Franz Kafka - sylwetka autora

Data i miejsce urodzenia:
3 Lipca 1883 w Praga
Data i miejsce zgonu:
3 Czerwca 1924 w Kierling, Klosterneuburg
Kraj pochodzenia:
Niemcy
Język:
niemiecki
Ważne dzieła:
Proces, Zaginiony, Zamek, Franz Kafka. Wybór prozy

Franz Kafka to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli światowej literatury. Pisarz urodził się w czeskiej Pradze, w drugiej połowie XIX wieku, w rodzinie żydowskiej. Tworzył w języku niemieckim. Kafka ukończył studia prawnicze i mimo kilku bliskich związków z kobietami, nigdy się nie ożenił. Pisarz w młodym wieku zachorował na gruźlicę. Zmarł w latach 20. XX wieku.

Twórczość Franza Kafki na stałe zapisała się, jako klasyka międzynarodowej literatury. Jego pisarstwo jest bardzo proste – Kafka stronił od językowej ornamentacji. Do najbardziej popularnych książek Franza Kafki należy oczywiście słynny „Proces” – powieść, którą wydano już po śmierci pisarza. Kafka przedstawia czytelnikowi absolutnie surrealistyczny świat. Józef K. zostaje aresztowany, mimo że nie ma na swoim koncie żadnego przestępstwa. Aresztowanie ma bardzo duży wpływ na życie mężczyzny – odsuwają się od niego dotychczasowi przyjaciele. Chociaż bohater próbuje gorączkowo wyjaśnić sytuację, okazuje się to bardzo trudne. „Proces” doczekał się wielu interpretacji i nadal jest jedną z najważniejszych książek w dorobku światowej literatury.

Chcąc bliżej poznać twórczość Franza Kafki warto sięgnąć również po „Opowieści i przypowieści” – zbiór utworów pisarza, dzięki któremu lepiej można zrozumieć jego pisarstwo oraz powieść „Ameryka”, opowiadającą o losach młodego chłopca, który w wyniku osobistych kłopotów, udaje się w podróż do Ameryki. Zarówno „Ameryka”, jak i „Proces” to dzieła, które ostatecznie nie zostały przez Kafkę dokończone. Obie powieści wydano już po śmierci pisarza. Zrobił to Max Broda – jeden z przyjaciół Franza Kafki, także pisarz. Broda wydał również inną powieść Kafki – „Zamek”.

Twórczość Franza Kafki trudno jednoznacznie zaszufladkować, może ona jednak przypaść do gustu czytelnikom lubiącym, między innymi, książki: fantastyka, horror, mimo że Kafka nie był przedstawicielem tych gatunków literackich. Życie pisarza przypadło na okres zmian historycznych i społecznych. Trudno o interpretację utworów Kafki, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę jego charakterystyczny styl językowy oraz poruszaną problematykę, bez wątpienia są to jednak jedne z najważniejszych dzieł europejskiej literatury. 

Franz Kafka - bestsellery
Franz Kafka
Broszurowa , W magazynie
Używana Okazja

Taniej o 6.31 zł 23.30 zł

Franz Kafka
Twarda , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 1.95 zł 59.00 zł

Franz Kafka
Twarda , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 7.86 zł 39.00 zł

Franz Kafka
Twarda , 72h wysyłka
Nowa Wyprzedaż Okazja

Taniej o 2.08 zł 24.00 zł

Opinie naszych klientów

opinia

Bardzo szybko otrzymałam zamawiany towar. Książki zgodne z opisem, bez śladów użytkowania. Jestem bardzo zadowolona z zakupu :)

opinia

joanna_st

ZOBACZ WSZYSTKIE

Blog Skupszop

Artykuły, które mogą Cię zainspirować. Aktualne rabaty i zniżki

blog

Nagrodzono Złotą Pieczęcią Uznania eKomi 2023!

nagroda ekomi

Newsletter

opineo
OK

Zniżki i rabaty

OK

Nowości i promocje

OK

Powiadomienia

NAPISALI O NAS:

Partner
Partner
Partner
Partner
Partner