Jerzy Pilch - książki

Jerzy Pilch to polski pisarz felietonista, publicysta, dramaturg i scenarzysta filmowy. Tworzył felietony oraz scenariusze filmowe. Karierę z pisaniem rozpoczął w 1978 roku, kiedy to został redaktorem gazety “Student”. Przyczynił się do powstania nowego pisma “NaGłos”. Swoje felietony publikował w wielu czasopismach, między innymi w “Polityce”, “Przekroju” czy “Dzienniku”. Do jego utworów należą: “Rozpacz z powodu utraty furmanki”, “Tezy o głupocie, piciu i umieraniu” oraz “Moje pierwsze samobójstwo”. Razem z polską noblistką Olgą Tokarczuk stworzył “Opowieści wigilijne”. 

O chorobie Parkinsona, swoim życiu i powolnej perwersji własnego ciała pisał w “Tygodniku Powszechnym”. Na podstawie dwóch jego książek zostały nakręcone adaptacje filmowe: “Spis cudzołożnic” oraz “Pod Mocnym Aniołem”. Do obydwóch filmów był współtwórcą dialogów oraz scenariuszy. Otrzymał Nagrodę Fundacji im. Kościelskich za tomik “Wyznania twórcy pokątnej literatury erotycznej”. W 2001 roku został laureatem Nagrody Literackiej Nike za powieść “Pod Mocnym Aniołem”.

Pisarz zmarł w wieku 67 lat w swoim domu w Kielcach. Jerzy Pilch zyskał opinię jednego z najwybitniejszych polskich felietonistów, pozostawiając duży wkład w literaturze polskiej.

Jerzy Pilch - dostępne książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2020!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner