Jack Kerouac - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
12 Marca 1922 w Lowell, Massachusetts
Data i miejsce zgonu:
21 Października 1969 w Anthony's Hospital- Emergency Center, St. Petersburg, Floryda
Kraj pochodzenia:
Stany Zjednoczone
Język:
angielski
Ważne dzieła:
Podziemni Pic , Włóczędzy Dharmy , Big Sur , Mój brat ocean
Nagrody:
Nominated for the Pushcart Prize: Best of the Net , The East Tennessee Writer's Hall

Jack Kerouac to urodzony w Stanach Zjednoczonych pisarz, którego książki wywarły bardzo duży wpływ na kulturę i zostały przetłumaczone na wiele języków obcych. Rodzice pisarza przyjechali do Stanów Zjednoczonych z Kanady. Książki Jacka Kerouaca w dużej mierze skupiają się na życiu samego artysty, zachęcając czytelnika do własnej refleksji, dlatego zdecydowanie warto po nie sięgnąć, niezależnie od tego, czy na co dzień czyta się najchętniej książki romanse, literaturę piękną, kryminały czy fantastykę. Do najważniejszych książek w dorobku literackim pisarza należy powieść „W drodze”, w której autor przedstawia pełną przygód, fascynującą podróż po Ameryce młodego pisarza i jego towarzysza. Również w przypadku tej książki Jack Kerouac wykorzystał wątki autobiograficzne.

Inną powieścią w dorobku literackim pisarza, na którą warto zwrócić uwagę jest książka „Włóczędzy Dharmy” opowiadająca o losach dwóch buddystów, którzy, szukając prawdy, decydują się na odbycie nietypowej podróży, bardzo zmieniającej ich dotychczasowy sposób widzenia i postrzegania. Pisarz zresztą bardzo interesował się systemem, jakim jest buddyzm. Bardzo interesująca, zmuszająca do myślenia, zastanowienia się powieść. Wśród książek Jacka Kerouaca można znaleźć, między innymi, także takie tytuły, jak: „Wizje Gerarda”, „Mój brat ocean”, „Big Sur” oraz „Podziemni”, powieść, w której czytelnik poznaje historię miłosną osadzoną na tle powojennego San Francisco.

Należy zaznaczyć, że Jack Kerouac ma na swoim koncie jednak nie tylko utwory prozatorskie. Na szczególne zainteresowanie zasługują również wiersze Jacka Kerouaca, które warto poznać. Poezja Jacka Kerouaca, podobnie zresztą jak jego proza, jest ciężka do zaszufladkowania. Pisarz zmarł w 1969 roku, w Stanach Zjednoczonych. Twórczość literacka Jacka Kerouaca oddziaływała i nadal oddziałuje na obraz literatury. Chcąc bliżej poznać postać pisarza z bardziej prywatnej strony, warto sięgnąć po książkowe wydania jego listów, które dają lepszy wgląd w fascynujący świat Kerouaca.

Jack Kerouac - Bestsellery
Twarda z o... W magazynie
Używana
Twarda w o... W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Miękka W magazynie
Używana
Broszurowa W magazynie
Używana
Twarda W magazynie
Używana

Jack Kerouac - wszystkie książki

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2024!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner