Joanna Papuzińska - książki

Joanna Papuzińska, a właściwie Joanna Papuzińska-Beksiak to polska prozaiczka i poetka, która urodziła się w 1939 roku w Warszawie. Autorka ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim w 1960 roku. Na początku swojej kariery pracowała na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UW, ale już w 1982 roku rozpoczęła pracę w Instytucie Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejnymi etapami w rozwoju zawodowym pisarki było otrzymanie tytułu doktora habilitowanego w 1992 roku, a w 2001 roku tytuł profesora nauk humanistycznych.

W swojej karierze napisała liczne rozprawy i artykuły z dziedziny krytyki literackiej, a także bibliotekoznawstwa, czytelnictwa i literatury dziecięcej. Dodatkowo współtworzyła również słuchowiska radiowe. Warto również podkreślić, że Joanna Papuzińska była także inicjatorem powstania oraz do 2002 roku redaktorem naczelnym miesięcznika „Guliwer”.

Joanna Papuzińska zadebiutowała w 1956 roku w czasopiśmie „Świat Młodych”, w którym wydała opowiadanie zatytułowane „Człowiek o gorącym sercu”. Autorka należała do Związku Literatów Polskich, a później również do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Joanna Papuzińska była wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość i działalność. Do jednych z najbardziej znanych i popularnych książek autorki należą „Wędrowne wierszyki”, „Nasza mama czarodziejka”, „Czarna jama” czy „Wierszyki domowe”. Wiersze i książki Joanny Papuzińskiej to przykład doskonałej literatury dla młodzieży i dzieci.

Twórczość Joanny Papuzińskiej to jednak nie tylko lektury dla dzieci i młodzieży, ale również publikacje o poważniejszej tematyce. Doskonałym tego przykładem są  „Darowane kreski” dzieło, w którym Joanna Papuzińska opisuje swoje własne wspomnienia z dzieciństwa z czasów okupowanej Warszawy. Mimo traumatycznych doświadczeń (rozdzielenie z matką i rodzeństwem), książka autorki prezentuje szczęśliwy okres dorastania. Książka ta spotkała się z pozytywnym odbiorem i została doceniona poprzez wyróżnienie jej Nagrodą im. Janusza Korczaka.
 

Joanna Papuzińska - dostępne książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner