jak Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Do jego dorobku należą też projekty osiedli mieszkaniowych w województwie mazowieckim, w tym Kolonia i Dromex w Nadarzynie, Czereśniowa w Konstancinie oraz Mydlarska w Aninie.
Domaradzki pełnił funkcję wiceprezesa Towarzystwa Urbanistów Polskich i był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, co podkreśla jego zaangażowanie w rozwój polskiej urbanistyki. W 2013 roku Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej wydała jego książkę pt. "Przestrzeń Warszawy. Tożsamość miasta a urbanistyka". Reedycja tej publikacji ukazała się trzy lata później dzięki Muzeum Powstania Warszawskiego.
W jego prywatnym życiu do 26 czerwca 2020 roku, kiedy to zmarł, towarzyszyła mu żona Ewa. Mieli dwie córki, Annę i Barbarę. Informacje na jego temat można znaleźć również w bazie Nauka Polska.
Krzysztof Domaradzki (architekt) - wszystkie książki
Opinie naszych klientów
Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)
joanna_st